zeeland 121 uitzicht tot aan Vlissingen Spectaculaire openingsaanbiedingen! Zaterdag 20 februari openen Mons nieuwe Inbouw Center! op negen meter voor hun balkon Zoektocht naar tank en bommenwerper GRATIS Espresso Koffie Center t.w.v. 499,- voor de eerste 5 klanten krijgen bij besteding van minimaal 500,- aan inbouwapparatuur. Bij aanschaf van een complete keuken krijgt u een Bosch vaatwasser (volledig ingebouwd) VOOR MAAR 250,- Kom gerust langs voor een hapje en een drankje! vrijdag 19 februari 2010 door Maurits Sep foto Ruben Oreel ien jaar keek ze vanuit haar flat tegen de groe ne stalen wand van de groenloods aan. De op luchting dat de loods nu tegen de vlakte gaat,'is dan ook groot. „Ik sta met plezier te kijken naar de sloop", lacht Nel Poppe. De groenloods van Lété stond ne gen meter van de flat aan de Mid delburgse Haringvlietstraat. Negen meter van haar balkon dus ook. Poppe kan zich nog goed herinne ren dat die loods werd gebouwd. „Ik woon hier nu twaalf jaar. Er stonden hoge struiken voor de flat. Ik kon zo vanaf mijn balkon de bloesems plukken. Toen ik op een dag thuis kwam, dacht ik: wat vreemd, er is iets veranderd. Ik zag eerst niet wat. Tot het tot me door drong: de struiken zijn weg! En de vogels en hun gefluit." Nadat de loods was neergezet, kon ze ook het weiland aan de overkant van de Stromenweg niet meer zien. „Daar zag ik altijd de lammetjes ge boren worden. En vanaf april de koeien weer grazen." Zo plotseling kan een loods na tuurlijk niet gebouwd worden. „Er was dan ook wel een bouwvergun ning gemeld in het huis-aan-huis- blad. Maar daar stond het adres Schenge bij. Ik kijk daar altijd naar, maar ik had geen idee waar de Schenge was. Ik had natuurlijk beter moeten weten, want Schen ge is een rivier en alle straten hier heten naar rivieren. Maar goed, ik had het niet door en toen was het ineens te laat." Bezwaren hadden geen zin meer. „Ons uitzicht was weg en bleef weg. Het was een pla nologische vergissing, erkende de gemeente, maar de vergissing bleef bestaan." De verdwenen vrije blik naar bui ten was niet de enige ergernis. In de winter, als de zon laag staat, was de zon al om half vier achter de loods gezakt. Tot overmaat van ramp kwam naast de groenloods ook een wasstraatje waar machi nes gereinigd werden. „En die gaf me toch een herrie! Je kon niet meer fatsoenlijk op je bal kon zitten. Dus we hebben ge klaagd. En er werden maatregelen genomen. Maar het lawaai was nog steeds te erg. Vervolgens ont dekten we dat de wasstraat op minder dan negen meter van onze flat stond. Toen heb ik dat aange vochten en de wasstraat is uitein delijk weggehaald." Maar goed, de loods stond er nog. „En als de zon erop scheen, spiegel de dat enorm. Het deed pijn aan je ogen." Dus ja, bekent Nel Poppe, ze heeft overwogen dan maar zelf weg te gaan. „Te verhuizen ja. Maar daar had ik het geld niet voor. En trouwens, ik wilde ook niet weg. Zo'n mooi breed balkon als ik hier heb, krijg ik nergens." Toen in 2006 het bericht kwam dat de groenloods afgebroken zou gaan worden, was dat nog geen op luchting voor de bewoners van de Haringvlietstraat. Ze hadden wei nig vertrouwen in de gemeente. „Mijn eerste reactie was: eerst zien, dan geloven", glimlacht Pop pe. Anderhalve week geleden kwa men dan eindelijk de slopers. „Ik ben er erg blij mee. En ook dat de materialen worden hergebruikt. Tenminste, ze worden genum merd, dus ze zullen er nog wel iets mee gaan doen. Want dat zou ik ook wel zonde vinden, als er niks mee gedaan zou worden. Dat is ka pitaalvernietiging." Eind goed al goed? Nou, Poppe heeft nog zo haar twijfels. „Het wordt hier weer een grasveld, maar voor hoe lang? Als Lété en het AZC en de school hiernaast weg zijn, ontstaat een prachtige plek voor woningbouw. En hoe lang staan onze flats hier dan nog? Bovendien, ik heb nu wel weer mijn uitzicht terug, maar aan de overkant van de Stromenweg lig gen tussen de moskee en het Le ger de Heils nog vier kavels die be bouwd kunnen worden. Dus als de economie weer aantrekt... Het zelfde als vroeger wordt het nooit meer. Maar alles beter dan zo'n loods voor je neus." Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl PHILIPPINE - Bij goed weer begint volgende maand in de omgeving van Philippine en Boekhoute een zoektocht naar restanten van oor logstuig uit de Tweede Wereldoor log. De speurders richten zich op een tank die Duitse troepen in het najaar van 1944 in de Bodemloze Put zouden hebben gedumpt. Ook wordt gezocht naar overblijfselen van een Messerschmitt, een twee- motorige bommenwerper van de Duitse Luftwaffe. Volgens Luc Vermeire, verzame laar van oorlogstuig, is er inmid dels nog een melding binnengeko men van een vernielde tank. De tank, van Canadese of Duitse af komst, zou ook in de buurt van Boekhoute liggen. Hoewel Vermei re denkt dat er van de tank weinig meer is overgebleven, heeft hij de stille hoop dat hij aan de hand van de overblijfselen de identiteit van de tank kan vaststellen. REPARATIE - VERKOOP - INBOUW OPENINGSTIJDEN: dinsdag - vrijdag: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 18.00 uur Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl Donderdag koopavond: 19.00 - 21.00 uur Zaterdag: 9.00 - 17.00 uur ■m.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23