341 sport Schouwse sportsterren stralen All Ready telt af naar degradatie Sterk debuut Akkermans en Ushi Rentmeester punt af van Zeeuwse titel maandag 15 februari 2010 *!B<«iBjg8raiaBaaB8BgB»8MgtHMMBnaM^BaaaiBH3 door Jaapjan Ritsema RHOON - De korfballers van RWA lieten er geen misverstand over be staan. De ploeg uit Rhoon zit nog volop in de titelrace. All Ready werd het slachtoffer van de daden drang. Niet alleen kreeg het een fors pak op de broek (22-6), door de tiende nederlaag in de zaal ben gelt het lot van de Zierikzeese korf ballers aan de dunst denkbare zij den draad. Al weken hangt het bo ven de hoofden, maar degradatie naar de derde klasse is slechts een kwestie van tijd. In de twaalfde reguliere speelron de tegen RWA kon All Ready niet de 'Houdini-act' opvoeren waar de hoop op gevestigd was. In een chaotische wedstrijd, waarin de ar biter een flinke duit in het zakje deed door niet op te treden tegen de lijfelijke duels, ging All Ready ten onder aan het geweld. Realistisch genoeg om te weten dat RWA anders ook gewonnen had, was coach Jan Voshart ver bouwereerd over de fysieke strijd wijze van RWA: „Zonde dat zo'n technisch vaardige ploeg vervalt in dit harde spelletje. Daarmee doen ze de korfbalsport, maar vooral zichzelf tekort." Sprekend over de neerwaartse spi raal van zijn eigen ploeg buigt Vos- hart het hoofd: „We zijn met deze ploeg veel beter afin de derde klas se." RWA ontsteeg dat niveau en won afgetekend. Alleen daarom al zullen de Zierikzeeënaars beslist niet uitkijken naar komende zater dag. Dan is het uitgerekend hetzelf de RWA dat komt inhalen in Zie- rikzee. Verliest All Ready, dan is het zeker van degradatie naar de derde klasse. In elf wedstrijden heeft de club tot nu toe slechts één keer gewonnen: van Vriendenschaar (7-6). De ande re tien duels werden allemaal ver loren. Behalve RWA zijn ook Swift en Valto nog tegenstander. Scores All Ready: Remy Quist 2, Mar- tijn Peeren, Henk de Graaf, Anouk van Tiggelhoven, Debby Voshart 1 SPORTVERKIEZING Lesley Kerkhove wordt voor de vijfde keer uitgeroepen tot sportvrouw van het jaar op Schouwen-Duiveland. sportverkkmgenmrdenvoorde 25e r J L keer gehouden. Tot 1997 gebeurde dat Rick Jendrusch werd gekozen tot sportman van het jaar. onder de viag va„ de gemeente zkhkzee. Na zijn uitverkiezing tot Zeeuws sporttalent werd Rick Jendrusch zaterdag gekroond tot sportman van het jaar 2009 op Schouwen-Duiveland. foto Ronald den Dekker door Lucien Roelandt RENESSE - Irma van Niedek was op de dressuurwedstrijd van de Schouwse ruiters afgelopen week end in manege Grol in Renesse spekkoper. De amazone uit Melis sant eiste in de klasse in beide proeven het goud en zilver op. Ma- riska de Vrieze stal gisteren de show. De amazone uit Renesse stuurde Lucky Lord met 210 pun ten in Li naar het de winst in Li en het overallklassement. In de warmloopronde reed Irma van Niedek de mooi gedragen lo pende Ziezo met 213 punten naar een nipte overwinning. De Teneri- fe-zoon bleef zijn stalgenoot Win- zo een puntje voor. In de herkan sing was het de beurt aan Winzo. De Rockefeller-zoon toonde zich net iets beter (216-215) dan Ziezo. Met tweemaal de derde stek onder streepte Anja de Waal de dominan te rol van Sasruiters. In de strijd om de oranje erelinten in Mi wisselden Indy Akkermans en Claudia Bongers stuivertje. In de eerste proef stuurde Indy Akker mans de expressief bewegende Us hi met 186 punten naar de zege. Zij bleef haar dorpsgenoot Claudia Bongers met Taffarel vier punten voor. Daarmee kon de pas twaalfja rige amazone uit Burgh-Haamste de op een uitstekend debuut bij de paarden terugkijken. „Dit had ik niet verwacht. De overstap naar de paarden is vrij groot. Zeker met een lang paard als Ushi. Boven dien moest ik, omdat ik bij de po ny's Mi geklasseerd was, ook bij de paarden op dit niveau starten. Maar uiteindelijk viel het allemaal wel mee. Ushi is een heel fijn paard om te rijden en ging er voor. Ushi heeft al Z2 gelopen, dus zit er nog meer in. Aan mij om het waar te maken. Samen met mijn train- ster Carola Kulik gaat dat ook luk ken. Daar ben ik van overtuigd." In de herkansing nam Claudia Bongers met Taffarel revanche. Zij stuurde de Negro-zoon met 194 punten naar een nipte overwin ning. Met slechts een puntje ach terstand bewees Indy Akkermans dat haar overwinning geen toevals treffer was. Jurylid Arianne Klom- pe: „Dit waren twee heel leuke combinaties om naar te kijken. De paarden werden door de amazo nes mooi voorgesteld en liepen fijn ontspannen aan de teugel." Geconfronteerd met de lovende woorden stelde Claudia Bongers: „Dat is wel 's anders geweest. Taf farel is een paard met veel talent. Maar ook een echte dondersteen, die bijna niet in toom was te hou den. Ik heb stagegelopen bij Anky van Grunsven en daar heb ik veel geleerd. Ook hoe "je met paarden als Taffarel moet omgaan. Dat zie je. Hij laat zich nu mooi zien." De klasse L2 zorgde met dressuur van hoog niveau voor een fraaie af sluiting van de tweedaagse. Jessica van Gelder uit Kapelle won met Bliksem beide proeven. 'S-GRAVENPOLDER - Dammer Mar- tijn Rentmeester heeft op 6 maart aan een gelijkspel tegen zijn ach tervolger Johnny de Leeuw ge noeg om zijn tweede Zeeuwse ti tel veilig te stellen. Vrijdagavond won de 21-jarige student uit 's-Gra- venpolder van Martin van Dijk. In een lange partij maakte de mid denmoter uit 's-Heer Abtskerke pas in een stand met wederzijds vier schijven de beslissende fout. Het was al de zevende overwin ning van de jonge titelhouder. Een dag later won ook Johnny de Leeuw, waardoor zijn achterstand beperkt blijft tot één punt. Het slachtoffer van de Goesenaar was Kees de Jonge. Daaf Kasse verzekerde zich zater dag door een overwinning op Kees Rijk van een plaats bij de eer ste drie. De Middelburger had suc ces met een omsingeling en combi neerde zich op de 25e zet naar een gewonnen eindspel. Nog zes spelers komen in aanmer king voor de twee degradatieplaat sen. Behalve Kees de Jonge pakten alle kandidaten een punt. Jaap Veerhoek en Piet Allaart speelden in een rustige partij remise en Rianka Rentmeester hield Jan van de Weteringh in bedwang. Niels Roelofsen had tegen Arjo Kouse maker zelfs even uitzicht op meer dan een punt, maar de oud-kam pioen uit Heinkenszand vocht zich naar een gelijkspel. In de promotieklasse gaat de strijd om de titel tussen Danny Wattel en Jos de Wild. Wattel speelde ge lijk tegen Ko Louwerse en was er daarna getuige van hoe zijn con current tegen Ludwig Wilson van uit een totaal verloren positie nog won. Aart Slager is kampioen ge worden in de eerste klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42