Hoek wil gesprek met KNVB sportj 27 Ben Provoost valt wereldrecord aan Voetbal Experience en Zeeuws elftal sluiten elkaar in de armen ONBEVOEGD Ook beroepscommissie ziet Paul Telussa als hoofdtrainer Karelse mag morgen zijn diploma ophalen Drie landen willen EK voetbal in 2016 Arrestatiebevel Landis wegens 'hacken' Judoka Grol stelt zijn rentree uit Hilda Kibet gaat naar WK cross Overweldigende ambiance ARLINGTON - Dwight Howard van Orlando Magic (nummer 12) ziet zijn inzet geblokt door Pau Ga- sol van Los Angeles Lakers (16). Het jaarlijkse All Starduel vol NBA-sterren werd in een overweldi gende ambiance gespeeld. De wedstrijd in het Cowboys Stadium in Arlington werd bijgewoond door liefst 108.713 toeschouwers. De basketbalselectie van de Eastern Conference won de wedstrijd tegen de beste spelers uit het Westen van de Verenigde Staten: 141-139. Miami Heat-ster Dwyane Wade, topscorer met 28 punten, was de meest waardevolle speler. Vijf seconden voor tijd besliste de in Dallas geboren Chris Bosh van de Toronto Raptors het duel van af de vrijeworplijn. foto Eric Gay door Rudy Boogert middelburg - De voetbalvereni ging Hoek heeft bot gevangen bij de beroepscommissie van de voet balbond KNVB. Ook dit orgaan meent dat Paul Telussa als hoofd trainer fungeert bij de club en daar voor is de Souburger niet bevoegd. Hoek heeft voor dit vergrijp een boete van duizend euro gekregen en de club moet de trainerssituatie binnen vier weken aanpassen aan de regels. Bij Hoek is teleurgesteld gerea geerd op de uitspraak. „We hante ren al jaren dezelfde situatie met drie, vier trainers op het eerste elf tal", zegt voorzitter Bennie Lange- raert. „Dat werd altijd geaccep teerd. Nu blijkbaar niet meer en dat vind ik vreemd." Onlangs paste Hoek de taakverde ling binnen de technische staf aan. Paul Telussa voerde tot de winter stop het woord met de pers. Sinds de wedstrijd vorige maand tegen GVW wordt dat gedaan door Jan Verdegem, die als enige staflid wél bevoegd is om een hoofdklasser te trainen. Langeraert: „De kritiek was dat Paul verbaal te veel aanwezig was in de pers. Jan heeft altijd aangege ven dat hij dolgraag met voetbal bezig is, maar dat de mediazaken voor hem niet zo hoeven. Daarom deed Paul dat. Nu wordt fan eigen lijk gedwongen om dat toch te doen." Hoek heeft dat in zijn beroep ook aangegeven, maar het was onvol doende om de commissie te over tuigen. „Wat kunnen we meer doen?", vraagt Langeraert zich hardop af „Mensen hebben gerea geerd op wat ze aan de buitenkant zien. We willen nu in overleg met de KNVB om te kijken hoe zij het zien en wat we kunnen doen." Dat de kwestie mede is aangezwen geld door trainers uit de regio, be treurt Langeraert. „We proberen met Hoek iets te bereiken voor het Zeeuwse voetbal. Maar dat sommi ge mensen in Zeeland een bepaal de afgunst hebben, vind ik jam mer." „Als je hier iets wilt bereiken, gaat dat heel moeizaam. Je ziet het ook bij de voetbalschool ]VOZ. Daar proberen ze voor jonge knapies iets te bereiken. Als je hoort hoe veel afgunst er dan is, dat vind ik vreemd." Paul Telussa sloot zich gisteravond aan bij de woorden van Bennie Langeraert. door Koen de Vries middelburg - Ben Provoost doet op 3 april in Hengelo een aanval op het wereldrecord klok-simul- taandammen. De voormalig inwo ner van Aagtekerke (24) moet 34 opponenten in bedwang zien te houden. Provoost krijgt evenveel bedenk tijd als zijn tegenstanders. Omdat het er 34 zijn, moet hij wel 34 keer zoveel zetten produceren in diezelf de tijd. „Omgerekend heb ik voor vijftig zetten drieënhalve minuut bedenktijd, terwijl mijn tegenstan ders er twee uur over mogen doen", weet Provoost. De Walche- naar moet zeventig procent van het maximumaantal punten sco ren om het huidige record van 33 tegenstanders, dat in handen is van Mare Ndjofang uit Kameroen, te verbeteren. Dat maximumaan tal punten is 34x2 is 68 punten. Ze ventig procent daarvan is 48 pun ten. Provoost kan niet zomaar een wil lekeurige voorbijganger van de straat plukken en die tot tegenstan der bombarderen. Zijn opponen ten moeten ongeveer het niveau hebben van een goede eersteklas ser. De dammer is al een jaar bezig met de voorbereiding. Begin dit jaar hield hij een proefwedstrijd in Aagtekerke. door Jan Dagevos middelburg - De stichting Zeeuws elftal heeft een samenwerkingsver band gesloten met Voetbal Expe rience in Middelburg. Beide par tijen ondertekenden gisteren de overeenkomst die een looptijd van drie jaar heeft. Het nationale voetbalmuseum wordt sponsor van het Zeeuws elf tal. Daarnaast biedt Voetbal Expe rience het stichtingsbestuur aller lei faciliteiten, zoals vergaderruim te en ondersteuning op het gebied van marketing. „Het komt er op neer dat we domicilie gaan hou den in de Voetbal Experience", zei voorzitter Piet Koster van de stich ting Zeeuws elftal. Het bestuur van de stichting heeft in Carel Pe terson een nieuw bestuurslid. De oud-voorzitter van Zeelandia Mid delburg gaat zich bezighouden met commerciële activiteiten en sponsorwerving. Wim Ovaa wordt coördinator technische za ken. Het Zeeuws elftalhoopt ko mende zomer enkele wedstrijden tegen profclubs te kunnen spelen. dinsdag 16 februari 2010 ZEIST John Karelse is geslaagd voor de cursus Coach Betaald Voetbal. De uit Wemeldinge afkomstige oud doelman krijgt zijn diploma mor- s gen uitgereikt in Zeist. Karelse is al jaren werkzaam als assistent-trai ner bij NAC Breda, maar mag nu dus ook als hoofdtrainer fungeren. Hetzelfde geldt nu voor onder an deren Dennis Bergkamp, Phillip Cocu en Patrick Kluivert. Hesteri- ne de Reus, coach van de Oranje vrouwen onder 19 jaar, heeft als tweede Nederlandse vrouw de cur--' sus met goed gevolg afgerond. NYON Drie landen hebben zich gisteren bij de Uefa in Nyon officieel kandi daat gesteld voor de organisatie van het Europees kampioenschap voetbal in 2016. Die drie landen zijn Frankrijk, Italië en Turkije. De Uefa wijst op 28 mei in Genève het eindtoernooi toe. Aan het EK van 2016 zullen voor de eerste keer 24 landen deelnemen in plaats van de gebruikelijke zes tien. Het EK van 2012 heeft plaats in Oekraïne en Polen. In beide lan den wordt nu hard gewerkt om al le stadions op tijd af te hebben. PARIJS Wielrenner Floyd Landis wordt be schuldigd van 'hacken'. De Ameri kaan zou in september 2006 een computer met dopinggegevens van het Franse antidopinglaboratorium hebben gekraakt. Dat zei Pierre Bor- dry, hoofd van het Franse antido- pingbureau, gisteren. De Franse rechter Thomas Cassuto van het hooggerechtshof in Nanterre heeft wegens het vergrijp een internatio naal arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Landis. De Amerikaan testte in 2006 positief voor testosteron. NIEUWEGEIN Judoka Henk Grol keert komend weekeinde tijdens de Grand Prix in Düsseldorf nog niet terug op de tatami. De vice-wereldkampioen in de klasse onder 100 kilogram heeft last van een lichte schouderblessu re. Grol (24) kwam in augustus tij dens de WK in Rotterdam voor het laatst in actie. Hij scheurde al tij dens zijn eerste optreden in Ahoy een knieband, maar reikte toch tot de finale. Hij is nu nagenoeg her steld van zijn zware knieblessure, maar wil geen enkel risico nemen. ARNHEM Hilda Kibet doet eind maart mee aan het WK cross. De Nederlandse behoort in het Poolse Bydogoszcz tot de podiumkandidaten. Kibet werd in 2008 Europees veldloop kampioene en eindigde bij het WK respectievelijk als vijfde (2008) en zesde (2009). Adriënne Herzog, die afgelopen december verrassend EK-brons veroverde, laat verstek gaan. Herzog heeft het vizier ge richt op de Europees titelstrijd op de baan in Barcelona komende zo mer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71