Rosanne geeft soms concert waar 201 zeeland Scherm op de Beldert toegestaan Kleine fluitiste in een groot orkest PZC Bevrijdingmuseum al door vijfduizend mensen bezocht Leiders ramkraak in hoger beroep veroordeeld Jongeren kunnen een droom of ambitie hebben waar ze hele maal voor gaan. In een serie belicht de PZC hun belevenissen of toekomstplannen. LCD Diascanner www.pzc.nl/webwinkel dinsdag 16 februari 2010 DREISCHOR - Houtzagerij Perkins aan de Beldert in Dreischor mag een houten geluidsscherm rond het bedrijf aanleggen. Bezwaren van omwonenden hier tegen zijn door de gemeente weer legd. Drie Beldertbewoners vin den dat hun woongenot wordt aangetast door het scherm dat op een aarden wal wordt geplaatst. Hun huizen zouden daardoor in waarde dalen. Voor de dichtstbij zijnde woning zou zelfs het dag licht worden weggenomen door wal en scherm die samen vijf me ter hoog zijn. De buurtbewoners vinden verder het scherm niet ef fectief. Dat zou in hun visie 55 me ter langer moeten zijn. Maar volgens de gemeente maakt het scherm deel uit van een pak ket aan geluidswerende maatrege len, waardoor het wel degelijk ef fectief is. De dichtstbijzijnde wo ning staat op 25 meter en daarom hoeft volgens de gemeente niet te worden gevreesd dat het huis geen licht meer krijgt. Voor wat betreft woongenot en waardedaling zegt de gemeente pas te kunnen reage ren als een verzoek om schadever goeding is ingediend. Alles overziend hebben B en W be sloten een bouwvergunning te ver lenen. Tegen dit overheidsbesluit kan bezwaar worden ingediend. NIEUWDORP - Het Bevrijdingsmu seum Zeeland in Nieuwdorp is sinds de opening door Prinses Mar griet in oktober al door ruim vijf duizend mensen bezocht. Zater dag werd Hanna Rottier uit 's-Gra- venpolder als vijfduizendste bezoe ker door museum-eigenaar Kees Traas in het zonnetje gezet. Rot tier koos het museum uit als ver jaardagsuitje voor haar zoon. „Dit overtreft onze stoutste verwachtin gen. Er is nog geen stille dag ge weest. Eén dag leek het dat er nie mand zou komen. Maar uiteinde lijk kwamen er toch nog tachtig mensen binnen", aldus Traas. DEN HAAG - Twee leiders (20 en 22) van een snelkraakbende die op 16 januari 2008 in Zierikzee toesloeg, zijn in hoger beroep opnieuw tot celstraffen veroordeeld voor een tiental ramkraken door het hele land en een gewapende overval. De Hagenaars kregen 24 en 38 maanden cel opgelegd. De rechtbank legde hun eerder straffen van 47 en 52 maanden op. Tijdens de behandeling van de ho- ger-beroepszaak drie weken gele den was de eis tegen beide man nen 36 maanden. In Zierikzee wer den bij het Kruidvat aan de Appel markt een grote hoeveelheid lekke re luchtjes weggenomen nadat de gevelruit was geramd JONGEREN door Marijke Vael Ze woont met haar ouders in een zonnig huis in Westenschou- wen, op een steen worp afstand van het strand. Een route waar 's zomers vaak recreanten lopen. En blijven staan om te luisteren. Want het dwarsfluitspel van Rosanne Poort vliet is op de Westerseweg te ho ren wanneer de tuindeuren open staan. Zo geeft de 12-jarige fluitiste soms een concert waarvan ze zich pas bewust is wanneer applaus op klinkt achter de heg, die de tuin af scheidt. Rosanne speelt bijna dagelijks dwarsfluit. Niet om een concert te geven voor onzichtbare toehoor ders of te repeteren omdat het moet, maar voor zichzelf. „Ik word er blij van. Het is leuk om te doen want muziek is zo mooi. Als ik na mijn huiswerk tijd over heb, speel ik altijd," vertelt de havo brugklasser, die dagelijks op en neer reist naar het Ostrea lyceum in Goes. Ze weet zeker dat ze haar hele le ven dwarsfluit blijft spelen. Niet om er beroemd mee te worden, maar voor haar eigen plezier. Met een moeder die blokfluit, ac cordeon, trommel, harmonium en piano speelt heeft Rosanne haar muzikaliteit niet van een vreemde. Ook haar oudere zus maakt mu ziek. „Vanaf het moment dat ze kon praten, zong ze," vertelt moe der Conny Poortvliet. Hollandse kinderliedjes die ze op cd hoorde. Het was dan ook niet vreemd dat Rosanne lid werd van Kinderkoor Renesse, dat geleid werd door, wij len, Lennart Hoekman. Ze behoor de tot de koorleden die ook blok- fluitles kregen. Een schot in de roos, want Rosan ne voltooide deze 2-jarige oplei ding in één jaar. Toch ging het niet onmiddellijk goed. „Ik kreeg een Muzikale carrière Rosanne Poortvliet werd op haar 7e jaar lid van Kinderkoor Renes se. Ze kreeg les van Jacqueline La- teur en Lennart Hoekman. Sinds haar 9e jaar volgt ze op de Zeeuwse Muziekschool in Zierik zee dwarsfluitles. Toen ze 9 jaar was, werd ze lid van het Leerlingenorkest van muziek vereniging De Witte van Haemste- de. Een halfjaar later speelde ze reeds in het harmonieorkest. Rosanne wil op de Zeeuwse Mu ziekschool alle examens dwars fluit behalen om zo goed mogelijk te worden. muziekboek en een cd om thuis te oefenen. Maar de muziek op die cd ging zo snel dat ik het niet bij kon houden. Daar werd ik zo wan hopig van dat ik hem door de ka mer slingerde." De volgende dag begon Rosanne opnieuw te oefe nen, maar nu in haar eigen tempo en alleen uit het boek. Na haar blokfluitopleiding mocht ze naar de Zeeuwse Muziekschool om een ander instrument te leren bespelen. Welk instrument was een moeilijke keuze tot ze Brigit Kleverontmoette, een zes jaar ouder meisje uit Den Dolder dat met haar ouders weekends door bracht in de naastgelegen recreatie woning. „Brigit speelt prachtig dwarsfluit. Ze is eerste fluitist bij een orkest in Utrecht en was ge boeid door een nummer in mijn blokfluitboek dat ze niet kende. Dat hebben we samen gespeeld, zij op mijn blokfluit en ik op haar dwatsfluit. Toen wist ik gelijk: dit wil ik ook!" Na drie jaar les bereidt Rosanne zich momenteel voor op het A-exa men dwarsfluit op de muziek school. „Daarna volgt nog een aan tal examens, waardoor je steeds be ter wordt." Want de 12-jarige Wes- tenschouwse is perfectionistisch. Als ze een nootje verkeerd blaast, begint ze opnieuw. „Het moet he lemaal goed zijn." Nadat ze een half jaar dwarsfluitles had op de Zeeuwse Muziekschool werd Rosanne Poort vliet uitgenodigd voor het leerlingenorkest van Koninklijke muziekvereniging Witte van Haem- stede. „Het leek me heel leuk om met andere muzi kanten samen te spelen." Rosanne schatte dat goed in want in de praktijk blijkt ze dat nog leuker te vinden dan solospel. „Het is niet moeilijk om je aan te pas sen aan de andere instrumenten. Het gaat vanzelf." Ze vindt het ook geen probleem dat het samenspel re gelmatig door dirigent Liza de Hoog wordt onderbro ken voor correcties. „Daar wordt het alleen maar be ter van, dat vind ik fijn." Reeds na, een half jaar stroomde de jeugdige fluitiste door naar de harmonie van 'Witte'. Nu repeteert ze op maandagavond eerst met het leerlingenorkest en vervolgens met de harmo nie, beide onder leiding van Liza de Hoog. „Het is heel leuk om samen met vriendinnen muziek te ma ken, vooral als de slagwerkgroep ook meespeelt. Het klinkt zo mooi, al die verschillende instrumenten bij elkaar." Rosanne is de op een na jongste muzikant in de harmonie. Ze deed al drie keer mee aan uitvoerin gen. Haar favoriete nummers zijn stukken uit musi cals en popmuziek. „Highschool musical, Pink Panther, Down van Jaysean en Replay van Iyas. Klas siek zegt me niet zoveel." Rosanne wil haar hele le ven dwarsfluit blijven spelen, maar niet als beroep. „Ik wil lerares Nederlands worden." Behalve van dwarsfluit houdt ze ook van tennis en van haar hond Bickei, een 16 weken oude golden retriever. Met deze LCD-Diascanner kunt uw oude dia's scannen en opslaan zonder dat u een computer nodig heeft. Op het 2,4 inch kleurenscherm krijgt u het voorbeeld van uw dia of negatief te zien. U kunt de Diascanner aansluiten op uw tv. Tevens kunt u de dia's opslaan op uw computer. Adviesprijs 100,- Lezersprijs 99,-* exclusief 5,95 verzendkosten SÏ0C ard categorie Diversen VERKIEZINGEN De partij van je keuze vind je op www.pzc.nl/stemmenopschouwen- duiveland MEEST GELEZEN 1. Salud! tapt voor Sven Kramer 2. Straofeest in Burgh-Haamstede 3. IJsclub vernevelt met sleetjes TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Al het nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68