sport 135 van Terneuzen Gemengde gevoelens bij Chinitor Zaamslag kan geen vuist maken tegen Blauw Wit Benjamin Gerrits Cindy Perdaen in topvorm naar springen op ZK maandag 15 februari 2010 „Wedstrijdsport heb ik sinds mijn verhuizing naar Axel, zo'n acht jaar geleden, nooit echt gedaan. Tot mijn dertiende jaar heb ik wel gevoetbald. Mijn eerstkomende doel is de Halve Marathon in Axel over een paar weken. Dan zal ik zien hoe ver ik sta." door Wim de Vos TERNEUZEN - Ooit werd in de Elf stedentocht het Pact van Dokkum gesmeed. Op 30 januari 1940 tij dens de zesde editie van de tocht der tochten door het Friese land re den vijf schaatsers al tientallen ki lometers samen aan de leiding. Tij dens een stop in Dokkum spraken ze af om gezamenlijk over de fi nish in Leeuwarden te rijden. Eén van de vijf liet de afspraak echter voor wat die was en spurtte toch voor de eerste plaats. Sinds zaterdag heeft Terneuzen zijn eigen pact. De Bodylineloop werd beheerst door twee Zeeuws-Vlaamse atleten. Het wa ren Benjamin Gerrits (Axel) en Jan Gowy (Sas van Gent), die elkaar niet kwijt konden lopen. In de slot- ronde besloten ze tot een pact.. Hand in hand kwamen ze over de finish, waardoor de loop twee win naars kende. Het was verrassend dat zij de wedstrijd naar hun hand konden zetten. „De bezetting was vandaag niet zo sterk als gebruike lijk. Daarom konden wij voor de eerste plaats lopen. Dat geeft na tuurlijk wel een behoorlijke stimu lans", zei Gowy. Gerrits was zelfs naar Terneuzen gekomen om aan de middenafstand deel te nemen. „Maar toen ik zag wie er allemaal aan de start kwamen, heb ik op het laatste möment besloten om de lange afstand te lopen", zei hij. De tegenvallende belangstelling werd volgens organisator Marlon Roels voornamelijk veroorzaakt door de sneeuwval van zaterda gochtend. „Daarom ben ik ruim honderd deelnemers niet ontevre den", aldus Roels, die het parkoers had moeten aanpassen omdat er nog al wat gladde plekken in de oorspronkelijke route lagen. De omloop was nu 2300 meter. Opvallend was de prestatie van de jeugdige Benjamin Gerrits. De pas twintigjarige Axelaar is amper twee jaar actief als atleet en hij heeft op de korte en de middenaf stand al behoorlijk wat ereplaatsen bij elkaar gelopen. „Natuurlijk ging ik voor me zelf regelmatig lo pen en fietsen, maar wedstrijd sport heb ik sinds mijn verhuizing naar Axel, zo'n acht jaar geleden, nooit echt gedaan. Tot mijn der tiende jaar heb ik wel gevoetbald", zei de oorspronkelijk uit het Drent se Hoogeveen afkomstige Gerrits. In het Zeeuws-Vlaamse Runners criterium staat de Axelaar momen teel op de derde plaats bij de senio ren op de middenafstand. Hij heeft inmiddels wel zijn blikken verlegd richting de lange afstand. „Mijn eerstkomende doel is de Hal ve Marathon in Axel over een paar weken. Dan zal ik zien hoe ver ik sta." Ook Jan Gowy (39) ziet voorals nog een hele marathon niet zitten. „Nee, ook ik ga in Axel de halve marathon lopen. Voor een hele moet je héél anders trainen dan voor deze afstanden. Daar moet je ook veel meer tijd in steken. Het gaat nu lekker zo en ik heb er ple zier in, zeker zoals vandaag", meld de Gowy. Hij liep bijna de gehele wedstrijd samen met Gerrits op in de wedstrijd die nu een afstand kende van 13800 meter. Enkel in de openingsfase moest de Sassen- aar zo'n vijftien meter toegeven op zijn opponent, maar dat ver schil maakte Gowy snel weer goed. „We hebben om de beurt kopwerk gedaan en ook allebei nog wel geprobeerd te demarre ren. Maar geen van ons tweeën slaagde er in om een gaatje te slaan. In de laatste ronde heb ik toen voorgesteld om dan samen over de aankomst te gaan. En daar stemde hij mee in." door Peter van Kouteren BRUINISSE - In de wetenschap dat zijn team het de komende vijf we ken drie keer tegen een recht streekse concurrent opneemt en daarmee lijfsbehoud volledig in ei gen hand heeft, wanhoopte Luc Chinitor na de 4-0 nederlaag van de volleybalsters van Savok tegen Forza niet. De trainer van de Sasse promotie- klasser was verre van optogen, maar dat had een andere reden. Chinitor zei na afloop van het Zeeuwse treffen gefrusteerd te zijn, omdat Forza niet aan het Zeeuws-Vlaamse verzoek had vol daan om de wedstrijd te verzetten. Het gevolg was dat Savok in de der by net over zes speelsters beschik te. „Van onze selectie van negen, hadden we er drie niet mee", stel de de Sasse oefenmeester gelaten vast. „Gelukkig waren we nog met zijn zessen." Dat ene lichtpuntje stak schril af bij de ingehouden woede. „We hebben van alles geprobeerd om de wedstrijd te verzetten en had den van een Zeeuws team mede werking verwacht", zei hij. Marije Munter (Forza): „Ze zijn er al we ken geleden over begonnen, maar wij hadden geen andere datum waarop we met zijn allen kon den." Chinitor: „Op 24 april, na af loop van de competitie, hadden we willen spelen, maar dan zou hun spel verdeelster er niet zijn. Het is hun goed recht, maar ik had er na afloop een boos gevoel over. Ik was blij dat ik er zes had, maar kon verder niks doen." Dat brak Savok vooral in slechte fa ses op. Chinitor voelde zich mach teloos, omdat hij zonder vervang sters het spel van de thuisploeg niet kon ontregelen. „Iemand die in een dip zit, kun je er niet uit ha len. In de tweede set had ik echt het gevoel dat we zouden winnen. We speelden hun middenaanval helemaal uit de wedstrijd. Maar zij konden wel wat wij niet konden en brachten er een ander in." Savok begon slecht aan Zeeuwse treffen tussen de nummer zes (For za) en tien in de promotieklasse B. „Onze stop was in de eerste set slecht", keek Chinitor terug op de 25-15 nederlaag. „En de derde set (25-9) was helemaal een draak." In het tweede (26-24) en het vier de (25-22) bedrijf bood Savok be ter partij. „We dachten na de eer ste set dat we al vier sets in de pocket hadden", verklaarde Marije Munter de Schouwse terugval. Het gebrek aan concentratie leek de thuisploeg in de tweede set op te breken, toen Savok op setpunt kwam. Forza wist in de spannen de slotfase echter de achterstand in winst om te zetten. Daarna schroefde de formatie van Hans Waalwijk het tempo op, waarmee het initiatief weer werd verkregen en zonder setverlies naar winst werd afgewikkeld. Savok speelt in een tijdsbestek van vijf weken twee keer tegen hekken sluiter Benevia en tegen Jola/Olympus, dat drie punten meer telt. Luc Chinitor: „Die duels worden cruciaal. Er is nog niks ver loren." doorjaapjan Ritsema TERNEUZEN - Het bescheiden uit gangspunt van de korfballers van Zaamslag was om niet op herha ling te gaan tegen Blauw Wit. Eind vorig jaar deklasseerden de Kloetingers de Zeeuws-Vlamingen met 15-5. Zaterdag werd het 13-8 in Bevelands voordeel. Zaamslag-Blauw Wit 8-13: „We hebben ons best gedaan en kwa men een stuk beter voor de dag dan de vorige keer." Met die heli kopterview zei Zaamslag-coach Ivan de Herdt eigenlijk alles. Hij was allang blij dat zijn spelers de bezoekers onder hun gemiddelde productie van achttien doelpun ten hadden weten te houden. Iets van gelaten tevredenheid had de Herdt ook wel. De Belgische coach houdt niet van half werk en had Blauw Wit op dvd geanalyseerd. Hij zag zijn instructies goed tot uit voering komen. De duels in de korfzone werden met veel body aangegaan. De crux zat in het ont regelen van de aanvoer op de man nen van Blauw Wit. „Daardoor hebben we de schade lange tijd tot een minimum kunnen beperken." Niet geholpen door het gebles seerd uitvallen van Marco van Reeuwijk lag het breekpunt in de wedstrijd vlak na rust. Vooral dat Zaamslag-vak kreeg het steeds moeilijker. Binnen tien minuten tilde Blauw Wit de stand van 7-9 naar 7-13 en was de pap gestort. Winst van Zaamslag had de span ning terug gebracht in de competi tie. Verder dan die gedachte kwam het niet, nu was er berusting in een dragelijke nederlaag. Scores Zaamslag: Joost Hamelink 3, Pjotr Hamelink 2, Erwin Verhelst, Linda Hamelink en Marjan Verhage 1. Pjotr Hamelink (geel shirt) van Zaamslag probeert zich vrij te spelen in het duel met Blauw Wit. foto Mark Neelemans NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Cindy Perdaen was zaterdag tijdens de springwedstrijd van Stal de Kroo in Nieuw- een Sint Joosland in de klasse Z oppermachtig. Met het Zeeuwse kampioenschap voor de boeg zijn de paarden van de ama zone uit Sas van Gent in topvorm. Perdaen eiste alle drie de te verge ven ereplaatsen voor zich op. Ondanks twee fouten finishte Per daen met de Roven-zoon What's In A Name in de barrage toch op het podium. Anniek van der Lin den en Sandy Exter profiteerden niet van die missers. Dat het fout loos kon bewees de Zeeuws-Vlaamse met Waloniki. Als een scheermes stuurde zij de ontketende Burggraaf-dochter in 40.28 seconden over de obstakels. Met een foutloze rit in 40.88 gaf Perdaen aan dat ze met Mumbo ook een titelkandidaat voor de ZZ onder het zadel heeft lopen. Een speelsters van Savok (geel shirt) heeft geen verweer tegen een smash van een tegenstandster van Forza. De ploeg uit Sas van Gent zou met 4-0 verliezen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55