Tijdens leuren in Hulst PvdA wil Sluis in zomer en weekeinde autovrij 181 zeeland Stemadvies Uitslagen carnaval almanak Sporttoernooien voor scholieren in vakantie Lezing cisterciënzers in Zeeuws-Vlaanderen Expositie poppen in klederdracht in bieb Franca Treur bezoekt literair café in Porgy Workshop voor zingen van smartlappen Dik 500 euro voor Hersenstichting CARNAVALSMAANDAC Van politiek boodschappen doen tijdens spiekers De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! De stemwijzer voor de verkiezingen die de PZC op internet heeft ge maakt, wordt ook geraadpleegd door doorgewinterde verslaggevers. Met voor sommigen verrassende resulta ten. Zo ontdekte een hunner dat hij op basis van de aangekruiste ant woorden op politieke stellingen het beste op de WD kan stemmen. Zijn collega vond dat allerminst opmerke- Tip? redactie@pzc.nl lijk: „Want jij hockeyt toch?" Een an der ontdekte dat in zijn stemadvies de naam van één partij volledig ont brak, en dat beviel hem allerminst. „Die stemwijzer klopt niet", klaagde hij. Toch wel, alleen bleek hij het bij één partij met niet één antwoord eens te zijn en dus ontbrak die in het lijstje. Welke partij? Die waarvoor zijn vader politiek actief is. door Martijn de Koning OOSTBURG - Het centrum van Sluis moet in de weekeinden en de zo mermaanden 's middags autovrij worden. De Markt kan (deels) wor den ingericht als terras voor aanlig gende horecaondernemers. Dat staat in het verkiezingsprogramma van de PvdA Sluis. De partij vindt verder dat aanne mers en ontwikkelaars bij grote bouwprojecten gedwongen moe ten worden werkzoekenden uit de regio in dienst te nemen. Ge plande bouw-, renovatie- en on- derhoudsprojecten moeten met voorrang worden uitgevoerd om zo werknemers in de bouw aan het werk te houden. Verder moet de landbouw aan de kust een stapje terug doen ten fa veure van recreatie, maar krijgt die in het achterland volop ruimte. Waterdunen is van economisch be lang voor de regio en de gebieds- commissie is een nuttig orgaan. De PvdA vindt dat de communica tie met dorpsraden beter kan, zet in op gratis openbaar vervoer voor jongeren en ouderen en wil brede scholen in Oostburg, Breskens, Aardenburg en IJzendijke. In alle kernen moeten bewegingspro gramma's voor ouderen komen. Zie ook: www.pzc.nl/stemmen HULST - Optocht: wagens: 1. De Pivo's 2. De Slippers; 3. De Meelzakken; groe pen: 1. De EO je t'al gore; individue- len: 1. Klokkenluiders; vossenprijs: De Statie. LAMSWAARDE - Optocht: Wagens: 1. Fucky Duckies 2. Knosseljèrs; 3. Toog- vèrkes; loopgroepen 1 t/m 3 pers. 1. De freules; loopgroepen 4 t/m 9 pets. 1. Wie heb ik aan de lijn; loopgroepen 10 pers. en meer: 1. Zwemmen is een kunst. NIEUW-NAMEN - Songfestival: kinde ren: 1. De harde kern kids; Volwasse nen: 1. Red Animals; 2. Harde kern; 3. Born 2 ladies at work; SAS VAN GENT - Optocht: grote wa- fens: 1. De Deurdouwers; 2. De Sloe- ers; 3. De Ventjes; kleine wagens: 1. Hier zijn we; 2. Halve zolen; 3. Pluim- kes; loopgroepen A: 1. Gabbepappers; loopgroepen B: 1. Papzakkers; loopgroe pen C: 1. Wie we daar èn; trio's/ kwar tetten: categorie A: 1. De koddekooi en de drie giegeltjes; categorie B: Beetje vreemd; duo's B: 1. Generalipeetjes; en kelingen A: 1. Nini; enkelingen B: 1. Ti- no Wijfels; Meest carnavaleske wagen: Deurdouwers; Leutigste deelnemer: Was da jong. dinsdag 16 februari 2010 TERNEUZEN Vijftien teams van basisscholieren uit de groepen 7 en 8 doen donder dag 18 februari van 9.00 tot 12.00 uur mee aan een basketbaltoernooi in De Vliegende Vaart in Terneu- zen. Info: 0115-455.882 of 06-1295- 1699. Zaterdag 20 februari van 9.30 tot 14.00 uur is er een badminton- toernooi met negentig leerlingen uit groepen vijf tot en met acht. In fo: 0115-455881 of 06-29562250. HULST Historicus Paul Stockman houdt donderdag 18 februari vanaf 14.00 uur in dienstencentrum De Lieve, Broodmarkt 8, in Hulst een lezing over de cisterciënzers in Zeeuws- Vlaanderen. Hij doet dit voor de KBO Hulst met dia's. De cisterciën zer monniken stichtten in Zeeuws- Vlaanderen onder meer de abdijen van Ter Duinen en Boudeloo. HULST 'Juweeltjes' van poppen in Zeeuw se klederdrachten zijn nog tot 17 fe bruari te zien in de vitrinekast van de Hulster bibliotheek. Ze zijn ge maakt door mevrouw Van de Vij- ver-Kegelaer uit Graauw. De pop pen zijn volledig aangekleed tot en met zelfgebreide zwarte kousjes. Al zeker tien jaar oefent mevrouw Van de Vijver deze hobby uit. TERNEUZEN Schrijfster Franca Treur van de veelverkopende roman Dorsvloer vol confetti is morgen, woensdag 17 februari, vanaf 20.15 uur te gast in het literaire café in Porgy 8c Bess in Terneuzen. Treur (1979) gaat in haar boek terug naar haar jeugd in het Walcherse Meliskerke waar ze opgroeide in een strenggelovig boe rengezin. Kaarten zeven euro, voor verkoop boekhandel Van de Sande. TERNEUZEN Wie graag smartlappen zingt, moet donderdagavond in buurthuis De Zeemeeuw, hoek Schuberthof-Roo- seveltlaan, in Terneuzen zijn. Daar begint om 19.00 uur de eerste workshop 'smartlappen zingen' in een serie van vijf, tot de zomer, be geleid door accordeoniste Conchita de Krijger. Deelname 10 euro, aan melden 0115-618.915. BRESKENS De collecte voor de Hersenstich ting in Breskens heeft 507,90 euro opgeleverd. Vrijwilligers gingen van 1 tot en met 6 februari langs de deuren in het vissersdorp. In Nederland hebben zo'n vier mil joen mensen een hersenaandoe- ning. Het geld wordt besteed aan onderzoek en voorlichting. Glaischool Ulst als tegenhanger van de skihal in Teneuzen? Of is het wellicht een manier om zonder kleerscheuren de barre wintermaanden door te komen omdat het strooizout op is. foto Mark Neelemans Maak uw Disney Filmstrip verzameling helemaal compleet met deze handige verzamelbox!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76