PZCIr Veilige nevengeulen voor binnenvaart Westdorpe is fel tegen afsluiting Axelsestraat ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 Plaatsvervangers van de fanfare op kop tijdens de carnavalsstoet in Terhole PAMPERS LUIERS ruidvat STEEDS VERRASSEND, ALTIJD VOORDELIG! Zwaargewonde door brand in De Blide Terneuzen Tijdens leuren in Hulst wil iedereen de leutigste zijn Dinsdag 16 februari 2010 Monument voor het 'eiland van den John' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl SCHUTTEVAER Verzoek aan Rijkswaterstaat na strandingen op Westerschelde door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het is de hoogste tijd dat door de binnenvaart gebruikte nevengeulen in de Westerschelde vaker worden gepeild en desnoods worden gebaggerd, vindt vertegen woordiger Jan de Vries van schip persvereniging Schutrevaer in Zee land. De Vries doet zijn oproep naar aan leiding van twee recente strandin gen van binnenvaartschepen in de Schaar van Waarde, oostelijk van Hansweert. De met kunstmest ge laden Zagora liep zondag 31 janua ri omhoog op de Platen van Valke- nisse bij Waarde. Het schip kwam vast te zitten en plooide. Pas nadat een deel van de lading was overge laden, kon het worden geborgen. Ongeveer op dezelfde plek gebeur de vrijdag 5 februari een vergelijk baar ongeluk met de Yona die gela den was met kolen. „Rijkswaterstaat wil graag binnen- en zeevaart van elkaar scheiden op de Westerschelde", stelt De Vries, „maar in de nevengeul Schaar van Waarde wordt maar één keer per jaar de diepte gepeild. Dat zou vier keer per jaar moeten gebeuren om er een betrouwbaar vaarwater van te maken voor de binnenvaart. En als er ondieptes worden geconsta teerd, moeten die weggehaald wor den." Henk Ringelberg, calamiteitencoör- dinator bij Rijkswaterstaat, klinkt het verzoek van De Vries bekend in de oren. Rijkswaterstaat onder zoekt momenteel de mogelijkhe den, meldt hij. Het is alleen niet zo eenvoudig om aan de wens van Schuttevaer te voldoen. Een studie zal eerst moeten uitwijzen welke gevolgen het aanwijzen van de ne vengeul als vaarwater voor de bin nenvaart heeft, onder meer voor het stromingspatroon in de Wes terschelde. „We gaan naar het ein de van het onderzoek", aldus Rin gelberg. Zolang de nevengeul niet een officieel vaarwater is, blijft Rijkswaterstaat waarschuwen voor het gebruik ervan. Een vaarverbod komt er niet. Ringelberg: „Schip pers hebben ook een eigen verant woordelijkheid." TERHOLE - Met aan boord van hun brede bak fiets een muziekinstallatie reden Joost van Et- ten en Edwin Strobbe gisteren als 'de plaats vervangers van de fanfare van Terhole' aan kop van de carnavalsoptocht in die plaats. De sneeuw had gisteren plaatsgemaakt voor een flauw zonnetje en een aangename tempera tuur tijdens de optocht waaraan dertien loop groepen en evenzoveel praalwagens deelna men. Honderden mensen stonden gisteren langs de route van de carnavalsstoet. foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten WESTDORPE - In Westdorpe is gro te onrust ontstaan over de voorge nomen afsluiting van de Axelse straat. Verschillende inwoners maakten, evenals de dorpsraad, al bezwaar. De afsluiting zou nodig zijn voor ontwikkeling van de ecologische verbindingszone in de Autrichepol- der. In eerdere versies van de plan nen is daarvan geen sprake. „Daar in wordt de Axelsestraat weliswaar een beetje verlegd, maar in geen geval afgesloten", aldus dorpsraad- voorzitter Marijke Hemelsoet. Alle landbouwverkeer moet straks om rijden via de drukke Graafjansdijk om het achterste deel van de Axelsestraat en de Autrichepolder te bereiken. „Niet alleen de agrari sche sector en de verkeersveilig heid komen in problemen, ook de leefbaarheid van het dorp is in het geding", betoogt de dorpsraad. Door het afsluiten van de straat kunnen er geen fiets- en hardloop wedstrijden meer worden georga niseerd. „We bekijken nog eens goed wat de gevolgen voor bewo ners zijn", zegt wethouder Co van Schaik (Verkeer). Bezwaar maken kan nog tot 20 februari. Keuze uit het hele assortiment. Alle combinaties mogelijk. 'Korting wordt verrekend als 33% kassakorting. Geldig t/m zondag 21 februari 2010. TERNEUZEN - Een bewoonster van verzorgingshuis De Blide in Ter- neuzen is gisteravond rond acht uur ernstig gewond geraakt door brand. Zij is per ambulance naar het Universitair Ziekenhuis Gent gebracht. De brand is vermoedelijk ontstaan in de elektrische rolstoel van de ge troffen bewoonster. Volgens de of ficier van dienst van de Terneuzen- se brandweer was er sprake van 'een kleine brand' die beperkt is gebleven tot de kamer van de be woonster. Een verzorgende die te- hulp schoot, ademde rook in en is ter plaatse behandeld. De oorzaak van de brand is in onderzoek bij de politie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75