Godshuis zeeland 121 Vlootschouw in kanaal op 30 april logiesvoorziening Park verloedert door verhuur aan arbeidsmigranten Familie in actie tegen stank van kuikens Bekendmaking besluit tijdelijke werken ophoging veerplein Perkpolder donderdag 18 februari 2010 bed&breakfast 'mijn droom meer te verwezenlijken'. Daarvoor zegt ze haar baan bij Roompot Recrea tie vaarwel. B en W van Veere noemen haar bedoelingen passend in de toe komstvisie voor Veere. Daarin staat dat in het stadje 'ruimere mo gelijkheden' worden geboden voor deze vorm van verblijfsrecreatie. Het Rijksmonument leent zich vol gens het college uitstekend voor de vestiging van een bed&break- fast. Het wordt de tweede logiesvoor ziening van deze soort in Veere. Sinds 2003 is er ook in de Oude straat al een bed&breakfast. Daar zijn vijf kamers. Het initiatief is voor B en W aan leiding om nader beleid te gaan uitstippelen voor diverse vormen van verblijfsrecreatie, waaronder bed&breakfast. Dergelijk beleid ontbreekt nu nog. Algemeen wordt bed&breakfast gezien als een kleinschalige voorziening, met maximaal zeven kamers, beho rend bij een woonhuis. Willy Huybregtse voegt daar nog een kenmerk aan toe: 'luxe kamers en persoonlijke bediening'. „Ik ga alles zelf doen, van ontvangst tot en met ontbijt serveren." wemeldinge - De gemeente Kapel- Ie worstelt met de problematiek op recreatiepark De Oesterbaai in Wemeldinge. Het park verloedert, doordat veel eigenaren hun huis verhuren aan Poolse en Portugese arbeidsmigranten. Aan handhavend optreden tegen dat oneigenlijke gebruik, waar de vereniging van eigenaren op aan dringt en dat de gemeente ook wil, zitten echter veel juridische haken en ogen. De huisjes zijn na melijk grotendeels particulier be zit. Eigenaren mogen in principe zelf weten aan wie zij verhuren. Kapelle wil daarom eerst een goed onderbouwd plan van aanpak heb ben, om te voorkomen dat een rechter de gemeente terugfluit. Ook heeft de gemeente nog geen eenduidig beleid over hoe om te gaan met seizoensarbeiders. Bo vendien is nog onduidelijk hoe veel arbeidsmigranten zich in de gemeente bevinden. Zo'n beleid is een langdurig proces, leert de erva ring van buurgemeente Reimers- waal. Huijbregtse gaat er zelf ook wonen met haar gezin. foto Izaak Verkeste vogelwaarde - De Raad van State in Den Haag oordeelt binnen enke le weken of de verspreiding van stank door vleeskuikenhouderij Westerbeke in Vogelwaarde bin nen of buiten de landelijke geur- normen valt. Buurfamilie Van der Meijden stap te deze week naar de hoogste rech ter om een reukloze pluimveehou derij af te dwingen. De Van der Meijdens vinden dat het pluimveebedrijf totaal geen geur mag verspreiden in de buurt. De pluimveehouderij mag volgens de gemeente Hulst 'een beetje te ruiken zijn, zolang het maar geen onaanvaardbare stankoverlast is'. Het is onmogelijk om geheel geur loos te werken, stelt de gemeente, die een milieuvergunning afgaf voor uitbreiding van de kuiken- houderij. Maar de buren willen niets horen, zien of ruiken van kuikens. Ze zeggen te hopen dat de Raad van State de gemeente Hulst op de vingers tikt. door Maurits Sep middelburg - Wie op 30 april de koningin in Middelburg wil zien maar er niet bij kan omdat het al te druk is, kan veel andere leuke dingen doen op de Loskade. De ge meente gebruikt dat gebied als 'overloopterrein' voor het feest in de binnenstad. Er staan twee beeldschermen waarop de tv-uitzending van de NOS van het koninklijk bezoek te bekijken is. Vanaf 09.45 uur zijn de beelden te bekijken. Koningin Beatrix bezoekt immers van 10.00 tot 11.00 uur Wemeldinge, en daar na komt ze naar Middelburg (12.00 tot 13.00 uur). De meest bijzonder activiteit op het alternatieve feestterrein is een vlootschouw in het Kanaal door Walcheren ter hoogte van de Los kade. Daar zullen in ieder geval platbodems van de Stichting Be houd Hoogaars aan meedoen. De feestelijkheden op de Loskade duren op 30 april tot 18.00 uur. Er zijn muziekoptredens van onder meer dweilorkesten en zangkoren en er is eten en drinken te koop. De gemeente heeft voor de Loska de gekozen omdat het Maisbaaige- bied groot genoeg is, gunstig ligt voor bezoekers die van buiten de stad naar Middelburg komen en omdat het goed te controleren is. Bovendien wil de gemeente voor komen dat verspreid door de stad allerlei kleinere festivalterreintjes gemaakt moeten worden. De bewoners van het Maisbaaige- bied krijgen te maken met ver keersmaatregelen en afsluitingen. Op Koninginnedag zelf zijn stra ten (deels) afgesloten. Parkeren is de dag ervoor en op de dag zelf be perkt of niet mogelijk. De Stations straat is op 30 april niet open voor auto's die naar de binnenstad wil len, wel voor auto's die de stad uit willen. Omdat de bruggen niet opengaan, kunnen ook boten niet de havens uit. Ook voor de aankomst van de Gi ro d'Italia op maandag 10 mei wordt de Loskade gebruikt. Daar zullen de volgwagens van de wie- Ierkaravaan parkeren. Anderen kunnen er dan tussen 08.00 en 20.00 uur niet parkeren. Omwo nenden kunnen wel gewoon de hele dag hun huis bereiken. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet beheer rijkswaterstaatswerken De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat geeft, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, kennis van het volgende. Inhoud besluit Op 16 juli 2009 is van Perkpolder Beheer B.V. te Kloosterzande een aanvraag ingevolge de Wet beheer rijkswaterstaatswerken ontvangen met kenmerk MDB22i-5/sipb/072. Het betreft het tijdelijk maken, behouden en onder houden van werken ten behoeve van het ophogen van het Veerplein Perkpolder in het kader van gebiedsontwikkeling Perkpolder, in de gemeente Hulst. Bij beschikking d.d. 11 februari 2010, kenmerk Z8500199785/D0117075/ RWS/DZL-2010/785, wordt onder het stellen van voorschriften een definitieve vergunning verleend door het Waterdistrict Westerschelde teTerneuzen. Het besluit is voorbereid volgens de, in de afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde, uniforme openbare voorbereidings procedure. Op grond van deze procedure is de ontwerpbeschikking d.d. 5 oktober 2009, met de daarop betrekking hebbende stukken, vanaf 14 oktober 2009 gedurende een termijn van zes weken, ter inzage gelegd, teneinde eenieder in de gelegenheid te stellen hun zienswijze op het ontwerp naar voren te brengen. Hierop zijn 13 zienswijzen binnen gekomen. De zienswijzen hebben aanleiding gegeven om het besluit aan te passen ten opzichte van het ontwerpbesluit. Terinzagelegging Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 19 februari 2010 voor een periode van zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat dienst Zeeland, Poelendaelesingel 18, 4335 IA Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Rijkswaterstaat Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2, 4531 BX Temeuzen, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Gemeente Hulst Gemeentewinkel, Grote Markt 24, 4561 EB Hulst, op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur en dinsdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Beroep Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belanghebbende die een zienswijze heeft ingediend tegen het ontwerpbesluit, binnen zes weken na de dag waarop dit besluit bekend is gemaakt, tegen dit besluit beroep instellen bij de daartoe bevoegde Arrondissementsrecht bank. Ook belanghebbenden die geen zienswijzen bij het ontwerp besluit naar voren hebben gebracht en kunnen aantonen dat zij dat in redelijkheid ook niet hadden kunnen doen, kunnen beroep instellen tegen het besluit. Het beroepschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - de vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen; - een vermelding van de datum en het nummer of het kenmerk van het besluit; - de redenen waarom men zich niet met het besluit kan verenigen (motivering). Tevens dient ten behoeve van de rechtbank een afschrift van het besluit waartegen het beroep is gericht te worden overgelegd. Voorlopige voorziening Voorts is er de gelegenheid om, gelijktijdig met of na de indiening van het beroepschrift, een verzoek te doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een zodanig verzoek dient te worden gericht tot de voor- zieningenrechtervan de Arrondissementsrechtbank. Zowel in verband met de behandeling van het beroep, als in verband met het verzoek om een voorlopige voorziening, wordt griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen betaald dient te worden, wordt na indiening van het beroep c.q. het verzoek om een voorlopige voorziening, mededeling gedaan door de griffie. Terneuzen, 18 februari 2010. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouw ir. A.M.J.V. van Boxtel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23