Zeeland PZC Verhuizing bouwbedrijf komt in zicht Kruising Crachtweg maar voor de helft dicht s) Kruidvat Vluchtige kunst biedt speerpunt Kunstschouw stemadvies SCHOUWEN-DUIVELAND 20 en 21 17 18 en 19 MASTERPLAN Gemeente koopt gebouwen Dooge en weegbrug op almanak PAMPERS LUIERS ruidvaO STEEDS VERRASSEND, ALTIjD VOORDELIG! Toeristen luisteren achter de haag naar dwarsfluitist Rosanne Dinsdag 16 februari 2010 Vier raadsleden maken de balans op van hun tijd in de politiek Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans OOSTERLAND - Nog dit jaar hoopt bouwbedrijf Boogert uit Ooster- land te kunnen beginnen met de bouw van een nieuw bedrijfson- derkomen aan de rand van het dorp. De vrijkomende ruimten in het dorpscentrum van Oosterland - Boogert zit nu verspreid over meerdere gebouwen in Oosterland - wordt ingevuld met woning bouw. Ook de entree van het dorp wordt aangepakt. Om de geplande meta morfose te kunnen realiseren moet de bestaande bebouwing op het terrein langs de N59 opge schoond worden. Daarom koopt de gemeente Schouwen-Duive- land een aantal gebouwen van Oosterlander M. Dooge, evenals de weegbrug aan de Molenweg. Boogert gaat vervolgens in op dracht van de gemeente een ont- sluitingsweg en een parkeerterrein aanleggen en zorgt ook voor de groenvoorzieningen. Per saldo gaat de herinrichting van het entreege- bied de gemeente niets kosten, blijkt uit een brief van het college aan de gemeenteraad. De verhuizing van Boogert en de plannen voor woningbouw in het dorp maken onderdeel uit van een speciaal voor het (omvangrijke) project opgestelde masterplan. Dat plan voorziet in de bouw door Boogert van vijf woningen aan de Lange Achterweg (waar nu nog twee bedrijfsgebouwen van Boo gert staan) en zes starterswonin- gen en acht seniorenwoningen aan de Sint Joostdijk. Woning bouwcorporatie Zeeuwland heeft plannen voor de bouw van zeven seniorenwoningen en dat brengt het positieve saldo van de Sint Joostdijk op 21 nieuwe woningen. Grenzend aan het entreegebied komt nieuwbouwwijk Oostkens- hil II. Daar worden 18 nieuwe wo ningen gebouwd. Alles bij elkaar le vert de verhuizing van Boogert Oosterland 44 woningen op. Het voorontwerpbestemmingsplan dat de bedrijfsverplaatsing en woning bouw mogelijk moet maken, ligt bij de gemeente ter inzage. Het plan is ook te raadplegen via de website van de gemeente. Vrijdag wordt een samenwerkingsovereen komst tussen de gemeente Schou- wen-Duiveland en bouwbedrijf Boogert getekend. Tip? redactie@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE - Vluchtige kunst is één van de opmerkelijke speerpunten bij de Kunstschouw 2010 van r2 tot met 20 juni. Onder 'vluchtige kunst' wordt bij voorbeeld verstaan een kunstob ject gemaakt van afvalmaterialen, natuuroverblijfselen en jutters- vondsten. Zo zal Edwin Kragten in zijn mobiele atelier op het strand werken aan een enorme strandwachter en aan grote recht op staande schilderijen. Rien Claessens maakt in een 'Jut- tersmuseum' kunstkubussen waar in hij vorm geeft aan schimmelpro cessen uit de omringende natuur. Verder zullen bezoekers op hun tocht langs wandel- en fietspaden opmerkelijke 'Recreanten' tegenko men. Ze worden gemaakt door Jo ke Sentse onder meer uit gebruik te plastic boodschappentasjes. Andere onderdelen zijn een ballen bak voor volwassenenen en kijk kastjes met oude zeetaferelen. Naast de vaste kunstroute biedt de Kunstschouw nog andere bijzonde re onderdelen, zoals de opvoering van het openluchtspel Foei Sneeuw witje, een kunstenaarsenclave in Burghsluis, een Geschiedenisma chine vol verhalen over Kerkwer- ve, Afrikaanse cultuur in een graanmolen en werk van zes stu denten van de kunstacademie. De stemwijzer voor de gemeente raadsverkiezingen die de PZC op in ternet heeft gemaakt, wordt ook ge raadpleegd door doorgewinterde ver slaggevers. Met voor sommigen pijn lijke verrassingen. Zo ontdekte een verslaggever tot zijn verrassing dat hij op basis van de aangekruiste ant woorden op politieke stellingen het beste op de WD kan stemmen. Een ander ontdekte dat in zijn stemad vies de naam van één partij volledig ontbrak, en dat beviel hem niet. „Die stemwijzer klopt niet", klaagde hij. Toch wel, alleen bleek hij het van één partij met niet één antwoord eens te zijn. Dus ontbrak die in het lijstje. Welke partij? Die waarvoor zijn vader politiek actief is. ZIERIKZEE - De kruising Caland- weg met de Schuurbeque Boeije- straat in Zierikzee hoeft door een aanpassing in de rioleringsplan nen niet meer volledig dicht. Door rechtstreeks aan te sluiten op het rioolgemaal (via de zijkant) kan de afsluiting beperkt worden tot het gedeelte Grachtweg/ Schuurbeque Boeijestraat. Het deel van de kruising aan de kant van de Grachtweg/Jannewekken blijft - in tegenstelling tot eerdere berichten -. gedurende de hele klus geopend. Die gedeeltelijke afsluiting van het kruispunt laat - naar verwachting - nog wel even op zich wachten. Pas als het niet meer vriest of sneeuwt wordt het werk in Malta grootschalig hervat. Als het zover is, dan wordt echter eerst vanaf de put in het midden van de Schuur beque Boeijestraat in de richting van de Calandweg gewerkt. Pas als het weer echt niet meer dwars kan zitten, wordt vanaf die zelfde put de kant van de Gracht- weg op gewerkt. Dit om te voorkomen dat de ge deeltelijke afsluiting van de krui sing bij de Grachtweg onnodig lang zal duren. foto Dirk-Jan Gjeltema Keuze uit het hele assortiment. Alle combinaties mogelijk. "Korting wordt verrekend als 33% kassakorting. Geldig t/m zondag 21 februari 2010.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65