Buiten Winterzeilen? 9 Jos Boone Watersport dinsdag 16 februari 2010 omdat de fanatieke zeiler dan minder last heeft van familie die gewoon een uitstapje wil. Er staat in de winter ook meestal meer wind dan in de zomer. Het winterzeilen stelt hoge eisen aan bemanning en schip en de veiligheid staat voorop. Daar hebben we een protocol voor. Belangrijkste punt daarin is dat de bemanning zich na afloop van de race bij ons meldt en de wedstrijdverklaring invult." Hoewel de schipper te allen tijde verantwoorde lijk is voor zijn of haar bemanning, geven de Goofies toch advies over veiligheidsmaatregelen in de winter. „We raden het gebruik van de lifeline aan, waarmee de bemanning vast zit aan het schip. In een strenge winter is het water een graad of vier. Als je overboord slaat gaat ondanks je zeilpak en reddingsvest na een minuut of tien het licht bij je uit. Verder is goede kleding belangrijk. Want als je aan boord zit te WÊL Start van de Goofies-wedstrijden in Colijnsplaat H Zeilen in de winter. Voor de meeste watersporterts is het geen optie. Het zijn vooral de fanatici die zich in wedstrijdverband op het water durven te vertonen. Zoals de 130 booteigenaren die zich hebben ingeschreven voor de Goofies, een gezelligheidswedstrijd van de watersportvereni ging Noord-Beveland, elke eerste zaterdag van de maand op de Oosterschelde vanuit de haven van Colijnsplaat. „De Goofies omvat zeven wedstrijden. De eerste in oktober en de laatste in april", legt mede-organisator Cees van der Vaart uit. Hoewel voor de pret, wordt er toch fanatiek gevaren. Maar - zoals de Tien geboden van de Goofies voorschrijven - 'het mes komt niet op tafel'. Van der Vaart: „Winterzeilen is aantrekkelijk foto Lex de Meester bibberen ga je op een gegeven moment dingen doen die niet zo handig zijn. Verder moet op elk schip de marifoon worden uitgeluisterd en dient de boot sneeuw- en ijsvrij te zijn, want op een ijsbaan kun je niet zeilen." Ernstig persoonlijk letsel heeft zich in 25 jaar Goofies - in april wordt het jubileum gevierd - niet voorgedaan. De wedstrijd Goofies is begonnen door twee leden van de watersport vereniging Noord-Beveland die allebei Goof heten. De een kocht een nieuw schip en wilde weten of dat sneller was dan dat van de andere Goof. Dat bleek niet het geval. De race werd overgedaan, maar nu met meer deelnemers. Van der Vaart: „En dat werden er steeds meer. Nu hebben we soms honderd schepen aan de start." Ton van den Nouweland Wie wil zeilen in de winter heeft goede kleding nodig, voor comfort én veiligheid. Een wind- en waterdicht zeilpak (hoge bretel-broek en jas) is de eerste vereiste. Daaronder thermisch ondergoed, dikke sokken en isolerende laarzen. Verder een wollen muts en handschoenen. Een automa tisch reddingsvest en een lifeline maken de uitrusting compleet. "Wij hebben ons gespecialiseerd in serieuze zeilkleding. U kant dan ook uit een geselecteerd assortiment zeilkleding kiezen. Alles passen, maar veel belangrijker, de juiste keuzes maken. Wij adviseren u daar graag bij. Dien Boone JOS BOONE WATERSPORT MAISBAAI 1 - JACHTHAVEN MIDDELBURG - TEL 0118 62 9913 WWW.JOSBOONE.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49