i8| zeeland Klanten hechten aan Raad van State snapt geschil Viskêête niet TAFELTJE-DEK-JE Reimerswaalse wethouder De Kunder helpt ochtendje Nominatie bruidsfoto Leon's Photo Style Zeeuwse bijeenkomst in Kerkje Ellesdiek Duo Fluitharp speelt twee keer in Goes Koffiemiddagen in campagnewinkel CDA Aandacht Goese zaak in Opsporing Verzocht Toch 25 mille van Tholen voor Haïti Elke zondag vesper in de 40-dagentijd Lezing in Kapelle over inrichting aquarium De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! dinsdag 16 februari 2010 B YERSEKE Naast de foto van Evert van Moort uit Wilhelminadorp is ook een fo to van Leon's Photo Style uit Yerse- ke genomineerd voor de Bruidsfo to Award 2010. Deze foto is onder gebracht in de categorie 'Bruide gom in beeld'. De jury koos uit de bijna 700 inzendingen 50 foto's. In juni worden de winnaars bekend gemaakt. Meer informatie op de website www.bruidsfotoaward.nl. ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van Ellesdiek is zondag een oecumenische bijeenkomst in het Zeeuws met het thema 'A t'r op an komt'. De liederen worden in het Zeeuws vertaald en gezongen. Het mannenkwartet 'Mie z'n vie ren' werkt aan de middag mee. Ook zij zingen in het Zeeuws. Han- nie Oele verzorgt de overdenking. De bijeenkomst begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. GOES Het klassieke duo Fluitharp geeft donderdag twee optredens in Goes. Fluitist Egbert Jan Louwerse en harpiste Vera Kool brengen van af 14.30 uur klassiek werk in de Erasmusflat in Goes. Vanaf 19.30 uur doen zij zorgcentrum Ter Val- cke aan. Het concert is in samen werking met de Stichting Muziek in Huis, dat kamerconcerten orga niseert in zorgcentra. GOES In de campagnewinkel van het CDA Goes kunnen inwoners van Goes vandaag en donderdag tussen 13.30 en 15.00 uur terecht om met CDA-kandidaten in gesprek te gaan over de lokale politiek. De midda gen zijn met name bedoeld voor ouderen, zodat zij kunnen vertel len wat hen bezig houdt. De cam pagnewinkel is te vinden aan de Gasthuisstraat 3 in Goes. GOES Het televisieprogramma Opspo ring Verzocht besteedt in de uitzen ding van vanavond aandacht aan een Goese zaak. In de nacht van dinsdag 1 op woensdag 2 december 2009 werd in de Jumbo-super aan de Marconistraat skimapparatuur geplaatst. Daarmee kunnen gege vens van bankpassen worden geko pieerd. De uitzending begint om 21.20 uur op Nederland 2. THOLEN Burgemeester en wethouders van Tholen willen toch 25.000 euro be schikbaar stellen voor de slachtof fers van de aardbeving in Haïti. Eerder besloot het college 10.000 euro te geven, maar dat vond een meerderheid van de gemeenteraad niet voldoende. Een motie van de SGP om het bedrag met 15.000 eu ro te verhogen, werd aangenomen. Het college kan daarmee leven. GOES In de Grote of Mariamagdalena- kerk in Goes wordt in de 40-dagen tijd elke zondag om 17.00 uur een vesper gehouden. De vesper is een dienst met nadruk op bezinning. Op 21 februari en 14 maart verleent de Maria Magdalena-cantorij mede werking. Op 28 februari, 7, 21 en 28 maart is er een orgelvesper. Domi nee Van der Linden verzorgt de overdenkingen. KAPELLE Wilfried van der Eist geeft vrijdag een lezing over aquariums in het verenigingslokaal van De Vuur- neon in Kapelle. Hij zal op humo ristische wijze en aan de hand van goede en slechte voorbeelden ver tellen hoe een aquarium ingericht moet worden, wil de Nederlandse Bond Aqua Terra een diploma uit reiken. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. door Luc Oggel YERSEKE - Het is maandagochtend bij de keuken van zorgcentrum Ter Weel, ofwel Vredelust in Yerse- ke even spitsuur. De warme maal tijden voor de tafeltje-dek-jeklan- ten moeten worden bereid, ingela den in de gereedstaande auto's van de vrijwilligers én worden ge distribueerd. Het is een dagelijks terugkerend ritueel, maar voor DEN HAAG - De Raad van State snapte gisteren tijdens een rechts zaak niet goed waarom de gemeen te Reimerswaal per se een dichte wand midden in restaurant-vis winkel De Viskêête in Yerseke eist. De gemeentewoordvoerster van Reimerswaal legde uit dat de hore- cawet een directe open verbinding tussen een winkel en horecagele genheid met sterke drank ver biedt. Reimerswaal legde exploi tant Piet van Oost BV een dwang som op om hem te dwingen de winkel en maaltijdafhaal-afdeling te scheiden van het restaurantge deelte. Van Oost snapt niet waar de gemeente zich druk om maakt hoe lang nog is de vraag. Over en kele maanden verkast het zorgcen trum naar het nieuwe Moerzicht aan de Hogeweg in Yerseke-West en mogelijk wordt dan overgestapt op een ander systeem. Klanten krijgen dan niet langer da gelijks een warme hap, maar wor den per week voorzien van koel- maaltijden. Die kunnen worden opgewarmd in een bijgeleverde aangezien hij al jaren een combina tie van viswinkel, afhaalcounter en restaurant in het pand heeft. De Raad van State stelde tijdens de zitting vast dat de wet lang niet zo streng is als Reimerswaal denkt en dat een deur in de wand wel de gelijk mogelijk moet zijn. Aanleiding van het conflict is een verschil van mening over de win kelopeningstijden. De horeca-afde- ling van Van Oost mag zeven da gen per week open zijn, maar een winkel niet. Overigens bleek dat Van Oost en de gemeente overleg hebben over de openingstijden van de winkel en de horeca. Uitspraak over enkele weken. magnetron. In den lande gebeurt dat al, met name omdat de warme maaltijden aan strenge eisen moe ten voldoen. Zo moet bijvoorbeeld de temperatuur precies goed zijn en dat is, bij gebrek aan vrijwilli gers, soms wel eens lastig. Als het aan de Reimerswaalse wet houder Hans de Kunder ligt, blijft het huidige systeem nog zo lang mogelijk in stand. „Maar dat be paalt uiteindelijk Ter Weel. We VERKIEZINGEN Lees alles over de verkiezingen op de Bevelanden en Tholen op: www.pzc.nl/stemmen. STEMWIJZER Bepaal op welke partij u stemt op 3 maart met behulp van de stemwijzer. www.pzc.nl/stemmen. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Meneer en mevrouw Van Burg uit Yerseke krijgen hun warme maaltijd bezorgd door wethouder Hans de Kunder. www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56