zeeland j 3 Voorjaarsvakantie Eerste lespakket fietsen a Wethouder Cees Liefting in het mooie Twente 99,00 137,50p commentaar Stedennetwerk Zeeland wil eigen Haagse lobbyist uw familie, golfen wellness hotel donderdag 18 februari 2010 3SSK£&s«ssis*SKS^g?3S3S83) De woningvoorraad in de vier grote Zeeuwse steden mag de komende tien jaar met 6000 huizen groeien. 'Het is niet voor niets dat Terneuzen de minste toevoe ging van woningen heeft. Dat betekent dat we een hele hoop huizen moeten gaan weghalen, oftewel slopen. We gaan van kwantiteit naar kwaliteit. Die slag moeten we ook samen maken' 1 Sportpark Vrijburg 2 Souburg-Noord 3 Oost-Souburg 4 Tuindorp 5 Paauwenburg-Oost 6 Middengebied 7 Scheldekwartier Middelburg 8 Stadshaven 9 Bedrijventerrein Souburg 10 Poortersweg 11 Poortersweg-Zuid 12 Stadshaven 13 Croote Markt 14 Recreatie en uitloop Westerschelde www.aparthoteldelden.nl Delden: (074) 3 777 666 Genieten en ontspannen in hét Familie-, Golf- en Wellnesshotel van Twente. 3 dagen 2 nachten 2x ontbijt en ïx luxe diner I 4 dagen 3 nachten 3X ontbijt en 2x luxe diner I Prijzen incl. 1 uur bowlen en 1 x sauna Op basis van 2 pers. kamer Te boeken tot 1 april 2010 1 Sint-Laurens Zuidwest 2 Nieuw Middelburg 3 Ramsburg 4 Delta 5 Arnestein 6 Dauwendaele 7 Mortiere 8 en 9 ZEP en omgeving 10PDV 11 Reservelocaties Mortiere Koudekerke 12 Essenvelt 13 Stromenwijk 14 Arduin 15 Stationsomgeving Arnemuiden Vlissingen MIDDELBURG - Gedeputeerde Ge orge van Heukelom heeft giste rochtend het eerste lespakket Tour de Fun uitgereikt op de ABS in Middelburg. In een gastles wees de gedeputeerde de aanwezige leerlin gen van groep 7 op verantwoord verkeersgedrag. Hij riep ze op ge vaarlijke verkeerssituaties bij hem te melden en hij zal proberen daar een antwoord op te geven. Op de ABS wordt een project over fietsen en de Giro d'ltalia gehou den. Zo verschijnt de schoolkrant Goes, Middelburg, Ter- neuzen en Vlissin gen stemmen hun bouwplannen op el kaar a£ Het heeft even geduurd, en er was een dringende op roep van de provincie voor no dig, maar nu is er het brede in zicht dat de bomen niet tot in de hemel zullen groeien. Hoe wel de krimp van de bevolking eerder het Zeeuwse platteland zal raken dan de steden, moe ten de 'grote vier' toch voor zichtig zijn. Vooral grootschali ge projecten als de Goese Schans en het Vlissingse Schel dekwartier moeten in een zorg vuldige fasering worden uitge voerd. Anders dreigt elders leeg stand. Verder ziet het stedennet werk gelukkig ook de wense lijkheid in van inbreidingspro- jecten. Die leveren een nuttige vernieuwing van oude wijken op en houden de steden com pact. Inbreiding is goed voor de leefbaarheid in de stad en voor het behoud van de landschappe lijke waarden eromheen. Al met al maken de steden van de nood een deugd. MIDDELBURG - Zeeland wil een ei gen man in Den Haag. Die moet zijn intrek nemen in een Zeeland huis in de hofstad en van daaruit de Zeeuwse belangen in Den Haag bepleiten. Kosten: 120.000 euro per jaar. Wie gaan dat betalen? De Zeeuwse-ge meenten en de provincie - en dus eigenlijk de inwoners van Zeeland. Dat komt neer op bijna 32 cent per inwoner. Volgens een plan van de Vereniging van Zeeuwse Gemeen ten en de provincie worden de kos ten volgens de verdeelsleutel 60-40 tussen de gemeenten en de provincie gedeeld. De lobbyist past in het streven van de gemeenten en de provincie sa men op te treden in Den Haag. de komende maanden in een roze kleur. Ook is er een roze muur krant waarop de verschillende acti viteiten van de school rond de Gi ro te zien zijn. Ter gelegenheid van de uitreiking van het eerste lespak ket aan schooldirecteur Levien Ha melink, waren heel wat leerlingen in roze kleding gehuld. Het lespak ket kan bij verschillende vakken ge bruikt worden. Zelfs bij tekenen, want een van de onderdelen is: ontwerp het origineelse fietsshirt. Dat ontwerp wordt echt gemaakt. VIDEO Twitter en politiek gaan steeds va ker samen. Ook in Zeeland? Bekijk de video: www.pzc.nl/stemmen www.pzc.nl/winterspelen Met welke muziek bereiden de Ne derlandse sporters zich in Vancouver voor op hun race? Bekijk de video's. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw nieuwsfoto in het album: www.pzcf.nl/foto 1 Maintenance Value Park 2 Extra Zeesluis 3 Binnenstad 4 Axelsedam 5 Lievenspolder/Triniteit/ Zuiderpark 6 Othene 7 Industrieweg/ Haarmanweg/ Handelspoort 8 Recreatieve uitloop 9 Ontspanning 10 Koegorspolder Goes 's-Heer Hendrikskinderen ---© Kloetinge 1 Goese Schans 2 Mannee 3 Goes Oost 4 Goes West 5 Stationsomgeving 6 Goes Zuid 7 Riethoek 8 Aria 9 De Poel II 10 De Poel V 11 Recreatieve uitloop 's-Heer Abtskerke Kapelle Biezelinge" Legenda Plekken die getransformeerd worden I 1 Nieuwe woningbouw Herstructurering wonen Nieuw bedrijventerrein Herstructurering bedrijventerrein Kantoorontwikkeling Ontspanning Groen en/of recreatie PDV Nationaal landschap Infrastructuur/verbinding Voorzieningen/werk Behoud van rijksdiensten en voor zieningen. Inzet op combinaties van onder wijs en zorg. Kantoorontwikkeling nabij knoop punten openbaar vervoer. herstructureren en waar nodig uit- breiden bedrijventerreinen. Landschap/klimaat Geleidingszone Middelburg-Vlissin- gen. Afronding stadsranden/tegengaan verrommeling. Ontwikkeling stedelijke uitloopge bieden Goes en Terneuzen. Waterberging integreren bij plan ontwikkeling. Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3