de oplossing nabij sport33 $Jt i maandag 15 februari 2010 „Het moet ook voor de toeschouwers in de Kuip schitterend zijn als El Hamdaoui drie Feyenoorders zijn hielen laat zien. Daar gaat het om in sport, maar dat gevoel raken we kwijt." René van der Gijp in De Volkskrant. „Als er een geheim achter mijn succes was, dan is het de trainings- omvang. Langzaam bouwen, steeds een beetje meer." Eric Heiden in NRC Handelsblad. „Ondanks het afzeggen van publiekstrekker Rafael Nadal staat het evenement weer als een huis. Hij doet dat professioneel en met veel flair. Mooi om te zien." Guus Hiddink over Richard Krajicek. In De Telegraaf. „Hoe hij aan m'n nummer kwam, weet ik niet, maar opeens meld de Don Leo zich per sms of ik geen zin had in Feyenoord. Dat had ik niet, maar ik vond z'n aanpak best grappig." Ruud van Nistelrooy werd benaderd door Leo Beenhak ker, technisch directeur van Feyenoord. In Sportweek. „Barney is a prick. Schrijf maar op hoor, het maakt mij niet uit. Barney is gewoon grof. Van hem winnen in de halve finale was beter dan het winnen van de finale." Darter Andy Fordham is geen fan van Raymond van Bar- neveld. In Sportweek. „Ik kan zó duidelijk zien dat ik qua spiermassa bij Milan vooruit ben gegaan. Het is dat je er geel voor krijgt, anders zou ik mijn shirt uittrekken na een doelpunt, dan kon iedereen het zien." AC Milan-spits Klaas-Jan Huntelaar in VI. Let komt uit op twee disciplines Hij gaf toe dat er wat stress was geweest. Uiteindelijk beleefde de Letse schaatser Haralds Silovs een mooie eer ste olympische dag in Vancou ver. In de middaguren reed hij op de Olympic Oval naar de 20e plaats op de 5000 me ter. Silovs kleedde zich om en spoedde zich naar de andere kant van de grote stad om in het Pacific Coliseum bij de shorttrackers de B-finale op de 1500 meter te halen. Hij eindigde als tiende. „De benen doen wat zeer", grinnikte hij na zijn 'dubbele' werkdag. Balkenende in olympisch dorp Minister-president Jan Peter Balkenende heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het olympisch dorp. De premier had uiteraard specia le aandacht voor de Neder landse enclave in het atleten- dotp. Zo liep Balkenende het appartement binnen waar de oranje-atleten de komende periode verblijven en ging hij op de foto met enkele schaats sters. Vrijdagavond was hij te gast in het Holland Heineken House, waar hij uitgebreid de tijd nam om met Nederland se en Canadese fans op de fo to te gaan. rug "trtrnmbbwi Krajicek aast op Gouden Loeki Een beetje ironische zelfpro- motie is Richard Krajicek niet vreemd. De toernooidi recteur van het ABN Am- ro-tennistoernooi riep het pu bliek op om op hem te stem men. Hij wil met zijn breed uitgebrachte promotiefilmpje, waarin hij door een onnozele tennisfan van' zijn vip-plaats in Ahoy wordt verjaagd, dol graag de Gouden Loeki win nen. „Het script- was misschien niet top. Maar dat werd ruim schoots gecompenseerd door het acteerwerk, dacht ik zo", grapte Krajicek. Groothuis heeft kantine voor zichzelf Stefan Groothuis besloot de openingsceremonie van de Spelen aan zich voor bij te laten gaan, omdat hij nog herstellende is van een in fectie. Alhoewel de Gelderse schaatser graag in het BC Pla- ce-stadion had gezeten, zag hij ook een voordeel. De spe cialist op de 1000 en 1500 me ter had nu het hele foodcourt in het olympisch dorp voor zichzelf. „Ik hoef mijn voer in elk geval niet te delen", schreef Groothuis op zijn twittersite. Die mededeling werd begeleid met een foto waarop Groothuis te zien is in een uitgestorven kantine. Door een 3-1-overwinning op Borussia Dortmund evenaar de de Duitse voetbalclub Bayern München zaterdag eigen recordreeksen. Het was de negende competitiezege op rij. Dat lukte de Zuid-Duitse club eerder in de seizoenen 1980/1981, 2001/2002 en 2004/2005. Als de ploeg van coach Louis van Gaal zaterdag wint van FC Nürnberg komt het op gelijke hoogte met Borussia Mönchengladbach en titelverdediger VfL Wolfsburg. De eerste ploeg zette in het seizoen 1986/1987 het record van tien over winningen op rij in de Bundesliga. Wolfsburg presteerde afge lopen seizoen hetzelfde. Mark van Bommel en Arjen Robben scoorden zaterdag ieder één keer namens Bayern München. Blessures De blessure die Rasmus Lindgren zaterdagavond heeft opgelopen tij dens de uitwedstrijd van Ajax bij Heerenveen valt mee. De Zweed heeft last van een geïrriteerde knie pees. Hij moet een paar dagen rust hou den. Daarna wordt bekeken of de middenvelder tegen Juventus in de Europa League kan meedoen. Trainer Martin Jol hoopt dat hij te gen de club uit Turijn ook weer over de middenvelders Urby Ema- nuelson, Gabri en Eyong Enoh kan beschikken. Achter de naam van de laatstgenoemde Afrikaan staat het grootste vraagteken. Jan Vertonghen is tegen Juventus even eens weer inzetbaar. Hij was ge schorst tegen Heerenveen. Juventus boekte gisteren in de aanloop naar het eerste duel met Ajax een succesje. De club uit Tu rijn behaalde voor eigen publiek een zwaarbevochten zege op Ge nua (3-2). Het was pas de tweede overwinning in de laatste negen competitieduels. Publiekslieveling Alessandro Del Plero was weer eens de grote man bij Juventus. Hij maakte de laatste twee doelpunten voor zijn ploeg, die vijfde staat in de Serie A. De Europa League-wedstrijd tussen Ajax en Juventus begint donder dag om 19.00 uur. De return in Turijn is een week la ter. eg voor deze charge een rode kaart. foto Dennis Beek/ANP trouwen bij Heerenveen was on der de nieuwe trainer ]an Everse kennelijk nog broos na een hoop gevende zege op FC Utrecht (2-0) en een aardige eerste helft tegen Ajax. Als Eriksen aan de bal was, was de oplossing nabij. Hij heeft de rust en het overzicht om het spel te ver delen, over drie meter maar ook over veertig meter. En met zijn lin kerbeen gaat dat bijna even soepel als met rechts. De vergelijking met Wesley Sneijder is snel gemaakt, maar verschillen tussen de twee zijn er ook: Sneijder heeft wat meer 'gif in zijn spel en zijn ac ties, terwijl Eriksen wat makkelij ker passeert. „Een goeie speler", vond ook Suarez, die de Deen gaandeweg het duel steeds vaker opzocht voor de combinatie. Het was even curieus als onbegrij pelijk dat Ajax in het laatste half uur niet uitliep naar een ruime overwinning. De 1-0 van Dennis Rommedahl in de 49e minuut - een kopbal op een voorzet van Marko Pantelic, na een fout van Goran Popov - spoorde Heeren veen aan tot een kortstondig offen- siefje, maar zeker na de rode kaart voor Christian Grindheim (grove charge op Rommedahl) lag de weg naar het doel van Vandenbussche open. Niet zelden was Eriksen de architect van een kansrijke aanval, maar op een vrijwel verlaten speel- helft hadden Rommedahl, Pante lic en Suarez moeite elkaar te vin den. Ook de buitenspelval van Heerenveen, die verre van ge smeerd liep, bleek een te groot ob stakel. Vooral voor Rommedahl, nota bene de snelste speler op het veld. Met tien man mocht Heerenveén tot de laatste minuut hopen op een toevalstreffer en dus op een ge lijkspel. Toen vond Eriksen het welletjes. Hij stak het middenveld over, keek naar links (Suarez), en naar rechts (Rommedahl) en be sloot toen wijselijk om zelf een doelpoging te wagen. Vandenbus sche voorkwam met een fraaie red ding de eerste treffer van de Deen in de eredivisie, waarna Suarez zijn 23e van het seizoen voor het intikken had. zijn huwelijk te redden na een bui tenechtelijke escapade. In de Belgische competitie speel de Club Brugge gisteravond gelijk. De ploeg van Adrie Koster kwam in het uitduel tegen AA Gent niet verder dan 1-1. Koploper Ander- lecht kwam niet in actie. Barcelona leed gisteravond in de Spaanse voetbalcompetitie een ge voelige nederlaag. De koploper ging met 2-1 onderuit bij Atletico Madrid. Real Madrid maakte geen fout. De 'Koninklijke' won zater dag de uitwedstrijd tegen Xerez met 3-0. Cristiano Ronaldo maak te binnen drie minuten de laatste twee doelpunten. Alvaro Arbeloa had in de 64e minuut de score geo pend. HSV-spits Ruud van Nistelrooij schreeuwt het uit van vreugde na zijn twee de doelpunt. foto Daniel Maurer/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41