sport 135 vooral elders Volendam en Jan Smit naar jubileum SSV'65 Trainer Savok boos na nederlaag tegen Forza Johnson wil naar Amerika Groeneveld en Verwest krijgen geen schorsing maandag 15 februari 2010 Basketballer Joey Johnson uit Zierikzee kreeg zater dag de aanmoedigingsprijs tijdens de sportverkiezin- gen van Schouwen-Duiveland. Hij hoopt volgend jaar de oversteek naar Amerika te maken om er als collegebasketballer aan de slag te gaan. door Rudy Boogert zierikzee - Tennisster Lesley Kerk- hove heeft haar abonnement op de titel sportvrouw van het jaar op nieuw met een jaar verlengd. De speelster uit Zierikzee kreeg de uit verkiezing zaterdagavond voor het vijfde opeenvolgende jaar. Bij de mannen beleefde surfer Rick Jend- rusch uit Scharendijke zijn pri meur als sportman van het jaar. Het duo werd verkozen op een avond die getekend werd door af wezigen. Om diverse redenen wa ren diverse laureaten niet aanwe zig in sporthal Onderdak. „Dat heb je met topsporters", verkondig de de organisatie. „Zij sporten op nationaal en internationaal ni veau." En buiten de regio wordt vanzelfsprekend geen rekening houden met een sportgala. Lesley Kerkhove speelde zaterdag bijvoorbeeld haar laatste partijen op het ITF-toernooi in het Portu gese Vale do Lobo. Deze week speelt ze verderop een toernooi in Albufeira. De uiteindelijke num mer twee, atlete Hermien Rogge band, die een absoluut topjaar be leefde met prijzen en records op het NK, EK en WK, moest afzeg gen vanwege droeve familieom standigheden. Op het vrouwenpodium was daar door alleen adete Leonie Ton (win nares van de Kustmarathon. 's mid dags nog vijfde in de Heinenoord- tunnelloop) lijfelijk aanwezig. Een zelfde bezetting kende het man- nenjaodium, met dat verschil dat alleen de winnaar aanwezig was. Rick [endrusch, vijftien jaar, dank te zijn uitverkiezing met name aan zijn wereldtitel Freestyle, die hij in het Italiaanse Sardinië behaalde. Ruim een week geleden werd hij op het Zeeuwse sportgala al verko zen tot sporttalent bij het jaar. ge- Lesley Kerkhove: vijf op een rij Jendrusch werd geflankeerd door twee vaders: die van nummer twee Davy Scheffers en nummer drie Simon Edenburg, die vorig jaar sportman van het jaar werd. Scheffers bevindt zich momenteel Prijzenverdeling op Bonaire om te surfen, Eden- burg was met autopech gestrand in België. Een derde afwezige bij de mannelijke nominaties was Mark Boot, die in Eindhoven moest motorcrossen. Daarmee was de pijn nog niet gele den, want ook de sportploeg van het jaar (kartteam Two Milli's) liet het hoogste treetje leeg. Alsof de toeschouwers de devaluatie aan voelden, waren ook zij niet mas saal uitgerukt. En van de kijkers die er wél waren, zat de helft de avond niet uit. Buiten de sporthal sprak de halfvolle parkeerplaats halverwege het gala boekdelen. Wellicht speelde een acuut 'Van- couver-virusje' hierin ook een rol. Het neemt niet weg dat Kerkhove en Jendrusch terechte en gepaste winnaars zijn. Ze reizen stad en land af om beter en beter te wor den in hun sport. Zij zijn de uit hangborden voor Schouwen-Dui veland dat zich steeds meer wil profileren als sporteiland, zoals wethouder en prijsuitreiker Ad Verseput het verwoordde. „Recla me voor het gebied." Sportman: 1. Rick Jendrusch (sur fen), 2. Davy Scheffers (surfen), 3. Simon Edenburg (zwemmen), 4. Tommy Staal (atletiek), 5. Casper Zwier (zwemmen), 6. Mark Boot (motorcross). Sportvrouw: 1Lesley Kerkhove (tennis), 2. Hermien Roggeband (at letiek), 3. Leonie Ton (atletiek), 4. Marika Padmos (turnen), 5. Debo rah van der Wielen (judo), 6. Lisa Padmos (turnen). Sportploeg: 1Two Milli's (kar- ten), 2. Creekwater (zeilen), 3. Menteam Burgh (paardensport), 4. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Om het 45-jarig jubi leum niet zomaar voorbij te laten gaan, organiseert SSV'65 op maan dag 12 juli een oefenwedstrijd te gen FC Volendam. De eerstedivi- sionist treedt om 17.00 uur op het veld van de zaterdag-tweedeklas ser aan tegen de selectie van Groot Goes, [an Smit, één van de hoofds ponsors van FC Volendam, zal na afloop van het duel een concert ge ven op sportpark Het Schenge. De selectie van de club uit het vis sersdorp traint volgens planning 's ochtends nog in Volendam en reist daarna af naar Zeeland. Na het oefenduel zal vrijwel zeker een trainingskamp in Limburg worden belegd. De kans is echter aanwezig dat Volendam de plannen wijzigt en die week nóg een oefenwed strijd in Zeeland afwerkt. Het duel met Groot Goes staat al vast. Die selectie zal bestaan uit spelers van SSV'65, Goes, Robur, Kloetinge, 's-Heer Arendskerke en Wolfaarts- dijk. Groot Goes speelde in de zomer van 2008 al een oefenduel met Feyenoord, toen op het veld van Kloetinge. Nu is de tegenstander van een iets ander kaliber. Volendam degradeerde afgelopen jaar uit de eredivisie en is een ni veau lager aan een belabberd sei zoen bezig. Volendam verloor vrij dag op eigen veld met 0-1 van AGOVV. De volgende dag nam de club afscheid van Edward Sturing, de van Vitesse gehuurde hoofdtrai ner. Oud-speler (ohan Steur is nu als interim-trainer aangesteld. FC Volendam wordt sinds dit sei zoen gesponsord door de Votown Allstars: de zangers Jan Smit, Nick en Simon en de 3IS. Eeri Forza-smash wordt geblokkeerd door tegenstander Alcazar. Uiteinde lijk trokken de Bruse mannen toch aan het langste eind. foto Ronald den Dekker Flin (zeilen) en jeugd Scaldina (ta feltennis). Aanmoedigingsprijs: Joey Jo hnson (basketbal). Organisatieprijs: 1. Zeeland Sport voor Sophia (spinningmarathon), 2. Delta Sport (Senior Games), 3. LTC Zierikzee (Dikke Torentoer- nooi), 4. Wielerronde van Zierik zee, 5. Wielerronde van Burgh- Haamstede, 6. Menevenement Oosterland (paardensport). Penning van verdienste: Cees Arensman (volleybal). zierikzee - Aanvoerder Ben Ver west en trainer Marco van Groene veld van voetbalclub Zierikzee krij gen geen schorsing naar aanlei ding van hun rode kaart vorige week in het competitieduel bij SC Gastel (3-1-nederlaag). Verwest kreeg de kaart vanwege vermeend natrappen, maar zijn beroep werd gehonoreerd. Daardoor kan ge woon meedoen in het volgende duel van Zierikzee, volgende week zondag thuis tegen Dosko. Trainer Marco Groeneveld mag dan ge woon op de bank plaatsnemen. Hij kreeg tegen SC Gastel de rode kaart wegens commentaar op de leiding 'in nette maar felle bewoor dingen' zoals hij het zelf noemde. Hij kreeg louter een berisping. Eer der dit seizoen werd Groeneveld in het bekerduel met Patrijzen ook naar achter de omheining ge stuurd door de scheidsrechter. Ook die kaart werd herroepen. door Peter van. Kouteren bruinisse - Beide standaardteams van Forza hielden de winst in ei gen huis.. De volleybalsters van de Schouwse fusiedub stuurden in de promotieklasse B Savok met le ge handen naar huis: 4-0. De man nen van Forza boekten ten koste van Alcaza/Erasmus de derde thuiszege: 3-2. Forza-Savok 4-0 (25-15, 26-24, 25-9, 25-22): Na drie nederlagen op rij pakte Forza ten koste van Savok de goede draad op. De thuisploeg domineerde vooral en werd alleen in de tweede set tot de achtervol ging gedwongen. „We dachten na de eerste set dat we al vier sets in de pocket hadden", verklaarde Ma- rije Munter de terugval in die fase. Het gebrek aan concentratie leek de thuisploeg op te breken, toen Savok op setpunt kwam. Forza zet te in de spannende slotfase echter de achterstand om in winst. Daar na schroefde de formatie van Hans Waalwijk het tempo op. Dat resul teerde in een demonstratie van klassenverschil tegen een ploeg, die verre van compleet was. „We hebben geprobeerd om de wed strijd te verzetten en hadden van een Zeeuws team medewerking verwacht", zei de Sasse trainer Luc Chinitor. Marije Munter: „Wij had den geen andere datum waarop we met zijn allen konden." Chini tor: „Op 24 april, na afloop van de competitie, hadden we willen spe len, maar dan zou hun spelverdeel- ster er niet zijn. Het is hun goed recht, maar ik had er na afloop een boos gevoel over. Ik was blij dat ik er zes had, maar kon verder niks doen." Forza-Alcazar/Erasmus 3-2 (25-20, 20-25, 19-25, 25-22, 15-13): De Schouwse mannenploeg trad maar weer eens met een gewijzig de formatie aan en kwam onder leiding van een gelegenheidsspel verdeler tot een zwaarbevochten zege. Nadat goed spel in de eerste set tot winst had geleid, stuitte For za in de tweede en derde set voor al op een stug verdedigende oppo nent. „Ze hadden moeite met on ze service, maar raapten alle ballen op", vond Bart Ketting. In de vier de set kwam de kentering. „Ik heb niet het gevoel gehad dat we de wedstrijd zouden verliezen", zei Ketting. „Maar vanaf de vierde set hadden ook wij het geluk soms aan onze kant." Met strijd als be langrijk wapen trok Forza door een beslissend blok van Cees Arensman de stand in evenwicht. In de laatste set bekroonde Roy Lancer met een blok op de beste aanvaller de inhaalrace. Louise Vogel passeert'namens Forza het blok van Savok. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43