sport i 33 bowlen is een echte sport Pantelic onzeker bij Ajax In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Zeeuws-Vlaanderen' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 5: Marion de Leux. Vlaar in voorlopige selectie Oranje Van Nistelrooij kan uur spelen Maradonna roept doelman Romero op Michaëlla Krajicek onderuit in Memphis ZK springen Heikant toch uitgesteld Opnieuw EK-zege badmintonsters donderdag 18 februari 2010 Marion de Leux is verslingerd aan bowlen. foto Mark Neelemans beurt onder anderen als er oliepa tronen op de baan zijn aange bracht om het nog lastiger te ma ken", vertelt De Leux. Ze speelt ge middeld 175. Daarmee zit ze op het niveau van de B-klasse, een treetje lager dan de top, waar ge middelden van ruim tweehonderd eerder regel dan uitzondering zijn. Het maximaal haalbare in een ga me is overigens een score van drie honderd. „Een droom", mijmert de Westdorpse daarover. De 47-jarige De Leux, in 2008 Zeeuws kampioene in de B-klasse en een jaar eerder op hetzelfde ni veau vierde op het NK, werd het bowlen met de paplepel ingego ten. Pa Johan doet nog wekelijks zijn partijtje mee, maar ma Emmy moest er noodgedwongen een punt achter zetten vanwege een nekhernia. Ze is nog altijd actief als penningmeester van Bowling vereniging Sas van Gent. De overi ge bestuursfuncties zijn ook in handen van de familie De Leux, want Eddy is voorzitter en Marion secretaris. Een lachende Marion: „Het lijkt wel een familiebedrijf." De zestien overgebleven leden van Sas van Gent zijn nog altijd zeer fa natiek. Wekelijks staan in hun nieuwe thuisbasis Eurocity, een bowlingcentrum in het Oost-Vlaamse Zomergem, hun on derlinge wedstrijden met teams van vier personen in de eigen huis league op het programma. Ze spe len dan telkens drie games, ofwel drie wedstrijden van tien beurten. Daarmee is de koek voor De Leux nog niet op, want zij doet ook we kelijks mee in de huisleague van Bowlingvereniging Goes. „Dat be valt me ook prima. Het niveau ligt er hoger dan in Zomergem, want daar ben ik bijna altijd de beste. In Goes is uitdaging dus iets groter", zegt De Leux. Zij was tot en met vorig jaar ook actief op landelijk ni veau. Met De Kruitmolen uit Mid delburg kwam ze in de tweede klasse (het derde niveau) uit in de ladiestrioleague. „Het team is he laas gestopt. Door ploegendien sten en de zorg voor kleine kinde ren haakten enkele speelsters af Begrijpelijk, maar daardoor bleef er te weinig kwaliteit over. En nie mand had zin om bijvoorbeeld naar Zoetermeer of Rotterdam te reizen om daar telkens tegen een nederlaag aan te lopen." De Leux hoopt ooit nog eens op landelijk niveau terug te keren. Veel verder reiken haar ambities niet, omdat zij weet wat ze kan. „Ik kan wel roepen dat ik naar het allerhoogste streef, maar dat is niet reëel. Goed meedraaien in de B-klasse is prima wat mij betreft." Verdere dromen heeft ze niet. Of toch nog eentje. „De komst van een mooie bow lingaccommodatie in de Kanaalzo ne. Die zou volgens mij niet mis staan. Het zou ook goed zijn voor onze sport." UIT BADMINTON Warschau. EK landenteams. Vrouwen. Groep B. Nederland - Finland 5-0. Stolzenbach - Hynninen 21-18 21-19, Peters-Mikkela 21-13 21-16, Tabeling-Nyström 21-10 21-11, Jona thans Van Dooremalen - Hynninen/Mikkela 21-17 21-10, Barning/Piek-Nyström /Lindholm 21-12 21-11. Stand: 1. Nederland 2-4 (10-0), 2. België 2-4 (8-2), 3. Wit-Rusland 2-2 (5-5), 4. Finland 3-2 (6-9), 5. Letland 3-0(1-14). TENNIS Marseille. Mannen. Tweede ronde: Zverev (Duï) - Robredo (Spa/4) 6-2 3-6 6-1, Bennet- eau (Fra/8) - Serra (Fra) 6-4 6-4. Dubai. Vrouwen. Derde ronde: Venus Willi ams (VSt/3) - Govortsova (WRu) 7-5 6-0, Ag- nieszka Radwanska (Pol/7) - Pennetta (lta/10) 6-3 6-0, Peer (Isr) - Wozniacki (Den/1) 6-2 7-5, Azarenka (WRu/4) - Grönefeld (Dui) 6-1 4-6 6-3, Li Na (Chn/8) - Bartoli (Fra/11) 3-6 7-5 6-0, Koelikova (Rus) -Koeznetsova (Rus/2) 5-7 7-6 (2) 6-4. Memphis. Mannen. Eerste ronde: Russell (VSt) - Odesnik (VSt) 0-6 7-5 6-4. WIELRENNEN Albufeira. Ronde van de Algarve. Eerste etappe, Estadio do Algarve - Albufeira: 1. Vaugrenard (Fra) 157 km in 4.10.42, 2. Hor- rach (Spa) 0.03, 3. Greipel (Dui) 0.05, 4. La- dagnous (Fra), 5. Nuyens (Bel), 6. Weylandt (Bel), 35. Van Leijen, 44. Stamsnijder, 48. Leezer, 58. Tankink, 62. Tjallingii, 90. Löwik, 99. Poels, 121. Van der Velde, 153. Boom 0.48,155. Posthuma. door Oick Sintenie AMSTERDAM - Marko Pantelic is ziek. De spits van Ajax heeft buikg riep en miste gisteren de laatste training voor het duel met Juven- tus dat vanavond wordt gespeeld in de Amsterdam Arena (19.00 uur). „Marko had vanochtend nog koorts", zei trainer Martin Jol gis termiddag. „Dat is vervelend, maar ook een goed teken. De narigheid moet toch zijn lichaam uit." Het is onzeker of de Serviër mee kan doen tegen Juventus. Jol mist in elk geval de geblesseerde mid denvelders Rasmus Lindgren (knie) en Gabri (nek). Ook Alber to Zaccheroni, trainer van Juven tus, is niet vrij van zorgen. Christi an Poulsen, Fabio Cannavaro en Vincenzo Iaquinta zijn geblesseerd achtergebleven in Turijn. David Trezeguet en Mauro Camoranesi zijn wel weer fit verklaard, maar beiden kunnen vermoedelijk nog geen hele wedstrijd aan. Voor Ajax is het vier jaar geleden (Inter Milaan) dat de club een Eu ropese wedstrijd speelde tegen een gerenommeerde topclub, hoewel de Amsterdammers vorig seizoen met confrontaties in het Uefa-Cup- toernooi tegen HSV, Aston Villa, Fiorentina en Olympique Marseil le ook sterke ploegen trof. „Maar met alle respect voor die teams: je merkt aan alles dat dit een grote wedstrijd is", zei middenvelder Demy de Zeeuw gisteren in een stampvolle perszaal in de Arena. Volgens De Zeeuw moeten de jon ge spelers van Ajax geen ontzag to nen voor de bekende voetballers van Juventus, zoals Alessandro del Piero en Diego. „We moeten ons wapenen tegen de topspelers bij de tegenstander, maar Ajax moet ook doen waarmee deze club groot is geworden: de tegenstan der onder druk zetten, en jeugdig elan tonen." De Italiaanse krant Tuttosport be steedde de afgelopen dagen veel aandacht aan het duel. Verhalen met en over Luis Suarez en het ta lent Christian Eriksen vulden de kolommen. Logische vraag aan Jol was dan ook of hij het aandurft de achttienjarige Eriksen op te stel len. Jol, met een grote grijns: „Ja, dat durf ik wel." En dat is ook het grote verschil met een topclub uit Italië, voegde Jol daar nog aan toe. „Bij Juventus zou Eriksen nooit kunnen spelen op deze leeftijd. Bij Ajax wel. Dat is een groot voordeel voor hem." Toch leek het erop of de trainer van Ajax de tegenstander zand in de ogen wilde strooien. Met de te rugkeer van Eyong Enoh - hij was geblesseerd aan zijn hamstring - is vermoedelijk geen plaats in het ba siselftal voor het Deense talent. Enoh, De Zeeuw en Siem de Jong lijken de voorkeur te krijgen op het middenveld. ZEIST Bondscoach Bert van Marwijk heeft Ron Vlaar opgenomen in de voorlopige selectie van het Neder lands elftal voor de oefeninterland op 3 maart in Amsterdam tegen de Verenigde Staten. Het is de eerste keer dat de verdediger van Feye- noord door Van Marwijk is geko zen. Ook Wout Brama behoort tot de groep van 25. HAMBURG Ruud van Nistelrooij kan vandaag met Hamburger SV in de wedstrijd in de Europa League tegen PSV hooguit een uur spelen. De spits is op de weg terug na een blessure. Van Nistelrooij is na zijn twee tref fers tegen VfB Stuttgart al een feno meen in Hamburg. Van het shirt met zijn naam werden in enkele da gen tijd een paar duizend exempla ren verkocht. ALKMAAR Sergio Romero beleeft mooie da gen. De 22-jarige Argentijnse keeper van AZ is dinsdag vader ge worden van een dochtertje en hoorde gisteren van bondscoach Diego Maradona dat hij is opgeroe pen voor de interland tegen Duits land. Die vriendschappelijke wedstrijd wordt op 3 maart in München ge speeld. MEMPHIS Tennisster Michaëlla Krajicek is er gisteren niet in geslaagd de kwartfi nales te bereiken van het WTA-toernooi van Memphis. De Tsjechische Petra Kvitova, de nummer vijf van de plaatsingslijst, was in twee sets te sterk voor de Nederlandse: 6-4 7-5. De Nederlandse tennisster is in Memphis nog wel actief in het dub belspel. MIDDELBURG Het Zeeuws kampioenschap sprin gen in Heikant is uitgesteld. Het evenement zou komende zaterdag plaatsvinden, maar is verschoven naar 6 maart. De reden is de uitbraak van het zeer besmettelijke rhinopneumo- nie-virus in een manege in Vlissin- gen. Daar overleden eerder deze week twee paarden aan de ziekte. WARSCHAU De Nederlandse badmintonsters hebben gisteren ook hun tweede duel gewonnen op het Europees kampioenschap voor landenteams in Warschau. Na Letland versloeg het team ook Finland met 5-0. De groepsfase wordt vandaag afgeslo ten met duels tegen Wit-Rusland en België. Nederland en België zijn nog onge slagen in poule B.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71