nu stukken beter' zeeland! 2i Vlissingen raakt reptielenzoo wellicht kwijt aan Middelburg besluiten over toekomst van veroordeelde directeur Bekendmaking besluit tijdelijke werken ophoging veerplein Perkpolder donderdag 18 februari 2010 achtte bewezen dat de directeur de lastige leerling (hij is inmiddels van school af) bij de keel heeft ge grepen, hoewel Duvekot zelf zegt dat hij hem bij zijn trui heeft ge pakt op een moment dat hij even zijn geduld verloor. Alle ouders hebben inmiddels een brief ontvangen. Daarin stelt het schoolbestuur kennis te hebben ge nomen van de veroordeling. Het bestuur wil de rechterlijke uit spraak nader bestuderen en in ge sprek gaan met Duvekot vóór een besluit wordt genomen over diens toekomst. „We vertrouwen erop dat u ons de rust en ruimte gunt om dat op een zorgvuldige wijze te kunnen doen", schrijft het be stuur. De ouders worden tevens opgeroepen om 'meester Duvekot in hun gebeden aan de Heere op te dragen'. Dat de ouders heel verschillend denken over het optreden van de directeur, bleek al uit het meest re cente rapport van de onderwijsin spectie. Die ondervroeg de ouders en constateerde dat veel van hen het schoolklimaat als gunstig be stempelden. Toch uitte een sub stantiële groep ouders anoniem forse kritiek op de gang van zaken. De meeste moeders die gisteren bij de school te vinden waren, hiel den zich op de vlakte. Een paar van hen gaven aan dat de direc teur best terug mag komen. „We moeten dit nu achter ons laten. Het zou goed zijn als er weer wat rust komt op school." Een andere ouder ziet Duvekot lie ver niet meer terug. „Een man die is veroordeeld voor het mishande len van een kind, kun je toch niet meer voor de klas zetten?", vroeg ze zich af „Het is heus niet zo dat ik de man verfoei, maar zijn han delen keur ik af. Hoe vervelend een leerling ook is, je blijft met je handen van hem af Bovendien is de sfeer op school volgens mijn kinderen veel beter sinds de direc teur op non-actief is gezet." Een paar jongens bevestigen dat. „Meester Duvekot is echt heel streng", klinkt het uit verschillen de monden. „Hij was best vaak boos, dus het is leuker op school nu hij weg is." Of de geschorste di recteur nog moet terugkomen? De leerlingen halen hun schou ders op. „Nou, liever niet", zegt één van de jongens voorzichtig. De school Scherpenisse heeft twee basisscho len. De Groen van Prinstererschool is veruit de grootste. De naastgele gen Oosterscheldeschool (open baar) moet het met heel wat min der leerlingen doen. Bij onderzoeken in 2005 en 2006 zat de reformatorische school op het gewenste niveau. Een onder zoek in 2008 was echter aanleiding om het onderwijs op de school eens in zijn volle breedte onder de loep te nemen. Dat vervolgonderzoek leverde het zeer kritische rapport van begin vorig jaar op. De inspectie gaf de Groen van Prinstererschool toen het predikaat 'zeer zwak'. worden genomen over de toekomst van de directeur, foto Leo Adriaansen door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als de gemeente Vlis singen niet oplet, laat ze reptielen zoo Iguana uit haar handen glip pen naar Middelburg. Die heeft na melijk een aanbod gedaan. Twee kavels van elk vier hectare; meer weet Ad Bom van Iguana ei genlijk niet van het voorstel. Hij is nog niet ingegaan op de uitnodi ging om eens met de buurgemeen te te komen praten, omdat hij nog altijd in onderhandeling is met Vlissingen. Maar dat duurt al. vie renhalf jaar en Bom is zo'n beetje moegestreden. „Van al die energie had ik zelf een gebouw kunnen neerzetten." Met al het geld dat de stichting tot dusver in de planvor ming heeft gestoken was ze ook al een heel eind gekomen. Wat het bestuur van Iguana ook bedacht, telkens trokken ambtena ren er volgens Ad Bom een dikke streep doorheen. De grond van de te koop staande Kanovijver zelf, goed voor anderhalf miljoen, kan de stichting niet opbrengen. En dan blijven er nog maar een paar opties over. De zoo splitsen, waar bij de grotere dieren worden ver huisd naar een andere locatie en de huidige drie panden geschikt worden gemaakt voor de rest van de tentoonstelling en het opvang- deel. Maar ja, de welstandscommis sie stribbelt nu alweer tegen. Wat ook kan en waar Bom liever niet aan denkt, is de tentoonstel ling sluiten. „Dus alleen nog maar opvang. Of toch Middelburg..." Daar zeggen ze 'officieel' niets van een aanbod te weten. Het zou ko men van een ambtenaar, die overi gens tot voor kort nog werkte bij de gemeente Vlissingen. Hij ont kent nu zelf naar Ad Bom te heb ben gebeld, laat staan kavels te heb ben aangeboden. „Dat is het na deel van telefoongesprekken; soms komen dingen anders over dan je ze bedoelt. Wat ik wel heb gezegd? Daar zeg ik niets over." Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet beheer rijkswaterstaatswerken De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat geeft, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, kennis van het volgende. Inhoud besluit Op 16 juli 2009 is van Perkpolder Beheer B.V. te Kloosterzande een aanvraag ingevolge de Wet beheer rijkswaterstaatswerken ontvangen met kenmerk MDB22i-5/sipb/o72. Het betreft het tijdelijk maken, behouden en onder houden van werken ten behoeve van het ophogen van het Veerplein Perkpolder in het kader van gebiedsontwikkeling Perkpolder, in de gemeente Hulst. Bij beschikking d.d. 11 februari 2010, kenmerk Z8500199785/D0117075/ RWS/DZL-2010/785, wordt onder het stellen van voorschriften een definitieve vergunning verleend door het Waterdistrict Westerschelde teTerneuzen. Het besluit is voorbereid volgens de, in de afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde, uniforme openbare voorbereidings procedure. Op grond van deze procedure is de ontwerpbeschikking d.d. 5 oktober 2009, met de daarop betrekking hebbende stukken, vanaf 14 oktober 2009 gedurende een termijn van zes weken, ter inzage gelegd, teneinde eenieder in de gelegenheid te stellen hun zienswijze op het ontwerp naar voren te brengen. Hierop zijn 13 zienswijzen binnen gekomen. De zienswijzen hebben aanleiding gegeven om het besluit aan te passen ten opzichte van het ontwerpbesluit. Terinzagelegging Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 19 februari 2010 voor een periode van zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat dienst Zeeland, Poelendaelesingel 18, 4335 IA Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Rijkswaterstaat Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2, 4531 BX Terneuzen, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Gemeente Hulst Gemeentewinkel, Grote Markt 24, 4561 EB Hulst, op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur en dinsdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Beroep Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belanghebbende die een zienswijze heeft ingediend tegen het ontwerpbesluit, binnen zes weken na de dag waarop dit besluit bekend is gemaakt, tegen dit besluit beroep instellen bij de daartoe bevoegde Arrondissementsrecht bank. Ook belanghebbenden die geen zienswijzen bij het ontwerp besluit naar voren hebben gebracht en kunnen aantonen dat zij dat in redelijkheid ook niet hadden kunnen doen, kunnen beroep instellen tegen het besluit. Het beroepschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - de vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen; - een vermelding van de datum en het nummer of het kenmerk van het besluit; - de redenen waarom men zich niet met het besluit kan verenigen (motivering). Tevens dient ten behoeve van de rechtbank een afschrift van het besluit waartegen het beroep is gericht te worden overgelegd. Voorlopige voorziening Voorts is er de gelegenheid om, gelijktijdig met of na de indiening van het beroepschrift, een verzoek te doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een zodanig verzoek dient te worden gericht tot de voor- zieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank. Zowel in verband met de behandeling van het beroep, als in verband met het verzoek om een voorlopige voorziening, wordt griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen betaald dient te worden, wordt na indiening van het beroep c.q. het verzoek om een voorlopige voorziening, mededeling gedaan door de griffie. Temeuzen, 18 februari 2010. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouw ir. A.M.J.V. van Boxtel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89