Geen boekingen 21 zeeland Oproep van Westerscheldetunnel aan vaste klanten: pimp je t-tag Opkontje PZC ""Perk>nd^ dinsdag De krant 5 weken voor 15 euro! FAILLISSEMENT KAMPERDUIN/VEERSE DUIN Er is nog geen kapitaalkrachtige koper voor Hotel Veerse Duin. Het hotel heeft zonder zakenmarkt een te smalle basis, denkt Henk van Koeveringe. Failliet voor opening ÉS* dinsdag 16 februari 2010 door Marleen Blommaert Opkontjes voor topdor pen', zei mijn krant gisteren. De minister van Landbouw ge bruikte het woord 'opkontjes' in een toespraak over het platteland. Vorige week begreep ik, dat we het Nederlands als taal gaan vast leggen in de Grondwet. Als er wet telijke maatregelen voor een taal genomen worden, is het meestal droevig gesteld met die taal. Dat blijkt natuurlijk al uit zo'n nuffig woord als 'opkontjes'. Goed, het staat in van Dale. Maar het lijkt mij ergens door een dame be dacht omdat ze het woord 'kont je' niet over haar lippen kreeg. Oorspronkelijk betekende 'kontje' namelijk 'vrouwelijk geslachts deel'. Zij maakte een bewuste fout, zou je kunnen zeggen. Maar ja, de dame deed het waarschijn lijk om zich te onderscheiden van het schorriemorrie. Ze kreeg blijk baar navolging, want ergens is het onze woordenschat ingeslopen. Zo ging het ook met het woord 'bajes' overigens, dat uit het Bar goens en oorspronkelijk uit het Jiddisch afkomstig is. De arme sloebers in de steden ontwikkel den lang geleden hun eigen die- ventaaltje. En ook nu is in de ste den onder jongeren een taal te ho ren, die u en ik in onze topdorpen waarschijnlijk niet helemaal kun nen volgen. Maar goed, zij begrij pen ons dialect ook niet hoor. Dat is één van de wonderlijke dingen van taal. Meer dan wat dan ook, bindt en scheidt het tegelijkertijd. Meer dan kleding, afkomst, baan, huidskleur, leeftijd beoordelen we mensen op taal. De woorden, grammatica, zinnen en het accent geven aan wie we (willen) zijn en waar we bij (willen) horen. 'Kun de hij mij evenkes elpen?' vraag ik hier op de dijk. Als ik zou vragen 'Geef mij eens een opkont je, medebewoner van mijn top- dorp' rolden ze waarschijnlijk van het lachen van diezelfde dijk af. Of ze zouden achter mijn rug zeggen: 'Die-è-d-ok de pier van Walsoorden gezien'. Dus als me vrouw Verburg de bewoners van het platteland wil bereiken, kan ze misschien beter de termen op kontjes en topdorpen in de tas van haar voorlichter laten zitten. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veidzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie, Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur 08.00- 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,- Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaai zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Claudia Sondervan Er is nog geen zicht op over name van het failliete Kamperduin BV en hotel 't Veerse Duin. „Ik moet ie mand vinden die vooral op tijd kan bet-alen en die heb ik op dit moment nog niet", zegt curator Steven van Boven. Volgens directeur Mark Achter berg van Kamperduin BV zijn afge lopen weekeinde de veertig aanko mend medewerkers en twintig ap partementeneigenaren ingelicht over het faillissement. Eerder wil de hij niet reageren op het failisse- ment. „Ik ga er van uit dat het ho tel gauw open gaat, of zo snel als mogelijk. Maar ik kan de mensen formeel geen hoop geven. Ik kan op dit moment geen arbeidscon tract afsluiten." Het hotel zou op t maart gaan proefdraaien om per t april, met Pasen, voluit open te gaan. Er waren hotelboekingen ge maakt onder voorbehoud. „Er zijn gelukkig geen betalingen gedaan door gasten", zegt Achterberg. Ook zijn geen appartementen ver- Kamperduin BV is eigendom van Bos en Duin BV, dat weer in eigen dom is van de familie Jansens, eige naar van het Oostkapelse hotel Bos en Duin. De BV is vernoemd naar het oude hotel Kamperduin, dat na sloop werd vervangen door hotel 't Veer se Duin: Het viersterrencomplex met 55 appartementen, 24 hotelsuites, brasserie, ondergrondse parkeerga rage en well nesscentrum zou op 1 maart gaan proefdraaien. I De verkoop van de appartementen viel tot nu toe precies samen met de economische crisis: slechts der tig zijn er verkocht. Afgelopen vrijdag ging de BV fail liet aan een schuldenlast van min stens vijftien miljoen. huurd aan derden. De boekingen zouden ook via het hotel lopen. „Verhuur is wel mogelijk maar de gebruikers van de appartementen willen ook genieten van het restau rant en het wellnesscentrum en dat kan nu niet. Hoewel de stoelen en tafels er in staan en de verlich ting hangt." Achterberg bevestigt dat Johan Jansens en echtgenote via Bos en Duin BV eigenaren zijn van Kamperduin BV en het hotel. „Als dat veranderd zou zijn, had ik dat als statutair directeur moeten weten." (ansens nam de BV en de projectontwikkeling Veerse Duin over in 2007. Hij.schakelde Achter berg in 2009 in om over expertise in projectontwikkeling te beschik ken. Afgelopen woensdagmiddag vroeg Achterberg uitstel van beta ling aan. „Ik had geen geld ter be schikking om aan mijn verplichtin gen te voldoen. Ik heb gezocht naar aanvullende fondsen, maar het is erg moeilijk om kredieten verstrekt te krijgen in deze tijd van crisis. Ook de eigenaar, meneer Jansens, kon geen geld verstrek ken. Althans, niet voldoende om de bouw af te ronden. Bij een pro ject als dit moet de verkoop van de appartementen genoeg geld op leveren voor de bouw. Dat het niet is gelukt, is te wijten aan de kre dietcrisis. De verkoop is afgelopen jaar gestagneerd. Er zijn afgelopen jaar twee appartementen ver kocht. Ondanks een aantal ver- koopweekeinden die we hebben georganiseerd en die heel goed be zocht zijn door enkele honderden mensen, ik sta nu buiten spel. De curator heeft de zaak in handen. We hebben geregeld contact. Hij houdt mij op de hoogte van de hoofdlijnen en die luiden dat er enkele mogelijke overnamekandi daten zijn." Roompot-directeur Henk van Koeveringe heeft in elk geval geen interesse in over name van Veerse Duin, zegt hij. „Wij zijn geen hotelmensen. Wij hebben parken." Ook in het well- ness-element van Veerse Duin ziet Van Koeveringe geen zakelijke meerwaarde. „We hebben Hof Domburg, dat is voorshands nog steeds voldoende. Hotels in Zee land zijn ingewikkeld. De exploita tie heeft altijd een zakelijke onder grond en, met alle respect, Noord-Beveland heeft niet echt een zakelijke omgeving. Het hotel wezen heeft het erg moeilijk. De cijfers over de maand januari wa ren de slechtste tot aan de jaren veertig van de vorige eeuw. Als het Badhotel in Scheveningen met zijn kamerprijzen al diep onder de markt zakt, wat zal de consument dan kiezen?" Strand Noordzeeresidence De Banjaard 't Veerse Duin, Patrijzenlaan 1 i i -"Iru, «ftve, 'eS door Ben Jansen BORSSELE - De vaste klanten van de Westerscheldetunnel krijgen volgende maand 10 euro terug. Dit bedrag hebben ze ooit als waar borgsom betaald voor hun t-tag, het kastje waarmee de tol voor een rit door de tunnel automa tisch wordt verrekend. De terugbetaling van de waarborg som houdt verband met de over dracht van betalingen via de t-tag aan Movenience BV, een dochter onderneming van de NV Wester scheldetunnel. De tunnelmaat schappij ziet het innen van tolgel den niet langer als haar kerntaak. Die is het beheer en onderhoud van de tunnel. Movenience is ge specialiseerd in het uitbaten van het t-tag systeem en ontwikkelt an dere toepassingen dan alleen de af rekening van een rit door de Wes terscheldetunnel. In de Vlissingse parkeergarage De Fonteyne is al geëxperimenteerd met betalen met de t-tag. In- en uitrijtijd wor den met behulp van de t-tag gere gistreerd en het verschuldigde par- keerbedrag automatisch van de bankrekening af geboekt. Dat bete kent dat het niet nodig is een par keerkaartje te bewaren en in de rij te staan bij een betaalautomaat. Het is de bedoeling dat deze mak kelijke manier van betalen in de loop van dit jaar breder in Vlissin- gen en Terneuzen wordt inge voerd. Movenience is met meer ge meenten in gesprek om parkeerga rages en -terreinen aan te sluiten. Op de t-tag staan naam en beeld merk van de NV Westerschelde tunnel. Bij de brief waarin t-tag be zitters op de hoogte worden ge steld van de veranderingen, zitten stickers met het Movenience-logo. Er zijn ook andere klevers om op de t-tag te plakken, zodat het grij ze kastje een persoonlijk tintje krijgt. Onder het motto Pimp je t-tag. Voor de fraaist gepimpte tag ligt een prijs klaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2