uitstraling zeeland 119 Al vijfduizend bezoekers in Bevrijdingsmuseum Veilige nevengeulen voor binnenvaart Thuis in.... Hypotheken Verzekeringenj Pensioenen eerste hulp bij stemmen Westkapelse school beste voor milieu www.pzc.nl/webw LCD Diascanner dinsdag 16 februari 2010 De renovatie en uitbreiding van het filmhuis in Middelburg zijn begroot op 600.000 euro. Wie wat gaat betalen is nog niet bekend. Stichting Cinema Middelburg, de gemeente en de eigenaar van het pand moeten in conclaaf. Plan voor verbouwing filmtheater Schuttershof Filmzaal. De filmzaal blijft hetzelfde. Het monumentale gebouw waarin de zaal zich bevindt, wordt gerenoveerd. Op zolder wordt kantoorruimte gemaakt. 0 Entree. Het wederopbouwhuisje dat de huidige entree vormt, wordt afgebroken en vervangen door een nieuwe glazen toegangs ruimte. Aanbouw. In de tuin aan de achterkant van het complex wordt een nieuw gedeelte gebouwd. Hierin komen foyer en wc's. nieuwdorp - Het Bevrijdingsmu seum Zeeland in Nieuwdorp is sinds de opening al door meer dan vijfduizend mensen bezocht. Het museum werd op 30 oktober vorig jaar geopend door prinses Mar griet. Zaterdag werd Hanna Rottier uit 's-Gravenpolder als vijfduizendste bezoeker door museum-eigenaar Kees Traas in het zonnetje gezet. W !SBB!8BBB&!Ë83!!SS8E@59£g door Harmen van der Werf terneuzen - Het is de hoogste tijd dat door de binnenvaart gebruikte nevengeulen in de Westerschelde vaker worden gepeild en desnoods worden gebaggerd, vindt vertegen woordiger Jan de Vries van schip persvereniging Schuttevaer in Zee land. De Vries doet zijn oproep naar aan leiding van twee recente strandin gen van binnenvaartschepen in de Schaar van Waarde, oostelijk van Hansweert. Het met kunstmest ge laden binnenvaartschip Zagora liep zondag 31 januari omhoog op de Platen van Valkenisse bij Waar de. Het schip kwam vast te zitten en plooide. Pas nadat een deel van de lading was overgeladen, kon het worden geborgen. Ongeveer op dezelfde plek gebeur de vrijdag 5 februari een vergelijk baar ongeluk met de Yona, een bin nenvaartschip dat geladen was met kolen. „Rijkswaterstaat wil graag binnen- en zeevaart van elkaar scheiden op de Westerschelde", stelt De Vries, „maar in de nevengeul Schaar van Rottier koos het museum uit als verjaardagsuitje voor haar zoon Ard-lan. „Dit overtreft onze stoutste ver wachtingen", vertelt Traas. Vol gens hem is er nog geen stille dag geweest. „Ja, één dag leek het er op dat er niemand zou komen. Maar aan het einde van de dag stapten er toch nog tachtig men sen binnen." Waarde wordt maar één keer per jaar de diepte gepeild. Dat zou vier keer per jaar moeten gebeuren om er een betrouwbaar vaarwater van te maken voor de binnenvaart. En als er ondieptes worden geconsta teerd, moeten die weggehaald wor den." Het verzoek van De Vries klinkt Henk Ringelberg, calamiteitencoör dinator bij Rijkswaterstaat, bekend in de oren. Rijkswaterstaat onder zoekt momenteel de mogelijkhe den, meldt hij. Het is alleen niet zo eenvoudig om aan de wens van Schuttevaer te voldoen. Een studie zal eerst moeten uitwijzen welke gevolgen het aanwijzen van de ne vengeul als vaarwater voor de bin nenvaart heeft, onder meer voor het stromingspatroon in de Wes terschelde. „We gaan naar het ein de van het onderzoek", aldus Rin gelberg. Zolang de nevengeul niet een offi cieel vaarwater is, blijft Rijkswater staat waarschuwen voor het ge bruik ervan. Een vaarverbod komt er niet. Ringelberg: „Schippers heb ben ook* een eigen verantwoorde lijkheid." ;RISlCOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl Bepaal op welke partij u moet stem men op 3 maart met behulp van de stemwijzer op www.pzc.nl/stemmen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl westkapelle - Basisschool de Lichtstraal in Westkapelle is uitge roepen tot de beste Wecy- cle-school van Zeeland. Op geen enkele andere school zijn meer elektrische apparaten ingezameld voor recycling. De actie Wecycle houdt in dat kin deren worden gestimuleerd om elektrische apparaten apart in te zamelen en niet in de afvalbak te gooien. Materialen uit de appara ten kunnen worden hergebruikt en dat is beter voor het milieu. Door mee te doen aan Wecycle kunnen de scholen sparen voor educatief, spel- of sportmateriaal. Aan deze doorlopende actie doen landelijk uoo scholen mee. Zij za melden in totaal 50.000 apparaten in. De Lichtstraal verzamelde 915 elektrische apparaten - het meest van alle Zeeuwse scholen. www.wecycle.nl/scholen Felix Binicewicz bron Laboratorium voor Architektuur categorie Diversen Met deze LCD-Diascanner kunt uw oude dia's scannen en opslaan zonder dat u een computer nodig heeft. Op het 2,4 inch kleurenscherm krijgt u het voorbeeld van uw dia of negatief te zien. U kunt de Diascanner aansluiten op uw tv. Tevens kunt u de dia's opslaan op uw computer. Adviesprijs 150. Lezersprijs 99,-* exclusief 5,95 verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21