361 sport Söderling wint teleurstellend Schrier en Staal sterk in Schweertman strijkt Groet uit Schoorlrun het verwachte brons op TENNIS Het ABN Amro-toernooi eindigt in een anti-climax. De Rus Michail Joezjni moet in de finale opgeven tegen de Hetiaar waarin Anders i^rydats Zweed Robin SÖdGrling. het ATP-toernooi in Rotterdam won. Edith Bosch pakt de zege in wereldbeker Poolbiljarter Feijen wint Frans Open Sanchez vestigt Europees record Bolt opent met zege op de 400 meter America's Cup voor 28e keer naar de VS maandag 15 februari 2010 J 1. laatste Zweed voor Robin Söderling BOEDAPEST Judoka Edith Bosch heeft gisteren een wereldbekerwedstrijd in Boe dapest gewonnen. De voormalig wereldkampioene (-70 kg) versloeg in de finale in de Hongaarse hoofd stad Asuka Oka uit Japan. Bosch, die voor het eerst sinds maanden op de mat verscheen, deed dat met een waza-ari. In dezelfde klasse werden Linda Bolder en Margot Wetzer in de eer ste ronde uitgeschakeld. Zaterdag had Kitty Bravik (-52) in Boedapest ook een medaille voor Nederland gewonnen. Die was van brons. PARIJS Poolbiljarter Niels Feijen heeft za terdag het Frans Open in Parijs op zijn naam gebracht. De Haagse we reldkampioen versloeg in de finale de Brit Craig Osborne met 9-2. Fe ijen won vorig jaar ook al het toer nooi, dat deel uitmaakt van de pres tigieuze Euro Tour. Hij verdiende 5000 euro. Feijen maakte met de winst in Parijs zijn tegenvallende optreden bij het WK teams goed. Het Nederlands team kwam begin februari in Hannover door verlies- beurten van onder anderen Feijen niet door de groepsronde heen. VALENCIA De Spaanse atleet Sergio Sanchez heeft zaterdag bij indoorwedstrij- den in Valencia het Europees re cord op de 3000 meter verbeterd. Hij zette een tijd van zeven minu ten en 32,41 seconden op de klok en was daarmee ruim een halve se conde sneller dan zijn landgenoot Alberto Garcia, die in 2003 7.32,98 liep. Sanchez won ook de race. Hij versloeg de Keniaanse olympisch kampioen Brimin Kipruto, die tweede werd in 7.42,99, en Moha- med Moustaqui (7.45,43). KINGSTON Usain Bolt is het atletiekseizoen 2010 begonnen met een zege. De Ja- maicaanse sprinter, wereldrecord houder op de 100 (9,58) en 200 me ter (19,19), liep zaterdag tijdens de Camperdown Classic in Kingston een 400 meter. Hij maakte in baan vier indruk met een eindtijd van 45,86 secon den. Op het laatste rechte eind hield hij duidelijk in. Bolt zei dat het ging zoals hij had gehoopt. „Een 45'er lopen is een goed teken." VALENCIA BMW Oracle Racing heeft gisteren de prestigieuze zeilrace America's Cup gewonnen. In de best of three finalereeks zette het Amerikaanse team titelverdediger Alinghi uit Zwitserland op een onoverbrugba re achterstand van 2-0. De winst in de 33e editie van de cup was aanvankelijk onder voor behoud omdat Alinghi de protest- vlag voer bij binnenkomst in de ha ven. Het team trok het protest kor te tijd later in waarmee de 28e Amerikaanse zege een feit was. door Jan Dagevos SCHOORL - Michel Schrier en Tom my Staal kwamen gisteren uitste kend voor de dag tijdens de Groet uit Schoorlrun. Schrier werd bij de wedstrijd over tien kilometer zes tiende. De Dynamica-atleet reali seerde een tijd van 30.18 minuten, een nieuw persoonlijk record. De zege ging naar Koen Raymaekers, in 28 minuten en 50 seconden. B-junior Tommy Staal uit Burgh-Haamstede liep zijn eerste wedstrijd over tien kilometer en imponeerde. Hij noteerde een tijd van 33.37 minuten. Staal werd hier mee 62e in het overallklassement en tweede bij de A-junioren. De A- en B-junioren waren bij elkaar ingedeeld. Staal liep de wedstrijd in het Noord-Hollandse Schoorl als voorbereiding op het NK cross over drie weken. De wedstrijd in het duingebied van Schoorl was pittig en er zaten af en toe venijnige klimmetjes in. Ook Anjolie Engels-Wisse kwam in actie. De Middelburgse, lid van Dynamica, kwam aan een tijd van 38.26. Ze werd hiermee veertiende bij de vrouwen senioren en 121e in het algemeen klassement. Mariëtta van Anrooy uit Kapelle deed mee aan de halve marathon. Ze noteer de een tijd van 1.38.42 uur. In haar categorie - vrouwen 40 - werd ze daarmee tiende. In de totaalstand eindigde ze als 447e. De resultaten van de andere Zeeuwse deelne mers: Anton Engels 42.40 (tien ki lometer), Rian Flikweert (Dynami ca) 1.50.48 (halve marathon), Boy Saija (Dynamica) 2.43.02 (dertig ki lometer) en Jos Meeuwse (Dyna mica) 2.39.02 (dertig kilometer). Aan de wedstrijden in Schoorl de den in 8500 lopers mee. AMSTERDAM - Squasher Piëdro Schweertman is net als in 2008 derde geworden op het Neder lands kampioen in Amsterdam. De 26-jarige Koudekerkenaar was gisteren in de strijd om het brons Sebastiaan Weenink ruimschoots de baas. De gamestanden waren 11-6 11-5 11-5. Het verloop van het NK ging zo als op basis van de plaatsing mocht worden verwacht. Lau- rens-Jan Anjema streek dus de ti tel op, Dylan Bennett werd twee de en Piëdro Schweertman be landde ook nog op het podium. De Walchenaar, die de nummer 105 van de wereld is, kwam zater dagmiddag tekort in de halve fina le tegen Dylan Bennett. Hij ver loor in drie games: 11-7 14-12 11-4. Gisteren revancheerde hij zich met een goede partij tegen Wee nink. Schweertman greep vorig jaar nog het zilver, maar toen ontbrak Ben nett. Toen baarde hij bovendien opzien door in de finale één game van Anjema af te snoepen. Ben nett slaagde daar gisteren niet in: 11-414-12 11-5. Voor Anjema was het zijn vijfde titel op rij. Daarmee zit de Hage naar nog lang niet aan het aantal streepjes dat inmiddels achter de naam van Vanessa Atkinson staat. Zij werd gisteren namelijk voor de twaalfde keer Nederlands kam pioen. Ze won in de finale in vier games van Annelize Naudé: 11-9 9-1111-9 11-7. De 33-jarige Atkinson, voormalig wereldkampioene, is de nummer tien van de wereld. Natalie Grin- ham, de Nederlandse nummer twee op de wereldranglijst, ont brak in het Frans Otten Stadion. Zij is zwanger. Michail Joezjni kijkt sip voor zich uit na zijn opgave in de finale van het ABN Amro-toernooi. Robin Söderling (rechts) probeert hem te troosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70