fr 'Ik dacht: dit is het einde' OmüMMaS3I Noord-Bevelander overlijdt na ongeval 26 en verder Paarden overleden WALCHEREN Sneeuw 3° DINSDAG 16 februari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 39 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Scheepslegende SS Rotterdam geopend 10 en Bochtentechniek helpt schaatster Sablikova 1 Frankrijk 2 Duitsland 3 Ver.Staten 4 Canada 5 Zuid-Korea 6 Tsjechië Nederland Zwitserland Slowakije 10 Australië BELGI Treinramp bij Buizingen eist minstens achttien levens door Hans de Bruijn w e zaten half te sla pen, het was vroeg, hè. Ineens was er die klap. En toen werd het heel stil."*Patricia Lalle- mand staat anderhalf uur na de ramp nog steeds te trillen op haar benen. „Ik dacht: dit is het einde, nu gaan we dood." Zelfheeft ze niets opgelopen, behalve een pijn lijke arm. Maar twee meter verder staat haar man met een wit ver band om het hoofd, waardoor een bloedvlek opkomt. Het valt wel mee, wuift hij de vragen weg. Zij behoren tot de gelukkigen die de treinramp bij Buizingen, een deelgemeente van Halle, in elk ge val uiterlijk bijna ongeschonden hebben overleefd. Honderd meter verder staan twee treinstellen met de neuzen tegen elkaar omhoog. Die steken net een meter uit bo ven een lange, betonnen muur, die het drukke spoortraject hier scheidt van een rijtje woningen langs de Biezeput. Van de ravage achter die drie meter hoge muur is van hieruit amper iets te zien. De puinhoop achter de muur is later pas via beelden uit de lucht goed waarneembaar. Twee treinen, de een onderweg van Bergen naar Brussel, de ander van Leuven naar 's Gravenbrakel, zijn frontaal op el kaar gebotst. De voorste wagon van de trein uit Bergen is door de klap omgeknakt en onder de ande re treinstellen geschoven. Er is niet veel meer van over dan een hoop verwrongen staal. Daarin vielen de meeste slachtoffers. Twee ande re wagons liggen op hun kant. „De trein reed niet hard, zo'n veertig per uur", zegt de 36-jarige verple ger Gaetan. „Er werd niet plots ge remd, er was ineens die klap." Tas sen vlogen door de coupés, men sen vlogen tegen elkaar. Het ongeluk gebeurde om half ne gen, midden in de spits. De trei nen zaten vol, maar door de kro kusvakantie wellicht minder dan anders. De trein richting Brussel had net het station van Halle verla ten, die uit Leuven remde af om het binnen te rijden. Daardoor re den zij niet bijzonder hard. Wie de schade ziet, denkt dat ze wel honderd kilometer per uur ge reden moeten hebben. „Maar door de massa van die treinen komt zo'n klap ook bij lage snelheid heel hard aan", zegt een spoor- woordvoerder. Intussen rijden ambulances af en aan om de tientallen gewonden naar ziekenhuizen te brengen. Am bulancemedewerkers zeulen tien tallen meters met brancards met gewonden over de sporen om bij hun wagens te komen. Gister avond waren enkele gewonden er zo slecht aan toe, dat het dodental van achttien nog wel zal stijgen. pagina 6/7: 'machinist negeerde rood sein' Vandaag verschijnt bij deze krant de eerste aflevering van de nieuwe bijlage Buiten. In het wekelijkse katern wordt aandacht besteed aan leven en bewegen in het Zeeuwse buitengebied. Deze week staat de tuin vol verborgen hoekjes en beelden van Frans en Ester Verhulst in Kloetinge centraal. Hulpverleners dragen een gewonde weg. foto Yves Logghe/AP Nelia de Schipper vertelt hoe paarden haar bewuster laten leven. Leeftijdsgrens voor kopen alcohol moet snel naar 18 jaar Zie pagina 4 reacties: 366 Extra steun van Verburg voor topdorpen is verkiezingspraat eens 84% oneens 16% Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 10; Eco nomie: 11; Belastingen 2009: 12 en 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 24 t/m 29; Cultuur: 31; Televisie: 34 en 35. Bijlage: Buiten. wissenkerke - Een achttienjarige man die_ zondag gewond raakte bij het ongeluk op de Oost-Westweg bij Wissenkerke is gisterochtend overleden in een ziekenhuis in Brugge. De uit de gemeente Noord-Beve land afkomstige man zat in een au to die uit de richting van Geers- dijk kwam en linksaf wilde slaan naar Kamperland. Daarbij werd geen voorrang verleend aan een auto die uit de richting van Goes kwam. De 21-jarige bestuurder van de au to waarin ook de achttienjarige man zat, is met ernstig nekletsel naar het Erasmus Medisch Cen trum in Rotterdam gebracht. De vijf inzittenden van de andere auto liggen in de ziekenhuizen van Goes en Vlissingen. Ze maken het naar omstandighe den goed. vlissingen - In Vlissingen zijn twee paarden overleden nadat ze besmet zijn geraakt met het rhino- virus, dat het zenuwstelsel aantast. Op Walcheren zijn alle paarden- wedstrijden tot 1 maart afgelast. Er is ook een negatief reisadvies vast gesteld voor paarden en pony's, pagina 28: uitbraak paardenvirus 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1