Bayern boekt gelukkige zege sport i 35 PZC Arsenal verliest bij Porto NEC zet sterke serie voort Het Duitse Archief i www.pzc.nl/webwinkel donderdag 18 februari 2010 CHAMPIONS LEAGUE Duitsers pas in slotfase langs Fiorentina MUNCHEN - Bayern München heeft gisteravond opnieuw gewonnen. In de eerste wedstrijd van de acht ste finale van de Champions Lea gue werd het in Duitsland 2-1 te gen Fiorentina, dat in de midden moot staat in Italië. De zege was zwaarbevochten en kwam pas in de slotminuten tot stand. Trainer Louis van Gaal had vooraf kennelijk niet voor niets het over dreven optimisme bij Bayern al ge temperd. Ondanks de goede resultaten had hij de laatste wedstrijden wel wat minpuntjes gezien. „In de Cham pions League kunnen we ons geen fouten veroorloven. Die worden meteen afgestraft." Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de thuisclub het moeilijk zou krijgen. Arjen Robben opende in de derde minuut van de blessu retijd van de eerste helft de score. Hij deed dat uit een strafschop. Uit de speakers van het stadion klonk meteen Tulpen uit Amster dam. De treffer kwam in twee instanties tot stand. Even eerder had Mario Gomez de bal er in geschoten, maar op dat moment had de scheidsrechter al gefloten voor een overtreding op Franck Ribéry. Daarom moest Robben alsnog aan leggen in de herkansing. Overtuigend was Bayern tot dat moment nog niet geweest. Het elf tal van trainer Louis van Gaal leek wat te veel te vertrouwen op be vliegingen van de dribbelaars Rob ben of Ribéry. Het tempo om de Italianen te ver rassen ontbrak vaak in het aanvals- spel. Kort na de hervatting kwam Fio rentina op gelijke hoogte. Na een hoekschop kwam de bal via de kluts terecht bij Per Kroldrup, die simpel kon intikken. Daarna trok de thuisclub het initia tief naar zich toe. Twee keer was Robben dichtbij een doelpunt. Eerst schoot de international van Oranje net voorlangs, vervolgens knalde hij in het zijnet. Na 65 minuten greep Van Gaal na drukkelijk in. Met Ivica Olie en Mi- roslav Klose zette hij twee frisse aanvallers in. Nog geen tien minu ten later kreeg Bayern een extra voordeel. Bij de Italianen werd Massimo Gobbi uit het veld ge- Arjen Robben is Fiorentina-speler Mario Bolatti te snel af. De Nederlandse spits zou even later Bayern München op voorsprong zetten door een penalty binnen te schieten. foto Tobias Hase/EPA stuurd, na een onvervalste elle- alsnog naar zich toe. Klose maakte tie nog was afgeketst. De scheids- boog tegen Robben. het winnende doelpunt, nadat een rechter zag over het hoofd dat de In de slotfase trok Bayern het duel schot van Robben in eerste instan- spits uit buitenspelpositie scoorde. PORTO - Arsenal heeft de eerste wedstrijd in de achtste finale van de Champions League verloren. Porto won op eigen veld met 2-1. Halverwege was het gelijk: 1-1. Por to kwam na iets meer dan tien mi nuten op voorsprong door een toe valstreffer van Silvestre -Varela. Diens min of meer mislukte voor zet werd verkeerd beoordeeld door doelman Lukasz Fabianski, die de bal in eigen doel werkte. Al in de achttiende minuut werd het gelijk. Sol Campbell scoorde. De verdediger kopte raak, nadat oud-Ajacied Thomas Vermaelen een hoekschop van Cesc Fabregas had verlengd. In de 51e minuut zet te Radamel Falcao de thuisclub op nieuw op voorsprong. Hij profi teerde van een slim genomen vrije trap van Ruben Micael. Porto kreeg het buitenkansje, nadat Cam pbell was bestraft wegens terugspe len op de eigen doelman. NIJMEGEN - NEC heeft gisteravond de tweede in een serie van drie thuiswedstrijden winnend afgeslo ten. Na de 4-2 tegen NAC Breda van vrijdag, werd Willem II dieper in de zorgen gedrukt (2-x). De Til- burgers verloren hun laatste drie duels. De Nijmegenaren zijn door vier achtereenvolgende zeges opge klommen naar de tiende plaats. Zij passeerden VW Venlo op de ranglijst. In Nijmegen was Willem II in een matige eerste helft lange tijd gelijkwaardig aan de thuisclub. In de laatste vijf minuten voor de rust konden de bezoekers hun illu sies opbergen. Eerst opende verde diger Ramon Zomer de score. Even later was doelman Maikel Ae- rts opnieuw kansloos. Björn Vle- minckx gaf het laatste tikje: 2-0. Stef Nijland maakte diep in blessu retijd nog de 2-1. 9dvd-box over WO II Een reeks bijzondere documentaires over de Tweede Wereld oorlog. Met uniek beeldmateriaal afkomstig uit privé-collecties van 'gewone' Duitse burgers en (front)soldaten. U ziet de gebeurtenissen nu eens niet door de ogen van propaganda- makers of geallieerden maar vanuit de alledaagse Duitser. Ruim 9 uur speelduur op 9 dvd's. Nederlands ondertiteld, met originele beelden in kleur. Adviesprijs 34,95 Lezersprijs 21,95 exclusief 4,95 verzendkosten X BON DVD-BOX HET DUITSE ARCHIEF (boxen) x 'Dvd-box Het Duitse Archief' a €_21,95*__ exclusief verzendkosten van €4.95. Levertijd met bon 10 werkdagen Levertijd webwinkel 5 werkdagen Klantenservice 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. NAAM ADRES OM OV GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven BANK-/GIR0REKENING I HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Dvd-box Het Duitse Archief', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt Is Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en op www pz. treft u nadere informatie aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83