uur 31 Nieuwe vormen bij Yuri Honing Liefdesperikelen in Nine Dirigent in residence Surrender Opnames MUZIEKPODIUM ZEELAND Optreden in opmaat naar White Tiger. agenda Yuri Honing: „Het is raar om pop en dance links te laten liggen als de halve wereld er knettergek van wordt. foto Speer Fotografie Yuri Honing is een avon tuurlijk musicus en be hoort tot de beste saxofo nisten van Nederland. Op uitnodiging van Muziekpo- dium Zeeland treedt hij woensdag avond met zijn groep Wired Para dise op in 't Schuttershof in Mid delburg. Hun nieuwe album White Tiger komt op 26 maart uit. Het betreft een live-registratie tijdens de we reldtournee van de band in 2009. Honing is er trots op. „Al was het maar omdat je kunt horen hoe fan tastisch de groep in het buitenland onthaald wordt", aldus de saxofo nist. Yuri Honing onderneemt veel. Hij is net terug van een tournee door Duitsland en Zwitserland met zijn akoestische kwartet met daarin on der anderen pianist Wolfert Bre derode. Vergezeld door bassist To ny Overwater en drummer Joost Lijbaart deed hij tot voor kort zo'n tien buitenlandse tournees per jaar. Hij trad dan op en musiceer de met lokale muzikanten in meer dan vijftig landen. Voor het pro ject Winterreise, naar de composi tie van Schubert, werkt hij samen met pianiste Nora Mulder. In Wired Paradise moet Honing het met zijn volle, ronde en zuive re toon, opnemen tegen onder meer zijn twee gitaristen: Stef van Es en de excentrieke Duitse avant-gardist Frank Möbus die eer der in 't Schuttershof was te zien met Der Rote Bereich en bij Paul van Kemenade. In 2008 kwam het tweede album Meet your demons van de groep uit. Honing vond dat er op zeker moment teveel linken in zijn muziek zaten naar jazz uit de jaren zestig en zeventig. Hij wil de meer worstelen met de huidige tijd en zichzelf als saxofonist de rol geven van zanger. Zijn saxo foon zag hij immers altijd als zijn stem. Naar eigen zeggen staat er op Meet your demons nog wel dege lijk jazz. „Het is niet zozeer mijn brede inte resse als wel mijn obsessie verbin ding te vinden en te houden met het nu. Dat gaat niet altijd met oudere stijlvormen. Daar moet je soms nieuwe vormen voor uitvin den. Sinds Meet Your Demons is dat gegeven nog sterker gewor den." Dat geldt ook voor zijn recent ver schenen album Phase five. Dan ce-producer Floris Klinkert sampel- de daarvoor stukken uit de disco grafie van Honing en ordende die tot loops. Daarover werd geso leerd. Het resultaat ging opnieuw de computer in om de basis te vor men voor de liedjes. Vocalisten zongen ze in en Honing voegde er als laatste nog zijn saxofoonsolo's aan toe. Honing ziet jazz als een mentali teit. Jazzmuziek en zijn muzikant schap uiten zich in de manier hoe hij ermee omgaat. „Jazz gaat niet over een bepaalde stijl, wel hoe je er commentaar op levert", vindt de saxofonist. Ofwel: „Het is raar om pop en dance links te laten lig gen als de halve wereld er knetter gek van wordt." Honing verwerkte nogal wat ingrediënten in de stuk ken die hij schreef voor Meet your demons. Wat soms lijkt op pop - of rockmuziek - hij speelde eerder wel werk van The Police, Blondie en Björk - blijkt diep gelaagd en be weegt zich tussen hard en zacht, vol en leeg, snel en traag en van vierkwart naar ongebruikelijker maatsoorten. Meet Your Demons is een conceptal bum, een nogal rigide maar nood zakelijke verandering van richting. Naast het gegeven dat bassist Tony Overwater is vervangen door Mark Haanstra en gitarist Paul Jan Bakker door Stef van Es, is de mu ziek losser, communicatiever met meer improvisaties. Honing zat in de tussentijd niet stil. „Er is inmid dels nieuw repertoire bijgekomen, zowel van mijn hand als bewerkin- gen.".De bezetting morgenavond: Yuri Honing (tenor- en sopraan saxofoon), Frank Möbus en Stef van Es (gitaar), Mark Haanstra (basgitaar) en Joost Lijbaart (drums). Morgen, 't Schuttershof, Middelburg, 21.30 uur. Domburg Taxatiemiddag van het Zeeuws Veiling huis. Vier experts taxeren gratis onder meer kunst en antiek, porselein, art-de- co-objecten, antiek speelgoed, streeksie- raden en boeken van voor 1800. Zorgcentrum Simnïa, 13.30 - 16.30 uur. Middelburg Een avond met... Thomas Vaessens, over literatuur, autoriteit en engagement, naar aanleiding van zijn boek De revanche van de roman. Aula Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur. PODIUM Middelburg Jan Rietman Friends. 40 jaar live in con cert met Forever Young. Stadsschouwburg, 20.00 uur. FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, vandaag gesloten GOES 't Beest, Fish tank: 20.30 uur. Merral, Edge of darkness: 21.30 uur; it's complicated: 21.30 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 19.00 uur; Percy Jackson, the olympians: 19.15 en 21.45 uur; Sher lock Holmes: 18.45 uur; Valentine's day: 19.00 en 21.15 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Lisette und Ihre Kinder: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, Alvin en de Chipmunks: 13.00 uur; SPan- gas op survival: 15.00 uur; Terug naar de kust: 20.00 uur. TERNEUZEN View, Valentine's day: 16.00 en 20.30 uur; Per cy Jackson, the olympians: 16.15 en 20.45 uur; Avatar: 16.30 en 20.00 uur; Het regent gehaktballen: 14.15 uur; lep!: 13.30 uur; De prinses en de kikker: 13.45 en 15.45 uur; Alvin en de Chipminks: 14.00 uur. VLISSINGEN CineCity, Nine: 19.30 uur; The princess and the frog: 16.30 uur; Avatar: 13.30 en 20.15 uur; De helaasheid der dingen: 14.00 uur; Edge of darkness: 22.00 uur; Het regent gehaktballen: 14.00 uur; It's complicated: 13.45 en 19.15 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 14.00 uur; Percy Jackson, the olympians: 13.30, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; De prinses en de kikker: 13.45 en 16.15 uur; Sherlock Holmes: 22.00 uur; The Box: 21.45 uur; The spy next door: 16.15 uur; The wolfman: 16.30, 19.15 en 22.00 uur; Valentine's day: 16.15 en 19.00 uur; ZIERIKZEE, Fizi, De helaasheid der dingen: 14.00 uur. VLISSINGEN T Het Vlaamse dubbel- kwartet Cappel Voices brengt zon dag in de St. Jacobskerk in Vlissin- gen een concert met kerkmuziek- van 1500 tot heden onder de titel Musica Ecclesiae. Het koor staat on der leiding van de 'dirigent in resi dence' kannunik Jan Schroten, ere kapelmeester van Onze-Lie- ve-Vrouwenkathedraal in Antwer pen. Het concert begint 14.30 uur. VLISSINGEN - Liefdesperikelen staan centraal in Nine, de film die genomineerd is voor vier Oscars, waaronder die voor beste vrouwe lijke bijrol door Penélope Cruz. Film by the Sea door het jaar brengt vanavond de voorpremière van Nine in CineCity in Vlissin- gen. De regie is in handen Rob Marshall. Net voordat de opnames beginnen voor zijn nieuwe, langverwachte project Italia, voelt befaamd filmre gisseur Guido Contini (Daniel Day Lewis) de grond onder zijn voeten verdwijnen doordat zijn liefdesle ven én het plotselinge gebrek aan inspiratie problemen veroorzaken. Omringd door een panorama aan prachtige vrouwen onder wie zijn toegewijde echtgenote, zijn smach tende minnares, zijn muze en zijn geliefde moeder, trekt Guido zich terug in de beroemde Cinecitta Studios in Rome om een oplos sing voor zijn problemen te vin den. De film begint om 19.30 uur. OOSTBURG - De Zeeuwse dialect- rockband Surrender treedt zater dagavond op in The Lane in Oost burg. Surrender heeft zich van Engels talige hardrockband ontwikkeld tot dialectrockformatie die in de Zeeuwse taal zingt. De groep doet dat vaak met een knipoog naar vroeger, soms met een hang naar nostalgie. De groep schuwt de da gelijkse beslommeringen in hun teksten niet. Het optreden begint om 22.00 uur. OOST-SOUBURG - Om met de we reld te kunnen delen wat zij in een jaar tijd aan muziek hebben voortgebracht, maakt de groep De Mannenbroeders zondagmiddag opnames in Podium Razzmattazz in Oost-Souburg. „Als de opnames voldoen, verschijnt daar een cd van", zegt woordvoerder Tonnie Dieleman. Aan het optreden wer ken zanger/conferencier Maikel Harte en singer-songwriter Jay Mi nor The Early Birds mee. Razzmattazz, zondag, 14.30 uur. dinsdag 16 februari 2010 door Mischa Beckers Meer agendanieuws op de website van deze krant OP PAD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33