boter bij de vis van politici zeeland 119 Uw oude gordijnen zijn tot 300,- waard! MULTUMfl HEEL WALCHEREN KRIJGT OPSLAG! POV organiseert een politiek jongerencafé Zijn uw gordijnen aan vervanging toe? Bij besteding van: w MicMec zet milieuecucatie op Ambon voort Bever Innovations maakt kans op prijs Vijftien leerlingen halen 768,20 euro op Verkeershinder door werk aan Langendam Band- en dj-wedstrijd op Noord-Beveland 'mm donderdag 18 februari 2010 W opru.itM.fin. verhuizen fin bfiMTfin Aan de gemeenteraadsverkiezingen in Middelburg doen negen partijen mee: acht landelijke en een lokale partij. In Veere hebben zes partijen zich ingeschreven voor de gemeenteraadsver kiezingen. De enige lokale partij is Dorpsbelangen en Toerisme. VLISSINGEN - Progressief Onderne mend Vlissingen wil in gesprek ra ken met jongeren, over hoe zij te gen Vlissingen aankijken. Daarom houdt ze donderdagavond 25 fe bruari een politiek jongerencafé in Café Michieltje aan de Nieuwendijk in Vlissingen. De POV, de partij van Gerard Aar den en waar inmiddels de raadsle den Henk de Haas, Tobias Meijers en Ellen Lubig zich bij hebben aan gesloten, vindt verjonging in de politiek nodig en is ook zelf op zoek naar jonge talenten. Zij kunnen tijdens het jongerenca fé kennismaken met de POV-kan- didaten en hun ideeën. Het debat begint om 19.00 uur. 500,- tot 1.000,- 100,- korting 1.000,- tot 1.500,- 200,- korting meer dan 1.500,- 300,- korting PS Niets in te ruilen? Ook dan hebben we aantrekkelijke kortingen voor u. Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl VLISSINGEN - Het Walcherse milieu educatiecentrum MicMec gaat ver der met de verspreiding van mi lieueducatie op Ambon, waar Vlis singen een stedenband mee heeft. Drie medewerkers van het cen trum vertrekken dit voorjaar naar het Molukse eiland om er leer krachten bij te scholen over milieu onderwijs. Ook verspreiden ze les materiaal en hopen ze te zorgen voor meer leskisten met milieue ducatie voor kinderen. Daar zijn er nu al acht van. Maar nog lang niet alle 195 basisscholen op Ambon worden bereikt. Lees het hele verhaal op het weblog www.pzc.nl/amatoo ZIERIKZEE Bever Innovations in Zierikzee zit bij de beste tien mkb metaalbedrij ven van Nederland. Bever maakt daarmee kans op de Opportunity Award van de Metaalunie. Het technisch ontwerp- en advies bureau maakt onder meer prijzen- displays voor benzinestations met ledverlichting. Bever Innovations is het enige Zeeuwse bedrijf bij de tien kanshebbers. De bedrijven krij gen bezoek van bedrijfsadviseurs, waarna een jury onder leiding van Jan Terlouw drie bedrijven zal no mineren. Op 27 april wordt de win naar bekend gemaakt. GAPINGE De vijftien leerlingen van de boven bouw van basisschool De Schutte in Gapinge hebben zich de afgelo pen weken ingezet voor de slachtof fers van de aardbeving in Haïti. Ze wasten auto's, deden boodschap pen, zamelden lege flessen in en na men deel aan een sponsorloop. Die loop werd in de straten van Gapin ge gehouden, nadat vanwege het slechte weer de loop niet door kon gaan op het te modderige sport veld. Samen haalden de leerlingen 768,20 euro op. ZOUTELANDE In opdracht van de gemeente Veere wordt vanaf 22 februari ge werkt aan de Langendam in Zoute- lande. De riolering wordt vervan gen, het fietspad en de weg geasfal teerd en de bestaande beplanting vervangen. Het doorgaande verkeer en bestem mingsverkeer worden omgeleid. De kruising Langendam-Ooststraat- Duinweg blijft gedeeltelijk open voor het verkeer, maar de kruising Sloestraat-D.Koddelaan-Langen- dam niet. De werkzaamheden du ren tot 1 mei en de kosten bedra gen 160.000 euro. WISSENKERKE In navolging van HooilKoorts, 2nd- Influenz en Regioruis heeft ook Noord-Beveland zijn eigen wed strijd voor beginnende bands en dj's. Onder de noemer North B's Contest houdt de jongerenraad Noord-Beveland in april of mei een talentenjacht voor muzikanten met aspiraties. Geïnteresseerden tussen de 12 en 24 jaar uit heel Zee land kunnen meedoen aan het eve nement. Aanmelden kan tot 1 maart via info @jrnb.nl. De winnaar verdient een plek op het Peerockfestival in Colijnsplaat en het MolenMuziekfestival in Kortgene. In de raadzaal in Middelburg debatteerde een gezelschap van architecten, stedenbouwkundigen en andere belangstellenden gistermiddag over nieuwe stedenbouwkundige ontwikkelingen in de Zeeuwse hoofdstad. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21