PZCI 17 'Straks pakken ze ons strand nog af Dierenvriend 18 en 19 20 en 21 Brugklassers verrassen bewoners Ter Reede met bezoek en cadeautjes Reconstructie Punt officieel begonnen Veerse lijsttrekkers gaan in debat SGP-jongeren wassen autoruiten almanak Marjon van Iwaarden lanceert glossy muziekgala Vrijdag 19 februari 2010 Eindelijk weer een vrij uitzicht tot aan Vlissingen Tip? walcheren@pzc.nl In Vlissingen duikt regelma tig het gevoel op dat Middel burg landjepik pleegt Nu weer, omdat de buurman flirt met 'onze' krokodillen. Maar klopt dat gevoel? Feitelijk gezien: nee. Sterker nog: er gaan mis schien nog wel meer bedrij ven en instanties van Mid delburg naar Vlissingen dan an door Wendy van den Hurk dersom. De sociale dienst mag haar kantoren dan hebben ver deeld; Lété komt naar Vlissingen. Net als het dierenasiel. Ook het RPCZ gaf de voorkeur aan Vlissin gen en zelfs het stadsgewestelijke zwembad staat op Vlissings grond gebied. Datzelfde geldt straks voor Sportpark Vrijburg. Is er dan helemaal niks naar Mid delburg vertrokken? Jawel. Precies op de grens tussen de twee steden heeft de stadsgewestelijke brand weer Middelburg als postadres. De PZC liet Vlissingen achter zich en verkaste, via Goes, naar Middel burg. Verder wil de Rabobank uit wijken naar de provinciale hoofd stad, maar of dat er nog van komt? En tja, Leen Bakker... Het ziekenhuis, dat is natuurlijk weer een heel ander verhaal. Dat verlaat Vlissingen en vestigt zich weliswaar of-fi-ci-eel op Vlissingse bodem, maar het blijft de Mortie- re. En dat is toch écht Middelburg. Voor de Vlissingers, dan. En dat gevoel, dat is waar de hele discussie om draait. De reacties op het Iguana-verhaal, op de website van deze krant, zijn dan ook bijna allemaal emotioneel getint. 'Straks pakken ze ons strand ook nog af en 'Dit is de zoveelste achterbakse streek van Middelburg, haar ware aard komt weer boven'. Maar zou het niet gewoon erg slim zijn van Middelburg? Zij heeft nog een Mortiere vol te krijgen en als Vlissingen haar ambtelijke molen eens sneller liet draaien, was er he lemaal geen gesprek geweest. Het is tijd dat Vlissingen stopt zich zelf zo de put in te praten. Altijd maar te zeggen dat ze 'op de kaart moet komen te staan'. Vlissingen staat al lang op de kaart! Dat mag ze wel eens uitstralen. ®zie voor de reacties op het arti kel over Iguana www.pzc.nl/walcheren VLISSINGEN - Toby Verplanke (links) en Nkuel- la Alexander geven een mooi verpakt bak- kruidje aan mevrouw A. de Bruin, bewoner van zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Toby, Nkuella en hun 23 medebrugklassers van het vmbo van CSW Bestevaer in Vlissin gen brachten gisterochtend een bezoek aan Ter Reede en namen daarbij zelfgemaakte ca deautjes mee voor de bewoners. Ze deden dit in het kader van het project 'Liefde en vriend schap'. Voorafgaand aan hun bezoek deden ze de test 'Hoe romantisch ben jij?' en spraken ze met elkaar over het thema zorg. Ook vandaag staat nog in het teken van liefde en vriendschap. De scholieren gaan pizzahar ten bakken en kiezen hun favoriete liefdes lied. Sommigen hebben al aangekondigd het gekozen lied zelf voor de klas te zullen zin gen. foto Ruben Oreel MIDDELBURG De werkzaamheden waren al eer der deze week begonnen, maar gis termiddag heeft wethouder Frank Streng (verkeer) ook officieel het startsein gegeven voor de recon structie van de Havendijk en de Punt in Middelburg. De straten worden heringericht om vanaf het eind van het jaar het verkeer vanaf de nieuwe N57 te kunnen opvan gen. De werkzaamheden aan de Havendijk/Punt zijn naar verwach ting in de zomer klaar. MELISKERKE De stads- en dorpsraden in de ge meente Veere hebben de lijsttrek kers van de politieke partijen uitge nodigd voor een verkiezingsdebat. Dit debat wordt komende dinsdag gehouden in verenigingsgebouw Ons Huis in Meliskerke. Gespreks leider is Nico Out. Er zal onder meer gesproken worden over de voorzieningen in de kernen. Alle partijen zullen vertegenwoordigd zijn. Het debat begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Jongeren van de SGP gaan morgen als verkiezingsactie autoruiten was sen in Middelburg. Onder het mot to 'De SGP staat voor u klaar en met ons hebt u beter zicht pp de toekomst' proberen de Middelburg se SGP-jongeren kiezers over te ha len bij de gemeenteraadsverkiezin gen op hun partij te stemmen. Tussen 10.00 en 15.00 uur staan de autoruitenwassers op de Dam, bij het winkelcentrum in Zuid en bij het winkelcentrum in de Griffioen. Zij staat bekend als een echte dieren vriend, die redactionele collega op Schouwen-Duiveland. Meteen na de melding: 'er is een dolfijntje aange spoeld op Neeltje Jans' is zij dan ook al op weg naar de vaag aangeduide locatie. Alle andere, dringende werk zaamheden ten spijt, zo'n gebeurte nis vereist voorrang in haar optiek. Natuurlijk zal zij later op de avond gedetailleerd verslag doen van haar bevindingen ten behoeve van de ver- Tip? redactie@pzc.nl slaggeving via website en krant. De collega's wachten vol vertrouwen af. Haar verslag komt sneller nog dan verwacht. „Ze zeggen dat het een bruinvis is, maar ik betwijfel dat. Volgens mij is het toch echt een witsnuitdolfijntje", laat ze weten. Daarin wordt ze overigens een dag later in het gelijk gesteld. „Hij ziet er heel gezond uit hoor", voegt ze er aan toe. „Nou, ja hij is wel dood na tuurlijk." Dat dan weer wel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19