zeeland 119 De politiek heeft mijn hart Er komt wel weer wat op mijn pad Ik hecht niet aan het pluche tBijdensaBiieknop Schippers Zierikzee Kunstroute leiden op tot maat De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! dinsdag 16 februari 2010 Wiliem Adriaansens. Rolant Quist j foto's Dirk-ja.n Gjeltema „Het is voor anderen misschien goed te combineren, maar voor mij niet" Erik van den Bos (SGP) moet noodgedwongen stoppen met het raadswerk. De toenemende drukte in zijn eigen bedrijf en een jong gezin zijn niet langer te combineren met het raadswerk, "Daar was ik toch ook tien uur per week mee bezig en dan heb je geen vrije tijd meer over. Ik heb aangegeven dat ik, als dat nodig mocht zijn, over vier jaar wel weer terug wil komen. Dan heb ik mijn bedrijf wel op orde." Hij vond het raadswerk 'reuze leuk' en heeft er met veel plezier energie in gestoken. „Innovation Island, de ontwikkelingen in Bru, dat zijn echt hoogtepunten. Een dieptepunt is toch wel de kwestie van de zondagsrust en de sluitingstijden horeca is ook een ingrijpende zaak geweest," Samen met fractiegenoot Kees van den Berge heeft Erik van den Bos de afgelopen vier jaar steeds meer gekozen voor het volgen van de grote lijnen. „Niet praten over 10 euro hier en 20 euro daar of 1000 euro voor die club. Als het om besturen gaat, zijn wij voorstander van een gemeenteraad die Erik van den Bos bestuurt op hoofdlijnen." Van den Bos constateert dat andere partijen dat ook vaak zeggen, maar als het puntje bij het paaltje komt vaak anders beslissen. „Neem bij voorbeeld de Wallenverordening. Voor een 'paar kiezers wordt het cultuur-historisch landschap opzij geschoven". Van den Bos keert de politiek zeker niet de rug toe. „De politiek heeft mijn hart." s „Ik wilde zelf wel doorgaan." Toch stopt Nico de Danschutter (CDA). De partijregels schrijven voor dat iemand na twaalf jaar moet opstappen. Als het aan hem zelf had gelegen, was hij opnieuw op de kieslijst gekomen. „Dat gebeurt wel vaker, maar het bestuur wilde zich aan de twaalf jaar houden." De Danschutter heeft bijna dertien jaar in de lokale politiek gezeten. Eerst tweeënhalf jaar in de gemeenteraad van de voor malige gemeente Bruinisse. Toen kwam de herindeling en viel De Danschutter met een vijfde plek net buiten de boot. In mei 1998 kwam hij alsnog in de raad. „Ik ben ik de plaats gekomen van Marianne Hak die stopte omdat ze ziek was. Later is ze overleden." Volgens De Danschutter een van de meest ingrijpende gebeurtenis sen tijdens Zijn raadslidmaatschap. „Samen met het overlijden van ]an Roukema. Daarnaast vond ik Nobelgate en het wegsturen van partijgenote Pia Berrevoets zaken die je een-twee-drie niet vergeet." Zijn hele politieke carrière is De „Na twee raadsperiodes moeten anderen de kans krijgen een bijdrage aan de samenleving te geven. Ik hecht niet aan het pluche." Joost van Felius (Alert!) stopt met de politiek. Acht jaar - vanaf de start van zijn partij - heeft hij in de gemeentepolitiek gezeten. De eerste twee jaar als wethouder tot het college viel over 'Nobelgate' en daarna nog zes jaar in de gemeenteraad. „Ik had bijzondere affiniteit met het onderwijs, financiën en juridische aspecten van de raadsvoorstellen", zegt Van Felius. Hij heeft zich altijd een voorstander getoond van het bewaren van het erfgoed van het eiland. Of het nu om landschap, architectuur of landschap gaat. „Als erfgoed onvoldoende wordt gekoesterd, vervalt de econo mische drager van het eiland." Het raadswerk heeft Van Felius 'de nodige voldoening' gegeven. „Je kunt richting geven aan de ontwikkelingen die van belang zijn voor het eiland en de inwoners bijstaan wanneer ze problemen hebben met de gemeente." Dat laatste blijft hij doen. „Ik ben van plan een juridisch adviesbureau te beginnen. Als mensen een Danschutter bezig geweest met de verplaatsing van voetbalvereniging Bruinisse. Hij is blij dat op de valreep het verlossende woord is gevallen en de Bruse club kan verhuizen. „Dat is het bezwaar van deze gemeente, bepaalde projec ten duren wel heel erg lang." De politiek is voor De Danschutter nu even voorbij. Hij weet nog niet of hij op.termijn weer actief wil worden voor zijn partij. Toch verwacht hij niet dat hij lang stil zal zitten. „Er komt ongetwijfeld wel weer iets op mijn pad." Nico de Danschutter Joost van Felius probleem hebben met een overheidsorgaan, kunnen ze bij mij terecht. Ik denk wel te weten hoe de hazen lopen." Daarnaast wil Van Felius de vrijgekomen tijd benutten om wat meer tijd aan privé-genoegens te besteden. „Meer tijd voor museumbezoek bijvoorbeeld. Ik heb heel wat exposities moeten missen in de afgelopen jaren." RENESSE - De Blik op Kunstroute zondag door Renesse geeft al enige L blijk van de komende lente, r Onder de titel Meisje in de tuin pre- senteert Atelier doeXelf aan de I Zeeanemoon weg 18 een serie tuin beelden. De wisseltentoonstelling bij Blik museum De Blikvanger aan de Ca- pelweg in Renesse staat in het te- f ken van Pasen. Helene Bakker t toont haar gevarieerde paasdecora- ties. Saskia Hoeboer presenteert el fen op marmeren eieren en op bij zondere mineralen. Tevens expo- f seert zij hier sieraden waarbij ka- bouters en elfen op bijzondere ste nen zijn bevestigd. De expositiegang bij Hotel De Zeeuwse Stromen aan het Duin- wekken 5 is ingericht met een col lectie kleurrijke schilderijen met zomerse taferelen. De Blik op Kunstroute is geopend van 13.00 tot 17.00 uur. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Twee Zierikzeese schip pers leiden op tot maat. Geduren de drie dagen worden belangstel lenden klaargestoomd voor het werken in de chartervaart. De opleiding is een samenwer kingsverband van Johan Nieuwen- hout en Sylvia Gross; de schippers/eigenaren van respectie velijk de zeilpassagierschepen De Marinus en Vrouwe Jannigje. Het tweetal is de opleiding een paar jaar terug begonnen omdat scheepsmaten meestal pas aan het einde van het seizoen een beetje ingewerkt raakten. Inmiddels is de groep cursisten wat breder van sa menstelling. „Mensen hebben heel verschillende redenen om zich aan te melden. Ze willen meer weten van zeilen of ze willen echt aan het werk op een schip. Maar we hebben ook weieens een moeder en dochter gehad van een schip per. Zij wilden er ook meer van weten, maar hij had nooit tijd om het uit te leggen." Onderhoud, zei len, klantvriendelijkheid: het komt allemaal aan bod. Theorieles, slapen en ander vertier staan op De Marinus gepland, met Vrouwe Jannigje wordt het ruime sop gekozen. „Die is wat speelser", wijst Gross op het verschil in grootte van beide schepen. Met Vrouwe Jannigje kan makkelijker met de wind worden geëxperimen teerd, De Marinus daarentegen leent zich beter voor het gelijktij dig onder dak brengen van een grote groep. De opleiding wordt in april gegeven. Meer informatie via www.vrouwejan- nigje.com en www.demarinus.nl Maak uw Disney Filmstrip verzameling helemaal compleet met deze handige verzamelbox!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67