281 sport Paarden overleden in Vlissingen na uitbraak van rhinopneumonie modelbouwshow.nl 20 en 21 februari 2010 Zeeuwse springers in vorm op de dubbel minitramp KORTINGSBON VIRUS Dierenarts: Niet in paniek raken 10.00 tot 18.00 uur j tickets online te bestellen www.zeelandhallen.nl Volwassenen 10,00 p.p. kinderen tot 12 jaar 4,50 IZeelandhallen.nl tot 12 jr 4,50 vanaf 12 jr 10,00 dinsdag 16 februari 2010 6 door Koen de Vries MIDDELBURG - In Vlissingen is de besmettelijke paardenziekte rhin opneumonie uitgebroken. Op ma nege de Scheldestad zijn twee paar den aan de aandoening gestorven en zijn er verschillende ziek. Rhinopneumonie is een virus dat in zijn kwaadaardigste vorm op het zenuwstelsel van paarden werkt. De dieren krijgen koorts en daarna verlammingsverschijnse len. Een medicijn is er niet. „Met een goede verzorging komen de meeste paarden er weer bovenop. Maar niet allemaal", vertelt Henk van Dijk, dierenarts te Heinkens- zand. Het virus is zeer besmettelijk en verspreidt zich snel. Paarden heb ben er geen weerstand tegen. „Elk jaar is er wel ergens in Nederland een uitbraak. Hoe het ontstaat is onbekend", aldus Van Dijk. Het heeft: waarschijnlijk niets met een gebrek aan verzorging of hygiëne te maken. De dierenarts is gisteren platge- beld door paardenliefhebbers voor advies. Sommigen zijn recent op manege de Scheldestad geweest en zijn bang dat ze de ziekte hebben verspreid. „Wat ze in elk geval niet moeten doen, is in paniek raken", weet Van Dijk. De enige manier om rhinopneu monie in te dammen, is om de plaats waar het voorkomt te isole ren. Dat gebeurt dan ook. Aller eerst op manege de Scheldestad- zelf, waar de ziekte in één stal is uitgebroken. Verder heeft de paar- densportbond KNHS afdeling Zee land tot 1 maart alle wedstrijden op Walcheren afgelast. Bovendien wordt een negatief reis advies afgegeven voor paarden bin nen Walcheren. Ook kan men be ter geen paarden vanaf Walcheren naar elders vervoeren. Het bestuur van manege De Schel destad heeft gisteren alle Walcher- se collegabedrijven en andere be trokkenen ingelicht. „We spelen zo veel mogelijk open kaart. Ieder een moet weten waar hij aan to,e is", aldus Erwin Verstraate, voorzit ter van RSV De Scheldestad. Met name de paarden van de manege klanten zijn ziek, vertelt hij. „Twee paarden zijn overleden en van een ander paard verwachtten we dat hij het ook niet zou halen. Maar vanochtend ging het gelukkig een stuk beter. Met dank aan de dieren artsen. Momenteel is de situatie stabiel. Er zijn geen paarden met extreem hoge koorts." De paarden van het manegebe- drijf, die in een andere stal staan, lijken nog gezond. Leden van de club houden alle dieren dag en nacht in de gaten. De Scheldestad heeft alle activiteiten voorlopig ge schrapt. Er worden tot nader order geen lessen gegeven en de wed strijd om de Alfons/De Gouden Ruif die eind februari gehouden zou worden, is vanzelfsprekend af gelast. Ook andere maneges op Walcheren houden momenteel hun deuren zo veel mogelijk geslo ten. door Janny Vermeule GOES - De eerste voorronde voor het Nederlands kampioenschap dubbel minitramp springen afgelo pen zaterdag in Goes bleek een suc ces voor de Zeeuwse springers. Bij de mannen won Justin Overeem van Turn'87 uit Oostburg goud en bij de vrouwen eindigden Steffi Bouwens en Susan de Smit op de eerste plaats. Zij zijn daarmee di rect geplaatst voor de strijd om de nationale titel. Bij de vrouwen senioren nam Susan de Smit mede door een ij- zersterke start (spotter-fliffescom- binatie) meteen de leiding. Die voorsprong bouwde ze uit in de drie volgende sprongseries. De Smit sprong verschillende schroeven, voor- en achterover. Haar hogere moeilijkheidsgraad ge combineerd met een ruime uitvoe ring toonden duidelijk aan dat zij zaterdag een maatje te groot was voor de rest van het deelnemers veld. In deze categorie was er brons voor Cassandra Somers, ook van Forza Gymnastica. Steffi Bouwens kwam uit in de ca tegorie jeugd meisjes. Met vier net te sprongcombinaties wist ze de anderen te verslaan. Vooral de hoeksalto-serie met stabiele lan ding was heel mooi. De jury be loonde Bouwens met 9,6 gemid deld, bijna de perfecte 10. Dit lever de ook nog een persoonlijk record op. Bij de jeugd jongens pakte Justin Overeem van Turn'87 uit Oost- burg het goud, terwijl zijn clubge noot Mattijs van der Meulen twee de werd. Brons was er voor Tom Karman (Forza Gymnastica). De jongens maakten er een spannen de wedstrijd van. Dat belooft in ie der geval spektakel voor de volgen de voorrondewedstrijd die op za terdag 13 maart in Oostburg gehou den wordt. Forza-springsters Dagmar Jansen en Marleen Huurman werden tweede en derde bij de junior vrou wen. Vlak achter Manon Hustin van Flik Flak uit Den Bosch. In de categorie junior jongens wa ren twee springers actief die zich proberen te plaatsen voor de World Age Group Competition. Alexander Roodenburg van Cle- ton Sports werd eerste en Guitho de Wolff uit Oostburg werd twee de. Sluitstuk van de wedstrijd was de laatste categorie, de senior man nen. Hier was Mentor Palokaj van Cleton Sports uitstekend op dreef. Hij werd eerste met een ruim ver schil op Arnold Metselaar van For za Gymnastica die genoegen moest nemen met zilver. Tegen inlevering van deze VOLLEDIG ingevulde bon ontvangt u aan de kassa van de Zeelandhallen 2,- korting (vanaf 12 jaar) p.p. per bon 1,- korting (tot 12 jaar) p.p. per bon Naam: Adres: E-mail: Deze actie is niet geldig in combinatie met andere acties en/of kortingen én niet inwisselbaar tegen contanten. Aangeboden door de Zeelandhallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62