2oI zeeland Bewoners vragen extra stuk spoorbak 't Schenge is dringend Woonschool jongeren komt niet van de grond 'Meer mensen moeten bewegen' PZC Dat is Tilroe Optiek Vrees voor blijvende hinder rond eindpunt LCD Diascanner www.pzc.nl/webwinkel dinsdag 16 februari 2010 door Frank Balkenende GOES - Bewoners van de Kloeting- seweg en een deel van de Van der Spiegelstraat betreuren dat de ge plande Goese spoorbak eindigt bij de spoorwegovergang bij de Kloe- tingseweg. Ze vrezen dat ze last blijven houden van geluid en tril lingen die goederentreinen veroor zaken. Goes ijvert voor een spoor bak door de stad om af te rekenen met hinder van de toenemende railtransporten. „Waarom kunt u de spoorbak niet een stukje doortrekken richting het station?", vroeg een bewoner van de Kloetingseweg zich gistera vond tijdens een informatieavond in het stadskantoor af Ook een be woner van de Van der Spiegel straat pleitte hiervoor. „Ik woon net naast de spoorwegovergang. Al les wat ik heb verbouwd, scheurt nu al weer." Zo waren er nog enke len die dit pleidooi steunden. Volgens Ad Potter, gemeentelijk projectleider van het spoorproject, is verlenging gezien de wettelijke richtlijnen niet per se noodzake lijk. „De spoorbak is een duur ding. Elke meter kost veel geld." BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE BRIL haal voordeel uit uw zorgverzekering Tilroe Optiek declareert voor u bij uw zorgverzekeraar volgens de voorwaarden in uw polis topcollectiesmodern en betaalbaar walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het plan voor een Woonschool voor jongeren in Ter- neuzen komt voorlopig niet van de grond. De foyer de jeunesse zou worden gehuisvest in het hui dige CZ-kantoor aan de Oostkant, maar de betrokkenen kunnen het nog niet eens worden over de ver koopprijs van het pand. „Er zit nog een gat tussen de vraag prijs van CZ en het bedrag dat wij in gedachten hebben", zegt wet houder Cees Liefting. „Maar we hopen er uit te komen. Of de vra gende partij doet wat van de prijs af, of wij moeten proberen of we GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN GOES SP en D66 pleiten voor spreiding van sport clubs over Goes. PvdA, CDA en WD vinden dat renovatie van 't Schenge prioriteit heeft. door Frank Balkenende Wethouder Rinus Dieleman (CDA, verkeer) zegde de verontrus te bewoners van het gebied rond het eindpunt een bezoek toe. Ver lenging van de bak zit er vrijwel ze ker niet in. Er is nu 38,5 miljoen euro in kas, geld van Zeeland Seaports, Rijk, provincie, gemeen ten en spoorbeheerder Prorail. Voor dat bedrag moet het project worden uitgevoerd. Bewoners kregen gisteren te horen dat de bak het geluid met 8 tot 9 decibel moet reduceren. Ook zal de stijve betonnen constructie, die een geluidabsorberende binnenbe- kleding krijgt, trillingen opvangen. Ze konden ook via een virtuele maquette zien hoe spoorbak eruit komt te zien. De wanden zijn 80 centimeter hoog, de bak die op het huidige spoortracé verrijst, wordt ingepakt in te beplanten ta luds. De gemeente probeert nog voor elkaar te krijgen dat Prorail een kruiswissel bij de Willem Zel- leweg schrapt. Dat scheelt geluid en een plaatselijke verhoging van de bakwanden. De bak wordt per rail aangelegd, zodat treinverkeer op één spoor kan doorgaan. De Goese raad neemt donderdag een besluit over het spoorproject. GOES - De Goese partijen zijn het over veel dingen eens, maar niet helemaal over de toekomst van de sport. Er is een waterscheiding: clubs spreiden over de stad of niet. En zo ja, welke dan? De discussie over spreiding van sportclubs is aangezwengeld door het woningbouwproject Water stad Goese Schans. Eén van de laat ste fasen betreft bouw op wat nu de Westhavendijk is, inclusief een nieuwe weg. Overigens is dat on derdeel contractueel nog niet vast- 't Schenge zou in dat model wor den opgeschoven richting de Goe se Polder. Daar is echter te weinig ruimte voor alle clubs, zodat een deel zou moeten worden uitge- plaatst, bijvoorbeeld naar Nieuw-West, waar de gemeente enkele hectaren grond heeft lig gen. Door de kwakkelende wo ningmarkt is het de vraag of 't Schenge ooit wordt opgeschoven. En als het dan toch gebeurt, kan het nog jaren duren. Tegelijkertijd is er sprake van ruimtegebrek en achterstallig onderhoud op 't Schenge. Wat nu te doen? Sommigen vinden dat de tijd rijp is om sportvoorzieningen beter over de stad te spreiden. Het zwaartepunt ligt nu aan de noord kant, met sportpark 't Schenge en Sportpunt Zeeland, terwijl in de afgelopen jaren aan de zuidkant veel meer inwoners zijn neergestre ken: in de wijken Overzuid, Oost- molenpark, Ouverture en straks Aria. De verhouding is zoek, vin den met name SP en D66. Lijsttrekker Floor van Lamoen van de SP, die in Goes voor het eerst meedingt naar raadszetels, zou het liefst in elke flank van Goes een voetbalclub hebben. „Een voetbal club kan echt het sociale hart zijn GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 van een wijk." Ook D66 verbaast zich erover dat je in Goes ten zui den van de spoorlijn geen (grote) sportclub aantreft. GroenLinks vindt het luchtfietse rij. Lijsttrekker Carel Bruring: „Los van de vraag waar je die clubs zou moeten vestigen, is het niet han dig als je voetbalclubs wilt laten sa menwerken." Volgens Groenlinks kunnen sportverenigingen wel veel meer activiteiten in wijken op zetten of ondersteunen. PvdA-lijsttrekker Henk Hooger- land en CDA-evenknie Jo-Annes de Bat achten het onbetaalbaar, met het oog op harde (rijks)bezui- nigingen die Goes staan te wach ten. Hoogerland: „We hebben ons idee voor een stadion langs de Del taweg maar laten varen. In deze tij den is dat niet realistisch." Hoogerland lijkt het onverstandig de voetbalclubs SSV '65, Goes en Robur te scheiden. „Laat de clubs op 't Schenge. Plaats dan rugby club Tovaal uit. Voetbalverenigin gen kunnen geld besparen door sa men te werken. Dat gaat beter als je bij elkaar zit." Samenwerking zou het tekort aan kader in sport clubs enigszins kunnen oplossen. Voor iedereen is het wel zonne klaar dat een aantal accommoda ties er pover bijstaat. „Daar schaam je je voor", zegt CDA-kop- man De Bat, in zijn vrije tijd KNVB-scheidsrechter. De meeste lijsttrekkers pleiten dan ook voor renovatie van 't Schenge. Ook an dere accommodaties verdienen be ter onderhoud. Het CDA is helder: „Dan moeten we maar andere mid delen vrijmaken voor sport." De meeste partijen vinden dat snel duidelijkheid moet worden gebo den aan gebruikers van 't Schenge. Agenda: Lijsttrekkersdebat, woensdag 17 februari, De Mythe, 19.30 uur door Rob Paardekam Meer Goesenaren moeten gaan sporten. Die wens spreekt Dick van de Merwe uit voor de komende vier jaar. De voorzitter van de Adviescommissie Sport Goes (voorheen de sport raad) hoopt vooral meer jongeren, senioren en gehan dicapten in beweging te krijgen. Mensen uit die laatste groep lopen nu vaak tegen mu ren aan als ze willen sporten bij een vereniging. „Veel clubs zijn niet ingesteld op mensen met een beper king", stelt Van de Merwe. „Vaak zijn daar aanpassin gen of materialen voor nodig. Als gemeente kun je daar een financiële bijdrage aan leveren." Er zijn ove rigens al verenigingen waar gehandicapte sporters te recht kunnen. Zo heeft SSV een G-voetbalteam en schafte de roeivereniging een speciale boot aan. Ook Judo Goes heeft interesse om iets te doen. „Er borrelt iets", aldus Van de Merwe, die verder pleit voor een sportcoach voor gehandicapten. „Iemand die mensen de weg wijst naar een leuke sportvereniging." De voorzitter van de gemeentelijke adviescommissie vindt verder dat het probleem 't Schenge in de komen de raadsperiode moet worden opgelost. Er zitten nu zeven verenigingen op het sportpark en dat is te veel. „Twee moeten er weg", stelt Van de Merwe. „Zij moe ten naar het zuiden of westen van de stad." De Goesenaar hoopt verder dat de gemeente iets kan betekenen om het probleem van het vrijwilligerste- kort bij veel verenigingen op te lossen. ',A www.pzc.nl/stemmen ®SBtmmsm2&sssssmsssm!SGgis& nog ergens geld kunnen krijgen. We hebben dit nu bij de provincie neergelegd." Liefting wijst er op dat het gebouw niet per se nodig is om de Woonschool te kunnen realiseren. „Maar het is wel een mooie locatie, dicht bij allerlei voorzieningen. Maar niet ten koste van alles." Om de voorkomen dat CZ het gebouw straks aan een an der verkoopt moet wel de optie tot aankoop worden verlengd. Dat kost 30.000 euro. De Woonschool is een samenwer king tussen de gemeente, de woon- corporaties Clavis en Woongoed, Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland en ROC Westerschelde. Met deze LCD-Diascanner kunt uw oude dia's scannen en opslaan zonder dat u een computer nodig heeft. Op het 2,4 inch kleurenscherm krijgt u het voorbeeld van uw dia of negatief te zien. U kunt de Diascanner aansluiten op uw tv. Tevens kunt u de dia's opslaan op uw computer. Adviesprijs 150, Lezersprijs 99,-* exclusief 5,95 verzendkosten categorie Diversen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58