binnenland 17 redden' BelCompany Derde verdachte op lijst meestgezochten terecht Treincursus NS helpt senioren op stations CDA bepleit hogere straf 'alcomobilisten' Kind (11) vindt medicijn tussen snoep Winkels in hoofdstad elke zondag open Gratis Gratis Gratis Gratis donderdag 18 februari 2010 motorproblemen, de JSF slaagt er niet in de geavanceerde appara tuur die aan boord is te koelen, het geluid is te hard en op de brandstofleidingen zitten geen af sluitkleppen. Dat is gevaarlijk. „Als je boven oorlogsgebied vliegt, en iemand vuurt vanaf de grond naar de JSF, dan brandt dat lek ker", aldus Boeder, die stelt dat de kleppen achterwege zijn gelaten om het gewicht van het toestel te drukken. Volgens de 'JSF-watcher' ontstaan alle problemen omdat de ontwikkeling en de productie van het gevechtsvliegtuig elkaar over lappen. Op een speciaal aangelegd parcours met verschillende ondergronden kunnen bezoekers testen of hun buggy goed werkt. foto Cynthia Boll/GPD AMSTERDAM - Binnen zeven we ken na publicatie van de opspo ringslijst met meestgezochte mis dadigers, heeft het Openbaar Mi nisterie (OM) al drie mannen uit het bestand kunnen schrappen. Gisteren meldde Maikel Sno (36), verantwoordelijk voor de dood van de 19-jarige rapper Ishmael Gumbs, zich bij een politiebureau in Amsterdam. De verdachte wilde niet langer als 'aangeschoten wild' door het leven gaan. Eerder deze week werd de 34-jari- ge Fouad El Marzouki in Marokko aangehouden. Hij wordt verdacht van de moord in Nijmegen in 2003 op de twee 'Mientjes', Mien- tje Aarts (69) en Mientje Thijssen (75). Een derde gezochte misdadi ger kon meteen na publicatie van de opsporingslijst op 5 januari al van de lijst geschrapt worden, om dat de man vast bleek te zitten in een Belgische cel. Het OM is tevreden over de vangst tot nog toe. De most wanted-lijst heeft met name bij de aanhouding van Sno een rol van belang ge speeld. „Het werd hem na publica tie van de lijst te heet onder de voeten", zegt een woordvoerder van het parket in Amsterdam. „Hij had geen zin meer om zich steeds te verbergen." Sno vindt het tijd zijn kant van het verhaal te laten horen, aldus zijn advocaat. „Hij is niet de koele killer waar iedereen hem voor houdt." Voorafgaand aan zijn gang naar de politie verklaarde Sno gis teren tegenover De Telegraaf: „Ik schoot uit zelfverdediging. Hij had een wapen op mij gericht. Ik heb iets vreselijks gedaan en ik wil mijn straf ondergaan. Maar het was geen moord met voorbedach ten rade. Het was een paniekreac tie." Een medeverdachte had eerder ver klaard dat Sno weloverwogen han delde. Justitie had afgelopen we ken enkele malen contact met de advocaat van Sno. Die had vooraf gemeld dat zijn cliënt zich gisteren zou aangeven. De lijst met meest gezochte misdadigers vermeldt op dit moment zes personen. On langs heeft justitie de Chinees )ian Xia toegevoegd. Hij wordt ver dacht van de moord in 2004 op een hoogzwangere vrouw in Haar lem. De man is voor het laatst in datzelfde jaar gezien in Antwer pen. De publicatie van de lijst leid de tot commotie onder strafrecht deskundigen en advocaten, met na me omdat verdachten die nog niet veroordeeld zijn er met naam en toenaam op staan. UTRECHT - De Nederlandse Spoor wegen (NS) gaan meer tijd en geld investeren in treinlessen aan senio ren. Via speciale treinworkshops moeten tot eind 2012 minimaal 50.000 senioren worden bijgespij kerd in het gebruik van de trein. Het is een van de maatregelen die minister Camiel Eurlings (Ver keer) gisteren aankondigde in zijn actieplan om meer mensen de trein in te krijgen. Naast de treincursussen wordt in het plan vooral ingezet op betere reisinformatie op de stations. Ge combineerd met meer parkeer plaatsen bij stations, warmtezui- len op perrons en pendelbusjes tussen bedrijfsterreinen en sta tions moet het gebruik van de trein met zo'n 5 procent per jaar omhoog. Uit cijfers over vorig jaar bleek dat in het eerste half jaar de groei bleef steken op 1,2 procent. Vol gens minister Eurlings is dat ge zien de crisis nog een hele presta tie. RAALTE De politie in Raalte waarschuwt voor medicijnen die mogelijk aan kinderen zijn gegeven tijdens het foekepotten. Tijdens dit gebruik gaan kinderen in Salland verkleed langs de deuren om snoep op te ha len. Het elfjarige meisje deed dins dag ook mee aan dit carnavalsge- bruik in Raalte. Ouders van haar ontdekten gisteren een tablet tus sen haar snoep. AMSTERDAM DEN HAAG - Het CDA heeft giste ren een tienpuntenplan gelan ceerd om de verkeersveiligheid te verbeteren. Zo wil de partij het rij den onder invloed van drank har der aanpakken. Preventieve maatregelen ten spijt is het aantal verkeersslachtoffers door ongelukken waarbij drank in het spel is, al jaren stabiel. Daarom zou een 'alcomobilist' die zo zwaar in de. fout gaat dat sprake is van letsel of dood door schuld, lan ger dan nu de gevangenis moeten indraaien, stelt Kamerlid Sander de Rouwe. De Rouwe presenteerde het plan samen met minister Camiel Eur lings van Verkeer. Het invoeren van het alcoholslot en een bestaan de opvoedcursus voor veelplegers 'moeten gepaard gaan met een re pressieve aanpak'. „Als je dan nog in de fout gaat, is een gevangenis straf van een of twee jaar, soms is het drie jaar, te weinig", stelt De Rouwe. Hij vindt dat daar 50 pro cent bovenop moet. Het CDA wil eerst proberen interne richtlijnen voor rechters aan te passen, zodat zij vaker de maximumstraf van vier jaar opleggen. Pas later kan de maximumstraf omhoog. Een ander voorstel is om verkeers- overtreders die in woonwijken de fout ingaan, naast een boete een taakstraf op te leggen in diezelfde wijk. Door het schoonmaken van verkeersborden zou de overtreder pas echt merken wat voor effect zijn rijgedrag op de wijk heeft. Ook moeten overlastgevende scoo teraars hun scooter en hun rijbe voegdheid kwijtraken. Het CDA pleit voor een meldpunt asociaal rijgedrag waar burgers terechtkun nen. Daardoor kan de politie snel ler reageren. In heel Amsterdam mogen de win kels voortaan op zondag open zijn. De gemeenteraad nam gisteren een voorstel hierover aan. Tot nu toe gingen de verschillende stads delen over de vraag of winkels elke zondag open mogen. Ze moesten dan wel aantonen dat sprake was van toeristisch gebied. Nu geldt de hele stad als toeristisch gebied. Alle afgebeelde toestellen zijn verkrijgbaar met: W kpn ET Mobile Telfort, (h vodafone Aanbiedingen zijn geldig t/m 21 februari 2010, tenzij anders vermeld en zolang de voor raad strekt Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden Meldje aan voor de digitale folder op www.belcompany.nl vanaf 3S?9S 32,50 p/mnd bijv met Hi 30 - Eindeloos Online 2 jaar (1T12 maanden 32,50 p/mnd, daarna 39,95 p/mnd), los. 499,99 Verstaat je als geen ander vanaf T4-95 bijv. met I-Mobile Relax 25 - web'n'walk Standard 2 jaar (1C12 maanden 27,95 p/mnd, daarna 34,95 p/mnd), 27,95 p/mnd ios 469,99 vanaf 27,50 p/mnd bijv met Vodafone Bel+Sms 200 2 jaar (27,50 p/mnd), los. 329.99 vanaf 30^ 22,50 p/mnd bijv. met KPN Personal Sim 100 Surf&Mait Totaal 2 jaar (1* 12 maanden 22.50 p/mnd, daarna 30,- p/mnd), los- 349,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7