PZCI 17 Minima met korting naar theater Gemeente wil actie na dodelijk ongeval Kruidvat Schuttevaer pleit voor veilige nevengeulen Stemadvies BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 PAMPERS LUIERS almanak Dinsdag 16 februari 2010 Wethouder bezorgt een dag maaltijden van tafeltje-dek-je 't Schenge is dringend aan een opknapbeurt toe Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl THEATERPAS Collegevoorstel borduurt voort op PvdA-wens, maar wijkt sterk af door Frank Balkenende GOES - Goese minima kunnen dit jaar voor tien euro een theater voorstelling bezoeken. Voor deze doelgroep biedt de gemeente vijf voorstellingen met korting aan. De proef gaat nog dit seizoen in. Het experiment geeft mensen met een smalle beurs de kans kennis te maken met theater. Een kaartje kost gemiddeld 25 euro, een prijs die voor veel minima een hoge drempel vormt om theater De My the binnen te stappen. De gemeen te geeft daarom 15 euro korting. Het is nog niet bekend welke voor stellingen in het kortingspakket ko men. Wethouder Sophie van 't Westeinde (WD, cultuur) schat dat zo'n 250 Goesenaren in aan merking komen voor de kortings regeling. De gemeente is er maxi maal 3750 euro aan kwijt. De thea terpas voor minima is (later) op het stadskantoor verkrijgbaar. De regeling lijkt in de verte op de thea terpas waarvoor de PvdA-fractie al enkele jaren hartstochtelijk pleit. De PvdA opperde echter een tien tjesregeling voor alle Goesenaren. Meestal is een aantal theaterstoe- len niet verkocht. Inwoners zou den enkele uren voor de voorstel ling die stoelen voor een geredu ceerd tarief kunnen kopen, was het idee van de PvdA. Om die re den is fractievoorzitter Henk Hoo- gerland enigszins teleurgesteld. sHet is toch juist goed dat voorstel lingen waarvoor nog stoelen be schikbaar zijn, uiteindelijk worden uitverkocht. Al is het voor 10 euro per stoel. Onze gedachte achter de tientjesregeling is dat je op deze manier mensen die nooit een thea ter bezoeken, overhaalt dat wel eens te doen. Het college komt nu echter met een geheel andere rege ling." Volgens wethouder Van 't Westein de stuit het PvdA-idee op verzet in de theaterwereld. Omdat ze een groot deel van de recette ontvan gen, accepteren artiesten niet dat kaartjes onder de gangbare prijs worden verkocht. Overigens is de gemeente bezig met de ontwikke ling van een Goes-pas. Daarmee kunnen gebruikers bijvoorbeeld het theater bezoeken, in winkels betalen, parkeertickets kopen en mogelijk van sportvoorzieningen gebruik maken. door Rob Paardekam WISSENKERKE - De provincie moet kruispunt Hoveijn, op de Oost- Westweg bij Wissenkerke, zo snel mogelijk veiliger maken. Dat stelt burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland in reactie op het ongeluk van zondag, waarbij een 18-jarige inwoner van zijn ge meente om het leven kwam. De jongen zat in een auto die van uit Geersdijk kwam en linksaf rich ting Kamperland wilde gaan. Een auto die uit de richting van Goes kwam werd daarbij over het hoofd gezien. Op de kruising zijn in het verleden al vaker ernstige ongeluk ken gebeurd. Met name voor fiet sers is het een gevaarlijk punt. De provincie 'wil de kruising in 2013 aanpakken, maar het college van Noord-Beveland vindt dat te laat. „We hebben al eerder het ver zoek ingediend om het naar voren te halen", stelt Van Kooten. „Die wens zullen we na dit afschuwelij ke ongeluk nog eens herhalen." De burgemeester denkt dat een ro tonde de beste en betaalbaarste op lossing is. Een woordvoerster van de provincie laat echter weten dat nog niet bekend is hoe de kruising veiliger wordt gemaakt. TERNEUZEN - Het is de hoogste tijd dat door de binnenvaart gebruikte nevengeulen in de Westerschelde vaker worden gepeild en desnoods worden gebaggerd, vindt vertegen woordiger Jan de Vries van schip persvereniging Schuttevaer in Zee land. De Vries doet zijn oproep naar aan leiding van twee recente strandin gen van binnenvaartschepen in de Schaar van Waarde, oostelijk van Hansweert. De met kunstmest ge laden Zagora liep zondag 31 janua ri omhoog op de Platen van Valke- nisse bij Waarde. Het schip kwam vast te zitten en plooide. Pas nadat een deel van de lading was overge laden, kon het worden geborgen. Ongeveer op dezelfde plek gebeur de vrijdag 5 februari een vergelijk baar ongeluk met de Yona. „Rijkswaterstaat wil graag binnen- en zeevaart van elkaar scheiden op de Westerschelde", stelt De Vries, „maar in de nevengeul Schaar van Waarde wordt maar één keer per jaar de diepte gepeild. Dat zou vier keer per jaar moeten gebeuren om er een betrouwbaar vaarwater van te maken. En als er ondieptes wor den geconstateerd, moeten die weggehaald worden." Rijkswaterstaat meldt dat momen teel onderzoek wordt gedaan naar de mogelijkheden. De drukke kruising op de Oost-Westweg bij Wissenkerke. foto Ronald den Dekker Keuze uit het hele assortiment. Alle combinaties mogelijk. 'Korting wordt verrekend als 33% kassakorting. Geldig t/m zondag 21 februari 2010. STEEDS VERRASSEND, ALTIjD VOORDELIG Tip? redactie@pzc.nl De stemwijzer voor de gemeente raadsverkiezingen die de PZC op in ternet heeft gemaakt, wordt ook ge raadpleegd door doorgewinterde ver slaggevers. Met voor sommigen pijn lijke verrassingen. Zo ontdekte een verslaggever tot zijn verrassing dat hij op basis van de aangekruiste ant woorden op politieke stellingen het beste op de VVD kan stemmen. Een ander ontdekte dat in zijn stemad vies de naam van één partij volledig ontbrak, en dat beviel hem niet. „Die stemwijzer klopt niet", klaagde hij. Toch wel, alleen bleek hij het van één partij met niet één antwoord eens te zijn. Dus ontbrak die in het lijstje. Welke partij? Die waarvoor zijn vader politiek actiefis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55