Het succes eindigde in Delle Alpi sport 129 Zeeuwen voetballen graag tijdens carnaval Zorgen om griepvirus tijdens WK Nieuwe datum voor duel Jong Ambon Michaëlla Krajicek wint in Memphis De Graafschap morst opnieuw punten Frank de Boer (links) en Gianlucca Vialli in actie tijdens de Europacup l-finale in 1996. archieffoto Paul Vreeker/ANP amsterdam - Ajax ontmoet don derdag in de zestiende finales van de Europa League een oude beken de: Juventus. In 1996 verloren de Amsterdammers de finale van de Champions League na strafschop pen van ]uve. „Stadio Delle Alpi", zegt Gerard van der Lem. „Dat was de plaats van de opkomst en het afscheid van een periode. En wat voor een periode." De opkomst van die pe riode maakte Van der Lem mee vanaf de bank. Als assistent-trai ner zat hij naast Louis van Gaal toen Ajax op 29 april 1992 in de Uefa-Cupfinale met 2-2 gelijk speelde tegen Torino. De stadge noot van Juve speelde ook in Delle Alpi. Een week later speelde Ajax de return in het Olympisch Sta dion met 0-0 gelijk en daarmee was de eerste Europese prijs bin nen. De Uefa-Cupzege in 1992 zou de opmaat vormen voor een Euro pese triomftocht die in 1995 culmi neerde in de gewonnen Cham- pions-Leaguefinale tegen AC Mi lan in Wenen: 1-0. De ondergang van die periode maakte Van der Lem mee vanaf de tribune. In de kwartfinales tegen Atlético Madrid was de assis tent-trainer te vaak buiten de lij nen van zijn vak gekomen en daar om zat hij op 23 april 1997 in Delle Alpi voor straf op de tribune. „Met een telefoon", zegt Van der Lem. „Want Van Gaal maakte van iets negatiefs altijd iets positiefs. Vanaf de tribune had ik een beter over zicht." Van der Lem zag dat Ajax in de halve finales van de Champions League 'ondersteboven' werd ge speeld door Juve. Frank de Boer maakte de 4-1-nederlaag mee van af het veld en hij kan Van der Lem alleen maar gelijk geven. „We wa ren kansloos", zegt hij. „Op het al lerhoogste Europese niveau waren we uitgespeeld. Het eindigde in 1997 in Delle Alpi." Een jaar eerder was Ajax nog dicht bij een herhaling van het succes middelburg - In het Zeeuwse voet bal is een grote meerderheid tegen stander van de carnavalsstop. Dat blijkt uit de sportstelling van deze krant over dit onderwerp. Dik 65 procent van ruim vierhonderd res pondenten vond het bespottelijk dat in de provincie daardoor nau welijks werd gevoetbald. Die me ning staat los van de algehele afge lasting van alle amateurvoetbal dit weekeinde in verband met het bar re winterweer. RANDY laat iedereen in zijn waar de: „Ik heb helemaal niks met car naval, maar als het in bepaalde re gio's een traditie is, moet dat voor al zo blijven. Maar op Walcheren, waar ik woon, wordt geen carna val gevierd dus kan er ook mooi ge voetbald worden", is zijn reactie. De reactie van WILLEM sluit zich daarbij aan. Hij vindt het echter ook onbegrijpelijk dat met evene menten zoals Koninginnedag geen rekening wordt gehouden. „Ter wijl dat bij ons een onmogelijke uit 1995. „We hadden in 1996 ge schiedenis kunnen schrijven door twee seizoenen achter elkaar de Champions League te winnen", zegt De Boer. „Maar de focus in de finale tegen Juventus was vijf pro cent minder dan in de finale tegen Milan. Alsof het besef niet echt leefde. Verder waren Michael Reizi ger en Mare Overmars geblesseerd. Patrick Kluivert, mijn broer Ro nald en ik waren niet fit. Ikzelf speelde maar op zestig procent." Als voorbeeld haalt de verdediger van weleer het eerste doelpunt aan. luves Fabrizio Ravenelli pikte in de twaalfde minuut een bal op die tussen De Boer en Edwin van der Sar viel en vanuit een moeilij ke hoek scoorde de grijze spits: 1-0. „Dat doelpunt had voor hon- »^mMa^esessas!saesBms3timaam r m rtinr m vscsmecatKcenxaai dag is in verband met de viering van de jaarlijkse zeer uitbundige Koninginnenacht. Het zou logi scher zijn dat de KNVB een (in haal) programma vaststelt en de carnaval vierende verenigingen vrij gehouden worden." SLIMMERIK stelt voor om in heel Nederland of anders in heel Zee land gelijktijdig vakantie te geven tijdens de carnavalsweek. Hij zou er ook wel een referendum over willen houden. „Iedereen blij. Er kan volop carnaval worden ge vierd en mensen kunnen rustig de sneeuwkwaliteit in het buitenland controleren. Misschien iets voor de regering en de Tweede Kamer, nog 39999 handtekeningen te gaan", schrijft SLIMMERIK. HARRY ziet meer in een langere winterstop. „Als mooiweervoetbal- ler ben ik voorstander van verlen ging van de winterstop. In die kle rekou blijf ik liever binnen en waarschijnlijk veel andere voetbal lers ook." derd procent te maken met mijn enkelbkssure", zegt De Boer. „Ik had een paar weken voor de finale een bandje van mijn rechterenkel verrekt op de training. Rechtdoor lopen ging nog wel, maar onver wachte bewegingen deden pijn. Ik speelde zonder pijnstillers, die nam ik nooit. Ik had die finale te gen Juve helemaal niet moeten spe len. Na een uur heb ik me laten vervangen." Ook Sonny Silooy denkt met ge mengde gevoelens terug aan de fi nale van 22 mei 1996 in Rome. „Ik miste een penalty in de strafschop- penserie", zegt Silooy. „Ik word er nog steeds wel eens op aangespro ken. Ik stond niet op het lijstje, maar toen Van Gaal me voor de tweede keer vroeg of ik 'm wilde UIT p TENNIS Oubai. Vrouwen. Eerste ronde: Medina Garri- gues (Spa) - Mirza (Ina) 6-3 6-4, Peer (Isr) - Wickmayer (Bel/13) 3-6 6-2 7-5, Cibulkova (Slw) - Sjvedova (Kaz) 6-4 6-4, Petkovic (Dui) - Aljona Bondarenko (Oek) 2-6 6-4 6-3, Dulgh- eru (Roe) - Schnyder (Zwe) 6-2 6-2, Rezai (Fra) - Bammer (Oos) 6-3 5-7 7-5, Garbin (Ita) - Stosur (Aus/9) 3-6 6-2 7-6 (4), Pennetta (lta/10) - Czink (Hon) 6-4 6-1, Vögele (Zwi) - Petrova (Rus/15) 7-6 (5) 7-6 (5), Govartsova (WRu) - Benesova (Tsj) 6-4 6-1, Martinez Sanchez (Spa) - Brianti (Ita) 6-4 3-6 6-3, Zvo- nareva (Rus/12) - Vesnina (Rus) 6-4 4-6 7-5, Razzano (Fra) - Sfar (Tun) 6-2 6-2, Radwanska (Pol/7) - Sevastova (Let) 6-3 6-3. Marseille. Mannen. Eerste ronde: Serra (Fra) - Koenitsin (Rus) 6-3 6-3. Memphis. Vrouwen. Eerste ronde: Kanepi (Est/3) - Rus (Ned) 6-0 6-4, Larcher de Brito (Por) - Brengle (VSt) 6-3 6-3, Krajicek (Ned) - Schruff (Dui) 2-6 6-1 6-2, Tomljanovic (Kro) - Kucova (Slw) 6-4 6-4. p WIELRENNEN Ronde van Oman. Tweede etappe, Nizwa -Samail: 1. Bennati (Ita) 148,5 km in 3.33.03, 2. Farrar (VSt), Boasson Hagen (Noo), 4. Bres- chel (Den), 5. Napolitano (Ita), 6. Klier (Dui). 24. Elijzen, 32. Mouris, 36. Maaskant, 37. Van Groen, 42. Pronk, 43. Ruijgh, 45. Mol. Algemeen klassement: 1. Boasson Hagen 4.55.15, 2. Casper (Fra), 3. Bennati, 4. Farrar 0.04, 5. De Haes (Bel) 0.06, 6. Vandewalle (Bel), 33. Elijzen 0.10, 43. Mol, 47. Ruijgh. pHOCKEY Alicante. Oefeninterland, mannen. Spanje - Nederland 2-2 (1-0). Doelpunten Nederland: Derikx, Taekema (sc). nemen, heb ik mijn verantwoorde lijkheid maar genomen. Niemand durfde." De Ajacieden hebben twijfels over Juventus, dat wel héél veel energie had. „Ik denk dat er doping in het spel was", zegt Frank de Boer, die zelf in 2001 po sitief werd getest op nandrolon, een spierversterkend middel dat hij naar eigen zeggen nooit be wust heeft gebruikt. „Dat ver moed ik omdat ik die spelers in de ogen heb gekeken en hun loopver mogen van dichtbij heb meege maakt." Van der Lem: „Ze waren zo scherp als een mes, maar het was een fina le. Ach, ik weet het niet....Als ze echt aan de dope zaten, moet Ajax me alsnog de winstpremie uitke ren." jsaassMwasg1*? 11 ,w. 1 wil kaapstad - De regering van Zuid-Afrika houdt rekening met een uitbraak van de Mexicaanse griep tijdens het WK voetbal ko mende zomer. „Dat is één van on ze grootste nachtmerries", zei mi nister Aaron Motsoaledi van Volks gezondheid gisteren in het Zuid-Afrikaanse parlement. Met een omvangrijk vaccinatiepro gramma onder de eigen bevolking moet de komende maanden het griepvirus, dat wereldwijd al bijna 5000 mensen het leven kostte, in toom worden gehouden. Zuid-Afrika heeft bijna 5 miljoen vaccins beschikbaar, waarvan 3,5 miljoen afkomstig zijn van de We reldgezondheidsorganisatie. Deze instantie werkt nauw samen met de Zuid-Afrikaanse regering om het risico van een grootschalige verspreiding van het virus zoveel mogelijk te verkleinen. MIDDELBURG Er is een nieuwe datum gevonden voor de bekerwedstrijd tussen Jong Ambon en ASWH. Het duel wordt dinsdag 23 februari gespeeld. De ontmoeting wordt af gewerkt op sportpark de Kruitmo- len in Middelburg en begint om 19.30 uur. Tholense Boys-Zwaluwe, eveneens een duel in de vierde ronde van de districtsbeker, wordt komende za terdag gespeeld. De aanvang is 15.00 uur. MEMPHIS Michaëlla Krajicek heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi in Memphis. De 21-jarige Nederlandse versloeg de zes jaar oudere Duitse speelster Julia Schruff in drie sets: 2-6 6-1 6-2. Arantxa Rus redde het in de eerste ronde in Memphis niet. De als derde geplaatste Kaia Kan epi uit Estland was in twee sets te sterk voor de negentienjarige Ne derlandse. De nummer 62 van de wereldranglijst zegevierde met 6-0 6-4. DOETINCHEM De Graafschap heeft gisteravond opnieuw kostbare punten ver speeld. De koploper van de Jupiler League kwam tegen middenmoter RBC Roosendaal niet verder dan 0-0. John Schot viel in de slotfase in bij RBC. Afgelopen vrijdag verlo ren de Superboeren thuis van Em- men. In de strijd om de derde pe riode bleef FC Eindhoven, getraind door Jan Poortvliet, koploper. De Brabantse ploeg kan op 1 maart in en tegen Veendam de eindzege in dit tussenklassement veiligstellen. IN ZEELAND 1Spreekkoren Utrecht-Feyenoord 2. Hoogerland in voetsporen Gesink 3. In schaduw van Sablikova EN VERDER Welke Zeeuwse clubs incasseerden het vaakst dubbele cijfers: zie blog RudeStats via www.pzc.nl/blog BEL TIPS DOOR NAAR 0118 434041 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Ik blijf op voor het schaatsen in Vancouver reageer op www.pzc.nl/sport tBWKTSftTITT reacties: 407 Het is bespottelijk dat er in Zeeland nauwelijks gevoetbald wordt vanwege carnaval mÊÊÊÊÊÊÊÊMÊBÈ 65% oneens 35% door Jop van Kempen dinsdag 16 februari 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63