een doktersverklaring zeeland 123 Kabinet trekt geld uit om gevolgen van krimp in Sluis op te vangen Bekendmaking besluit ophoging veerplein Perkpolder donderdag 18 februari 2010 De boosdoeners: de pillen van Thom de Bruijn. zes pilletjes nodig. Voor een vakan tie van drie weken zijn dat er 126, plus nog een paar voor de zeker heid: al met al best een aardige drugsvangst. Eind 2007 waren er volgens de Stichting Farmaceutische Kengetal len bijna negentigduizend mensen in Nederland die medicijnen slik ten tegen adhd. Behalve ritalin - een merknaam - is dat onder meer het vergelijkbare middel concerta. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De gemeente Sluis krijgt extra geld om de gevolgen van de bevolkingskrimp tegen te gaan. Om hoeveel geld het gaat, kan minister Eberhard van der Laan (Wonen, wijken, integratie, PvdA) nog niet zeggen. Het kabinet stelt 31 miljoen euro beschikbaar om de eerste gevolgen van krimp op te vangen in Gronin gen, de regio Parkstad (Limburg) en Zeeuws-Vlaanderen (Sluis). „Aanvankelijk zou Zeeland geen geld krijgen", legt Van der Laan uit. „Pas als er in een regio sprake is van huishoudensdaling is er echt een probleem. Want daar da len de huizenprijzen niet, maar kelderen ze." Het kabinet dacht dat Zeeuws- Vlaanderen alleen kampt met be volkingskrimp en niet met huis houdensdaling. „Tijdens mijn werkbezoek aan Zeeuws-Vlaande ren eind vorig jaar ben ik bespron gen door de Zeeuwen", zegt Van der Laan. „We zijn daarna op een andere manier naar het gebied gaan kijken en zagen dat de ge meente Sluis wel degelijk met huis houdensdaling te maken heeft. Daarom zal Sluis een relatief klein deel van de 31 miljoen krijgen." Binnenkort besluit het kabinet pre- En al die mensen die zonder het te weten in het buitenland in over treding zijn omdat ze hun medicij nen meenemen, wil De Bruijn waarschuwen. De Bruijn is deze week bij zijn huisarts geweest met het verzoek om een verklaring voor hem op te stellen. „Dat heeft hij geweigerd. Mijn huisarts wil niet aan deze ad ministratieve toestand meewer ken. Hij heeft me ook verteld dat als hij op één of andere manier ge dwongen wordt om mee te wer ken, hij me geen ritalin meer voor schrijft. Dan moet ik naar een psy chiater, zei hij." De betreffende huisarts wil geen commentaar ge ven. De Landelijke Huisartsen Ver eniging bevestigt de handelswijze van de huisarts. „Huisartsen geven geen geneeskundige verklaring over hun patiënten, om belangen verstrengeling te voorkomen. Pa tiënten kunnen daarvoor terecht bij een medisch specialist of een apotheek." cies hoeveel. Overigens gaat het geld naar concrete projecten, waar aan lokale overheden moeten mee betalen. Het kabinet wil ook het gemeentefonds zodanig anders over gemeenten verdelen dat circa 22 miljoen euro wordt vrijgemaakt om krimpsteden extra geld te ge ven. Van der Laan wil niet dat ge meenten het extra geld gebruiken om schadeclaims van projectont wikkelaars te betalen. Veel gemeen ten hebben grond verkocht aan ontwikkelaars om er nieuwe woonwijken te bouwen. Van der Laan: „Ontwikkelaars moeten de bouwplannen aanpassen zonder claims in te dienen." Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet beheer rijkswaterstaatswerken De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat geeft, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, kennis van het volgende. Inhoud besluit Op 16 juli 2009 is van Perkpolder Beheer B.V. te Kloosterzande een aanvraag ingevolge de Wet beheer rijkswaterstaatswerken ontvangen met kenmerk MDB22i-5/sipb/o7i. Het betreft het uitvoeren van werkzaamheden ten behoeve van het ophogen van het Veerplein Perkpolder in het kader van gebiedsontwikkeling Perkpolder, in.de gemeente Hulst. Bij beschikking d.d. 11 februari 2010, kenmerk Z8500199783/D01170722/ RWS/DZL-2010/786, wordt onder het stellen van voorschriften een definitieve vergunning verleend door het Waterdistrict Westerschelde teTerneuzen. Het besluit is voorbereid volgens de, in de afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde, uniforme openbare voorbereidings procedure. Op grond van deze procedure is de ontwerpbeschikking d.d. 5 oktober 2009, met de daarop betrekking hebbende stukken, vanaf 14 oktober 2009 gedurende een termijn van zes weken, ter inzage gelegd, teneinde eenieder in de gelegenheid te stellen hun zienswijze op het ontwerp naarvoren te brengen. Hierop zijn 13 zienswijzen binnen gekomen. De zienswijzen hebben aanleiding gegeven om het besluit aan te passen ten opzichte van het ontwerpbesluit. Terinzagelegging Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 19 februari 2010 voor een periode van zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat dienst Zeeland, Poelendaelesingel 18,4335 JA Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Rijkswaterstaat Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2, 4531 BX Terneuzen, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Gemeente Hulst Gemeentewinkel, Grote Markt 24, 4561 EB Hulst, op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur en dinsdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Beroep Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belanghebbende die een zienswijze heeft ingediend tegen het ontwerpbesluit, binnen zes weken na de dag waarop dit besluit bekend is gemaakt, tegen dit besluit beroep instellen bij de daartoe bevoegde Arrondissements rechtbank. Ook belanghebbenden die geen zienswijzen bij het ontwerpbesluit naar voren hebben gebracht en kunnen aantonen dat zij dat in redelijkheid ook niet hadden kunnen doen, kunnen beroep instellen tegen het besluit. Het beroepschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - de vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen; - een vermelding van de datum en het nummer of het kenmerk van het besluit; - de redenen waarom men zich niet met het besluit kan verenigen (motivering). Tevens dient ten behoeve van de rechtbank een afschrift van het besluit waartegen het beroep is gericht te worden overgelegd. Voorlopige voorziening Voorts is er de gelegenheid om, gelijktijdig met of na de indiening van het beroepschrift, een verzoek te doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een zodanig verzoek dient te worden gericht tot de voor- zieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank. Zowel in verband met de behandeling van het beroep, als in verband met het verzoek om een voorlopige voorziening, wordt griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen betaald dient te worden, wordt na indiening van het beroep c.q. het verzoek om een voorlopige voorziening, mededeling gedaan door de griffie. Terneuzen, 18 februari 2010. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouwir. A.M.J.V. van Boxtel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25