Zeeland PZC Inwoners bezorgd over 'kaalslag' Zoektocht naar tank en bommenwerper ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 AARDENBURC Groep bewoners wil met burgerinitiatief invloed uitoefenen op groenbeleid Honderd schoolbasketballertjes zetten Vliegende Vaart op stelten Inbrekers slaan slag in woning Axelsestraat Verwarde man opent gaskraan in woning Vrijdag 19 februari 2010 Hongerdoeken zijn de kleurrijke bijbels voor de armen B——Ml HUIIWIMI Horeca-exploitant kookt eindelijk op Vlaams gas Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl SnHHBSMMBMMHMaaWnnBSË!! door Martijn de Koning AARDENBURC - Regulier onder houd aan groen, prima. Maar de manier waarop de gemeente Sluis de afgelopen weken 'kaalslag' heeft gepleegd in Aardenburg, is een groep bezorgde burgers in het verkeerde keelgat geschoten. Die hebben daarom het Burgerinitia tief Aardenburg Natuurlijk opge richt. Afgelopen tijd verdwenen op meerdere plaatsen in Aardenburg een heleboel struiken, planten en bomen. „Bij de Bogaardstraat, Oude Stad, Zuttermanstraat, He- rendreef Kloosterpad en Lajid- straat", somt Gemmani de Caluwé van de initiatiefgroep op. Hij noemt de werkzaamheden 'slecht voor de leefbaarheid, zowel voor inwoners als dieren'. De 'rigoureuze maatregelen' kwa men voor inwoners van Aarden burg als een complete verrassing, stelt De Caluwé. „We willen voor komen dat dit in de toekomst nog eens gebeurt." Daarbij zet Aarden burg Natuurlijk zich niet af tegen de gemeente, maar zoekt ze sa menwerking. „We hopen als inwo ners van Aardenburg, met hulp van de stadsraad, met een breed gedragen plan voor de toekomst te komen. Daarna willen we met de gemeente kijken of we dat kunnen realiseren." Volgens een woordvoerster van de gemeente valt de meerderheid van het werk onder regulier onder houd. „We zien vaker dat mensen daarvan schrikken. Maar soms is het werk echt nodig, voor de veilig heid en de gezondheid van de bo men." Het werk bij Oude Stad is deel van een groenplan. „Daarover hebben we bewoners geïnfor meerd via een folder en informa tieavond." Een deel van het 'getrof fen' gebied wordt opnieuw be plant in overleg met natuurbe schermingsvereniging 't Duumpje. „Zo komen bij het Verloren Kostje braamstruiken, omdat die goed zijn voor de boomkikker." Aardenburg Natuurlijk wil bij in woners peilen hoe die denken over (de toekomst van) het groen- beheer. Daarom kan iedereen zijn of haar mening geven via een en quête en petitie. Die is te vinden in winkels in Aardenburg en op de website http://aardenburgnatuur lijk.ning. com. ■wiiiiH—M'.'i.aaaaasE TERNEUZEN - De sfeer was enorm, gisteren tij dens het schoolbasketbaltoernooi in sport complex De Vliegende Vaart in Terneuzen. Supporters met spandoeken schreeuwden zich de kelen schor en stonden bij tijd en wij le op de banken. Bij de jongens (groep 7 en 8) kwamen negen teams van scholen uit de hele gemeente tegen elkaar uit, bij de meisjes vijf teams. De finale bij de jongens werd gewon nen door de Prins Willem van Oranjeschool. Oude Vaart werd tweede, de Maatjes 1 derde en De Meerpaal vierde. Bij de meisjes ging de overwinning naar Oude Vaart 2 voor Op de Hoogte. De Hille werd der de, Oude Vaart 1 vierde. Het toernooi, georga niseerd door BC Scheldesport en Anrico van Hecke en Jelle de Vreeze, is volgens een en thousiaste De Vreeze zeker voor herhaling vat baar. foto Mark Neelemans mmsmmmw» rnrnrnrngmuÊmmmmmmmmm TERNEUZEN Inbrekers hebben woensdag tussen half zeven 's ochtends en vier uur 's middags hun slag geslagen in een woning aan de Axelsestraat in Terneuzen. Ze kwamen het huis binnen door het vernielen van een ruit. Ze hebben alle ruimtes door zocht De dieven maakten compu ter- en fotoapparatuur, sieraden, persoonlijke papieren, een naviga tiesysteem en twee telefoons buit. De waarde van de gestolen goede ren is bij de politie onbekend. TERNEUZEN Een bewoner van de Willem Andriessenlaan in de Terneuzense wijk Oudelandse Hoeve heeft gis teravond rond half negen voor veel onrust gezorgd, omdat hij de gas kraan in zijn woning opengezet had. De politie ontruimde omlig gende huizen. De man die in de war was, is uit zijn woning ge haald en eerst naar het ziekenhuis gebracht. In het huis zouden ook twee kinde ren zijn. Zij bleken elders te zijn. door Paul Begijn PHILIPPINE - Bij goed weer begint volgende maand in de omgeving van Philippine en Boekhoute een zoektocht naar restanten van oor logstuig uit de Tweede Wereldoor- log. De speurders richten zich op een tank die Duitse troepen in het na jaar van 1944 in de Bodemloze Put zouden hebben gedumpt. Ook wordt gezocht naar overblijfselen van een Messerschmitt, een twee- motorige bommenwerper van de Duitse Luftwaffe. Volgens Luc Vermeire, verzame- laar van oorlogstuig en Vlaams Be- lang-raadslid in de gemeente As senede, is er inmiddels nog een melding binnengekomen van een vernielde tank. De tank, van Cana dese of Duitse afkomst, zou ook in de buurt van Boekhoute liggen. Hoewel Vermeire denkt dat er van de tank weinig meer is overgeble ven, heeft hij de stille hoop dat hij aan de hand van de overblijfselen de identiteit van de tank kan vast stellen. Liefhebber Vermeire heeft zijn zin nen vooral gezet op de Duitse tank die in de Bodemloze Put on der een dikke sliblaag moet liggen. „Want slib conserveert namelijk goed", verklaart Vermeire. Detecto ren moeten de zoektocht naar het oorlogstuig volgende maand verge makkelijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51