321 sport de Leux ewoon «nailen. Marion Guus Hiddink begint in Turkije aan weer een nieuw avontuur Oranje start kwalificatie EK tegen San Marino Internet thuis én buiten generdti aonaeraag i reoruari zu 1 u SSanHMOMHi Amsterdam - Aan zijn indrukwek kende lijst van clubs en landen heeft Guus Hiddink weer een nieu we naam toegevoegd. De 63-jarige trainer moet het wat verbleekte imago van het Turkse voetbalelftal proberen op te poetsen. Na het missen van het WK moet de Ne derlandse coach het land naar de Europese titelstrijd van 2012 lei den. De 63-jarige Hiddink gaat aan de slag bij zijn vijfde land als bonds coach, een record voor een Neder landse trainer. Na zijn bijzondere prestaties van de afgelopen jaren wordt hij overal met grote ver wachtingen binnengehaald. Hij maakte indruk door als bonds coach bij het WK verrassend ver te komen met Zuid-Korea en Au stralië. De oud-bondscoach van Oranje, waarmee hij in 1998 vier de werd bij het WK, haalde met de landen respectievelijk de halve finales en de achtste finales. Voor al de prestatie met de Zuid-Korea- nen maakte hem mateloos popu lair bij de Aziaten. Ook in Rusland werd hij een grote held door bij het EK in 2008 ten koste van Nederland de halve fina les te halen. Als tussenpaus pakte hij vorig seizoen met het Engelse Chelsea de FA Cup. Hij deed zijn naam als 'Guus Ge luk' alle eer aan door zich met Rus land op het nippertje te plaatsen voor de play-offs in de WK-kwalifi- catie. Hoewel niemand dat ver wachtte, ging het tegen Slovenië toch nog mis. Dat kleine deukje kan Hiddink in Turkije proberen weg te werken. Na de teleurstellende campagne voor het WK kan het in Turkije de komende tijd alleen maar beter gaan. Er zal door de voetbalgekke Turken veel van Hiddink worden gevraagd, maar juist de grote pas sie voor de sport was voor de Ach terhoeker een belangrijke reden om voor het land te kiezen. In het seizoen 1990-1991 werkte Hiddink al bij Fenerbahce. Hoewel hij daar niet erg succesvol was en zijn contract inleverde voor een baan bij het Spaanse Valencia, be waart hij goede herinneringen aan zijn verblijf daar. Zijn opdracht om Turkije naar het EK te loodsen, is niet echt een een voudige. In de groepswedstrijden zitten de Turken in een zware pou le met Duitsland. Daarnaast zijn België, onder leiding van Dick Ad vocaat, Oostenrijk, Kazachstan en Azerbeidzjan de tegenstanders. Maar in Turkije twijfelt niemand eraan dat Hiddink weer tot een stunt in staat is. Aan zijn lange lijst zou Hiddink dit jaar nog een land kunnen toe voegen. Omdat hij pas in augustus bij de Turkse bond aan de slag gaat, houdt hij de optie open om met een ander land naar Zuid-Affi- ka te gaan. door René van Stee westdorpe - De huidige toestand van het bowlen in de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone - met nog geen twintig actieve sporters - staat in schril contrast met de glo rietijd in de jaren tachtig van de vorige eeuw. Toen vonden in De Vlaanderen in Sas van Gent hon derden bowlers onderdak. De plaatselijke bowlingvereniging had meer dan honderd leden. En ook bedrijven zoals Dow en Philips en wijkvereniging Sint Albert brach ten teams op de been. „Een tijd die waarschijnlijk niet meer terug komt", zegt Marion de Leux uit Westdorpe daarover met duidelijk hoorbare spijt in haar stem. De oorzaak van de terugval is gro tendeels te verklaren door de slui ting in 2005 van de bowlingaccom modatie in Sas van Gent. Oorzaak: de toenmalige nieuwe eigenaren hadden te weinig hart voor de sport, terwijl er bovendien een grootscheepse renovatie had moe ten' plaatsvinden. Die bleef achter wege. De Leux noemt ook andere redenen voor de teloorgang. „Aller eerst loopt het landelijk terug. En dat treft ons ook. Ten tweede zijn er heel veel andere manieren van vrijetijdsbesteding bij gekomen. Daarnaast is er geen aanwas van jeugd. Die interesseert het blijk baar te weinig, al ben ik natuurlijk tevreden dat onze zoon Michael ook met het virus besmet is ge raakt", vertelt ze. Wat het bowlen verder parten speelt, is dat het te veel als caféver- maak wordt gezien. „Geheel ten onrechte wat mij betreft. Het stoort me ook, want het is echt sport. ]e gooit niet zo maar even die pins om. Daar moet je echt se rieus voor trainen. Net als in ande re sporten is er een competitie-ele ment, wil je scoren en wil je je doelen steeds hoger stellen of re cords verbreken. En er komt een fikse dosis concentratie bij kijken. Want niet alleen de snelheid waar mee je gooit is van belang, maar ook zaken zoals het moment waar op je je bal loslaat, het effect dat je eraan meegeeft en het 'lezen' van de baan omdat de omstandighe den telkens anders zijn. Dat ge- amsterdam - Bondscoach Bert van Marwijk van het Nederlands elftal is tevreden met het speel schema van zijn ploeg in het kwali ficatietoernooi voor het Europees kampioenschap voetbal in Polen en Oekraïne. Oranje start 3 septem ber met een uitwedstrijd tegen San Marino en sluit op 11 oktober 2011 af bij Zweden. „We hebben voor 95 procent gekre gen wat we wilden", verklaarde Van Marwijk na vier uur vergade ren met de bondscoaches van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de kwalificatiereeks. „We beginnen relatief makkelijk en het is natuurlijk de bedoeling dat we voor de laatste wedstrijd tegen Zweden al gekwalificeerd zijn. We komen alleen volgend jaar juni niet in actie. Dan moeten we maar een oefentrip maken." De kwalifi catieduels worden voor het eerst op dinsdag en vrijdag afgewerkt. „Dat vind ik een goede zaak", al dus Van Marwijk. „Op die manier zijn de spelers eerder terug bij hun clubs. Ik weet als voormalig club- coach hoe belangrijk dat is. Ik be grijp ook dat het voor toeschou wers moeilijker is om om vrijdaga vond een wedstrijd te bezoeken. Maar als coach gaat het toch om de voetballers." Het Nederlands elftal speelt behal ve tegen San Marino en Zweden ook tegen Hongarije, Finland en Moldavië. Alleen de winnaar van de poule plaatst zich rechtstreeks voor de eindronde van 2012 in Po len en Oekraïne. Erwin Koeman, de bondscoach van Hongarije, beschouwt het Ne derlands elftal als de grote favoriet voor de groepszege. „In principe spelen de andere landen om de tweede positie", stelde hij. Dongel nu voor €50,- nsïv.- kpn winkel kpn.com 0800 0115 - - - law J*". v a-- :rt «L sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70