Reconstructie Monument voor het voor vlottere doorstroming 2oI zeeland Zorgen over verlies van parkeerruimte op dijk Bluesformatie King Mo speelt in Porgy Bess Co en Lea staan midden in het leven dinsdag 16 februari 2010 HULST Maatregelen in 2010 en 2011 Eiland van legendarische Clingenaar John Lagay was ontmoetingsplaats door Harold de Puysseleijr HULST - Reconstructies die de ko mende twee jaren op de rol staan in Vlaanderen en Zeeuws-Vlaande- ren zorgen voor een aanzienlijke verbetering van de verkeersdoor- stroming in en bij Hulst. De provincie Zeeland heeft vol gens het actieprogramma 2010 van het provinciaal Verkeers- en Ver voersplan geld beschikbaar voor de aanleg dit jaar van de rotonde op de kruising van de provinciale weg en de Absdaalseweg in Hulst. In combinatie met het doortrek ken van de ontsluitingsweg op het Back-terrein moet dat een einde maken aan de verkeersopstoppin gen aan kruispunt het Scharnier aan de entree tot Hulst via de Sta tie. Aanpassingen aan de afrit op de E34 (Expresweg Antwerpen-zee- kust) richting Hulst moeten niet al leen de doorstroming verbeteren, maar ook het verkeer veiliger ma ken. Tijdens de spits zorgt het toene mende verkeer op de Expresweg dagelijks voor gevaarlijke toestan den ter hoogte van deze afrit. De afslag kan op drukke momenten de verkeersstroom komende van Antwerpen niet meer aan. Dat ver oorzaakt in drukke periodes files van soms bijna een kilometer lang. Gevolg is dat veel auto's en vracht wagens noodgedwongen moeten aanschuiven op de veel smallere pechstrook. Bovendien willen som mige voertuigen deze file omzei len door pas later in te voegen en komen daardoor tot stilstand op de rechterrijstrook. Het Vlaamse Agentschap Wegen en Verkeer bevestigt dat de recon structie 'in volle voorbereiding is en dat de aanbesteding nog dit jaar plaatsvindt'. „Afhankelijk van andere dossiers zullen de werken nog dit jaar of ten laatste in 2011 van start gaan maar we stellen al les in het werk om dit zo snel mo gelijk uit te voeren", zegt een woordvoerder van het Agent schap. De afslagstrook voor het verkeer komende van Antwerpen wordt verlengd. Daarnaast is het de be doeling om de noordelijke rotonde aan te passen, zodat het verkeer dat de snelweg verlaten heeft ook daar sneller kan worden afgewik keld. Momenteel wordt nog onder zocht op welke manier dat het bes te kan gebeuren. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Ondernemers aan de Nieuwstraat in Terneuzen maken zich zorgen over het verlies aan parkeergelegenheid op de Schelde dijk. Rijkswaterstaat wil dit jaar de dijk versterken, waardoor het aantal parkeerplaatsen afneemt van 130 naar 60 a 70. Volgens de onderne mers ontstaat daardoor voor de 26 horecabedrijven in de Nieuw straat, View bioscoop en het Schel- detheater 'een te krappe parkeer voorziening'. Zij hebben wethou der Co van Schaik gevraagd in ac tie te komen. Van Schaik heeft be grip voor de zorgen van de onder- TERNEUZEN - Op uitnodiging van Stichting Roots staat de bluesband King Mo zaterdag 20 februari op het podium van Porgy 8c Bess in Terneuzen. Het optreden begint om 21.30 uur. Het vijftal heeft Nederlandse roots, maar hun venijnige Texas- en Chicago-blues doet vermoeden door Harold de Puysseleijr Voor eigenaar Staatsbosbe heer van de Weelkens op de grens van Clinge en De Klinge is er geen enkele aanleiding om het eilandje in de grote weel te conserveren en beschermen. Klingenaar André Smet (57) denkt daar anders over. Hij richtte vorig jaar bij gelegenheid van de veertig ste sterfdag van John Lagay zelfs een monument op voor deze man. Ter herinnering aan degene aan wie het eiland zijn naam dankt. En ter herinnering aan de functie van het eiland als ontmoe tingsplaats voor recreanten uit de verre omtrek. De legendarische volksfiguur John Lagay werd geboren in 1894 in Clinge en was klompenmaker van beroep. Dat werk deed hij tot zijn vijftigste. Toen besloot hij zijn le ven een andere wending te geven. Van de ene op de andere dag stop te hij met zijn werk. Den John ging rentenieren en begon met de aanleg van zijn eiland in de grote weel. Dat water huurde hij van de gemeente en het waterschap om er te vissen. Met de uitgifte van vis vergunningen verdiende hij nog een centje bij. „Hij bracht grond uit de omringen- nemers uit de Nieuwstraat, maar wijst erop dat de parkeergarage bij het Scheldetheater - vlakbij de Scheldedijk en dichtbij de Nieuwstraat - hooguit twintig keer per jaar helemaal vol staat. De af stand Nieuwstraat-parkeerterrein gemeentehuis is bovendien vol gens hem bijna even groot als de afstand Scheldedijk-Nieuwstraat. „Ik heb het uitgepast. Het is wel lo gischer voor Nieuwstraat-bezoe- kers om aan de Scheldedijk te par keren. Bewegwijzering naar de Nieuwstraat vanaf de parkeer plaats bij het stadhuis kan wellicht helpen." De ondernemers, niet overtuigd, vragen 'een nauwkeuri ge studie naar de parkeerbehoefte'. dat ze het stempel USA in hun pas poort hebben. Zanger Phil Bee was in 2006 al in Porgy 8c Bess te zien met zijn vorige band The Buz- ztones. King Mo bestaat twee jaar en behoort tot de hoofdacts op bluesfestivals in Nederland en Bel gië. Toegang 10 euro, studenten en scholieren 8 euro. André Smet. Achter hem het monument dat hij oprichtte voor John Lagay, bouwer van 'het eiland van den John'. HOEK - Iedereen schat ze met ge mak tien jaar jonger, Co Boerman (84) en Lea Van Maldegem (85) uit Hoek. Ze zijn 60 jaar getrouwd en zijn nog graag overal bij. Ze rij den allebei nog auto en Co gaat re gelmatig met de (elektrische) fiets op visite bij zijn dochter in Sas van Gent. Ze hebben een dochter, een zoon en drie kleinkinderen. Ze kwamen elkaar tegen op een kermisbal, waar de vonk over sprong. Co heeft altijd bij de doua ne gewerkt. Op smokkelaars jagen, eerst in Nieuw-Namen, later in Aardenburg. Lea was tot ze huis vrouw werd couturière. De trouw jurken voor haar dochter en schoondochter maakte ze zelf. Co is iedere thuiswedstrijd van HSV Hoek op de tribune te vinden. Co Boerman en Lea Van Maldegem uit Hoek is hebben het na zestig jaar huwelijk nog steeds goed met elkaar. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78