toernooi in Ahoy Zwaarbevochten zege Wales op Schotland spor 37 Hoogerland treedt in voetsporen van Cesink Titelprolongatie Nestor en Zimonjic Richard Krajicek maandag 15 februari 2010 MHMMMSK8 Alejandro Valverde door Edward Swier ROTTERDAM - De spreekstalmees- ter probeerde het. tegen beter-we ten in. Vol optimisme: er zijn al toegangskaarten voor 2011 te koop. Het zal gistermiddag niet storm hebben gelopen bij de kassa van Ahoy. Het is tijd eerst de teleurstel lingen van dit jaar te verwerken. De finale van het ABN Amro-toer- nooi duurde namelijk maar net iets langer dan een set. Michail Joezjni moest geblesseerd opge ven, Robin Söderling kreeg de ze ge cadeau: 6-4, 2-0. Daar betaal je natuurlijk geen 48 euro, exclusief servicekosten, voor. „Sorry", zei Joezjni, trekkend met het rechterbeen. „Teleurstellend", erkende toernooidirecteur Richard Krajicek. Het kon er ook nog wel bij. Want de 2010-editie gaat niet bepaald de boeken in als één van de meest sprankelende. Integen deel: nooit kwam het toernooi echt lekker op gang. Het zat Krajicek dit jaar niet mee. Nog voor aanvang van het evene ment meldden de smaakmakers Rafael Nadal en Jo-Wilfried Tson- ga zich af. De twee waren erg wel kom geweest. Want tot de halve fi nales bleef spektakel uit. „Vooral de donderdag vond ik zelf erg te genvallend. Alle sets 6-2, 6-3 of 6-4, geen tie-breaks, geen span ning." Alleen de kwartfinale tus sen Gaël Monfils en de latere fina list Michail Joezjni kon vrijdaga vond de toets der kritiek door staan. Verder was er zelden span ning, bleven echte verrassingen of Nederlandse wondertjes uit. Maar juist toen het wat Krajicek betreft over mocht zijn met de sur prises gebeurde het alsnog. Zater dag, in de halve finales, haalden de nummers één en twee van de plaatsingslijst het - tot afgrijzen van de organisatie - niet. Söderling, in 2008 overigens verlie zend finalist in Rotterdam, klopte Nikolai Davidenko (7-6 (3), 6-4). En Joezjni gaf Novak Djokovic in twee tiebreaks het nakijken: 7-6 (5), 7-6 (6). De finale was daardoor op voor hand al een anti-climax. Maar werd dat helemaal omdat Joezjni de afgelopen dagen teveel van zijn lichaam bleek te hebben gevraagd. Krajicek, sinds 2004 toernooidirec teur, haalde zich met tegenzin an dere tegenvallers uit het verleden voor de geest. In 2006 stonden Ra- dek Stepanek en Christophe Ro- chus in de eindstrijd. Stepanek won. „Op dat affiche was ik niet trots." Het was, na Lleyton Hewitt (2004) en Roger Federer (2005), andere koek. De vraag is waar Robin Söderling past. In het rijtje Hewitt, Federer en Andy Murray, de winnaar van 2009, of toch bij Michael Llodra (2008) en Michail Joezjni (2007)? Dat mag de Zweed dit jaar zien te bewijzen. Söderling weet waar het om draait. „Ik zou als ik op alle punten nog verbeter de top vijf kunnen halen. Maar als ik niet hard werk, ben ik niet meer dan een top-vijftigspeler." Afgelopen jaar bereikte de hardhit- ROTTERDAM - Daniël Nestor uit Ca nada en Nenad Zimonjic uit Ser vië hebben gisteren bij het ABN Amro-tennistoernooi in Rotter dam de titel in het dubbelspel ge prolongeerd. Het als eerste ge plaatste koppel versloeg Simon Aspelin uit Zweden en Paul Han- ley uit Australië in drie sets: 6-4 4-6 10-7. De beslissing in de eind strijd viel na twee sets in de zoge noemde supertiebreak. ter de finale van Roland Garros en stoomde hij op naar de achtste plaats op de wereldranglijst. Ech ter, 2010 begon bepaald niet goed. Söderling verloor in de eerste ron de van de Australian Open, was uit vorm toen hij in Rotterdam aankwam: „Maar vijf wedstrijden op rij winnen, geeft je het vertrou wen dat je als topsporter nodig hebt." Krajicek sprak de hoop uit dat het volgend jaar, in een ver bouwd Ahoy', allemaal beter wordt. Hij hoopt dat Robin Haase en Thiemo de Bakker tegen die tijd in de top vijftig staan. En hij zet in op de komst van Nadal én Federer. In 2011 telt Ahoy tweeduizend zit plaatsen extra. Dit jaar werd met 106.000 bezoekers geen toeschou wersrecord (108.030) gebroken. Ge lukkig ook maar. Het had alleen maar meer teleurgestelde tennis- liefhebbers opgeleverd. Bovendien loopt het contract met de hoofds ponsor in 2011 af De eerste bespre kingen over de verlenging van de verbintenis vinden waarschijnlijk komende zomer plaats. Dan krijgt Krajicek mogelijk ook te horen hoe hoog het budget is voor de 38e feesteditie van het ABN Am- ro-toernooi. Voor Nestor - ooit samen met Sé- bastien Lareau goed voor goud in het dubbelspel op de Olympische Spelen van Sydney in 2000 - en Zi monjic was het hun achttiende ATP-titel gezamenlijk in het dub belspel. Zij verdienden met hun eindzege in Ahoy een totaalbedrag van ruim 81.000 euro. Robin Söderling kon na zijn eindzege bij de mannen een cheque van 277.000 euro in ontvangst nemen. TOULON - Voor Robert Gesink (Ra bobank) en Johnny Hoogerland (Vacansoleil) was gisteren op de slotdag van de Ronde van de Mid dellandse Zee hét moment aange broken. Op de afsluitende beklim ming van de Mont Faron wilden zij zich voor het eerst in dit vroege voorjaar bergop testen. Achter de al vroeg ontsnapte Itali aan Francesco Masciarelli stak Ge sink de lont in het kruitvat. Drie man konden de Achterhoeker vol gen: Alejandro Valverde, Rinaldo Nocentini en Johnny Hoogerland. Masciarelli won buiten bereik van de ontketenden de rit en Valverde ging met de eindzege naar huis. Gesink ging anderhalve kilometer onder de top 'los' en stelde aan de top tevreden vast 'dat ik sta waar ik zijn moet'. Tirreno-Adriatico is over een maand een volgende gro tere test. Deed Gesink in de Ronde van Middellandse Zee al vanaf de eerste dag (achterop geraakt toen het veld uiteen viel in waaiers) niet meer mee om de eindzege, in Italië wil hij dat gevecht wel aan gaan. „En dan zal ook de concur rentie beduidend sterker zijn." Johnny Hoogerland deed in de Ronde van Middellandse Zee al wel mee om de eindzege. Dankzij zijn vijfde plaats op de Mont Faron klom de Zeeuw op naar de vierde plaats in het eindklasse ment. „Als je op de dag dat het klassement gemaakt wordt in fina le bergop over blijft met Valverde, Nocentini en Gesink, kunnen je zeggen dat je weer een stap gezet hebt", stelde Hoogerland trots en tevreden vast. Ook voor hem was de Mont Faron een eerste, grote test geweest. „We hadden hem dit jaar nog niet berg op bezig gezien", verwoordde ploegleider Hilaire van der Schue- ren de nieuwsgierigheid bij Vacan soleil. „De besten konden hem er niet afrijden." De Belg concludeer de daarom tevreden dat Vacanso leil in de volle breedte blijft beves tigen en scoren. Voor Hoogerland is Parijs-Nice (in dezelfde periode als Tirreno-Adria tico) de eerstvolgende grote test. „Maar daarvoor wil ik me ook al la ten zien in Ruta del Sol." Hij be grijpt de vragende blikken. „Ik kan over een heel seizoen goed zijn. En ik ben echt nog niet op mijn topniveau. Ik weeg nog twee kilo te zwaar. Geloof me, ik word al leen nog maar beter." De Tsjechische veldrijder Zde- nek Stybar heeft gisteren zijn der de hoofdprijs van het seizoen ge pakt. Na de eindzege in de wereld beker en de wereldtitel eiste hij ook de eindoverwinning in de Su perprestige op. In de laatste wed strijd van het seizoen in Vorselaar behaalde hij de eindwinst door zijn Belgische concurrent Niels Al- bert voor te blijven. Stybar en Albert begonnen giste ren met evenveel punten aan de laatste race. De Belg leek toch nog een hoofdprijs te veroveren door bij de rest van het veld weg te rij den. Maar het gaatje was niet groot genoeg. In de laatste ronde sloot Stybar toch nog aan bij Al- bert. De Tsjech reed daarna naar de winst in de wedstrijd. Jimmy Casper heeft gisteren de eerste etappe gewonnen in de Ron de van Oman, een nieuwe ritten koers. De Franse renner van Saur-Sojasun bleef de Noor Edvald Boasson Hagen voor in de avond- rit van 61 kilometer over de boule vard van Muscat. De Belg Kenny Dehaes werd derde. CARDIFF - De rugbyers van Wales hebben zaterdag in het Zeslanden- toernooi tegen Schotland voor de poorten van de hel een zege weg gesleept. Met nog vier minuten te spelen stond het team tien punten achter, maar door onder meer twee tries, waarvan een in de aller laatste minuut, trok de thuisploeg in het Millennium Stadium in Car diff met 31-24 alsnog aan het lang ste eind. Vorige week leed Wales in het zes- landentoernooi nog een fikse ne derlaag tegen Engeland (30-17). Za terdag leek het lange tijd dezelfde kant op te gaan. Bij rust leidde Schotland met 18-9 en tot vier mi nuten voor tijd leek het voor de ruim 74.000 toeschouwers een uit gemaakte zaak. Afgelopen weekein de gingen de Schotten in eigen huis al onderuit tegen Frankrijk (18-9). In het Parijse Stade de France liet gastland Frankrijk onder toeziend oog van ruim 79.000 bezoekers weinig heel van titelverdediger Ier land. Bij rust leek Frankrijk met een stand van 17-3 de wedstrijd al op zak te hebben. Ondanks ver woede Ierse pogingen was de Fran se verdedigingslinie nauwelijks te slechten. De Fransen hadden bo vendien het beste van het aanvals- spel, wat resulteerde in een eind stand van 33-10. Ondanks een 17-13-overwinning in Rome overtuigde Engeland niet te gen Italië. De thuisploeg een 6-3-voorsprong, maar de bezoe kers kwam voor de rust nog op ge lijke hoogte. In de tweede helft nam Engeland verder afstand. In de tussenstand leidt Frankrijk met vier punten uit twee duels. Enge land boekte eveneens twee zeges, maar heeft een slechter doelsaldo. De euforie bij Wales is groot na de sensationele 31-24-overwinning op Schotland. foto Tim Hales „Vooral de donderdag vond ik zelf erg tegenval lend. Alle sets 6-2, 6-3 of 6-4, geen tie-breaks, geen spanning."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71