zelfde plaats en zelfde pret zeeland 115 Scheldeoord zoekt oplossing migranten Oplichters actief Oud-Vossemeer Jachtclub Veere wil ruimte voor bruine vloot Snoeien met vrienden bij familie De Ligt Wilde achtervolging van koperdieven IJsclub vernevelt met twee sleetjes Klederdracht op Coeree-Overflakkee maandag 15 februari 2010 Het wassen van de benen van paarden is een eeuwenoud ritueel. De massale belangstelling van het publiek is echter pas van de laatste jaren. foto Ronald den Dekker Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vosse- meer zijn recent mensen in aanra king gekomen met oplichters, die zich voordeden als vrijwilliger van het Rode Kruis. De oplichters, hoofdzakelijk vrouwen, verkoch ten aan de deur dagtochten en pro beerden donateurs te werven voor een nieuw gebouw van Mappa Mondo, een project voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. ^Rode-Kruismedewerkers moeten door Raymond de Frel BAARLAND - Eigenaar Robbert Nor- tholt van camping Scheldeoord in Baarland wil een permanente op lossing om vermenging van zijn campinggasten met arbeidsmigran ten te voorkomen. De arbeidsmigranten huizen nu veelal in huisjes op het bungalow park naast de camping, maar de toestroom is de voorbije jaren zo toegenomen dat een overloop naar het campingterrein niet altijd is tegen te houden, zegt Northolt. „Er is wildgroei ontstaan. Het be gon met een bevriende boer, die vroeg of wij een paar seizoensar beiders konden huisvesten. Maar van lieverlee groeide het uit tot zo'n honderdvijftig buitenlandse werknemers, die op Scheldeoord bivakkeren", aldus Northolt. Hij bezit op het bungalowgedeelte tien van de bijna honderd huisjes. Northolt: „Daarin zitten arbeids migranten. Maar ook een aantal particuliere huisjes wordt ver huurd aan buitenlandse werkne mers. In dat laatste geval is het voor de gemeente lastig om bij overlast de verantwoordelijke aan te spreken. Daarom kijken we sa men hoe we dat kunnen oplos sen." Daarbij is nieuwbouw een se rieuze optie. „Voldoende mogelijk heden voor vertier zijn ook een vereiste om overlast te voorko men. Daarnaast gaat het vaak om Polen tussen de twintig en dertig jaar. De meesten kunnen niet ko ken en weten niet wat poetsen is. Als je ook familieleden laat meeko men, zorg je ervoor dat ze niet uit hun sociale structuur worden ge plukt." Ook het opwaarderen van de huidige bungalows uit de jaren zeventig wordt bestudeerd. VEERE - De Jachtclub Veere wil dat er ruimte komt voor het aanme ren van de bruine vloot. Die wens -is zaterdag informeel kenbaar ge maakt aan het gemeentebestuur van Veere tijdens de viering van het vijftigjarig jubileum van de wa tersportvereniging. Volgens secreta ris Hans van Pagee is er nu nauwe lijks ruimte voor het aanmeren van schepen van de bruine vloot. Veel van de schepen varen nu op de Oosterschelde en doen nauwe lijks het Veerse Meer aan wegens gebrek aan ligplaatsen, weet hij. Volgens de secretaris zullen extra ligplaatsen voor die oudere hou ten schepen het historisch karak ter van Veere goed doen waardoor het stadje nog aantrekkelijker wordt voor toeristen en recrean ten. „Zulke schepen trekken men sen." De Jachtclub Veere telt zo'n 450 leden en heeft 150 vaste lig plaatsen in de haven van Veere. NOORDCOUWE De Jeugd Natuur en Vogelwacht houdt zaterdag 20 februari een ex cursie. Samen met Actief Terreinbe heer wordt gesnoeid bij familie De Ligt in Noordgouwe. Ook vriendjes en vriendinnetjes zijn welkom. Ver zameld wordt bij de familie De Ligt aan het Fransewegje 3. De ex cursie duurt van 10 tot 12 uur. Q Meer informatie via Ine van de Ven: 0111 -413407/06 496 044 82 of via www.nvsd.nl. KRUININGEN Bij het station Kruiningen-Yerseke zijn dit weekend twee mannen (36 jaar oud zonder vaste woon- of verblijfplaats en 38 jaar oud uit Ber gen op Zoom) aangehouden op ver denking van diefstal van koper. Daar ging een wilde achtervolging over de A58 richting Bergen op Zoom aan vooraf. Er zijn snelhe den van ruim 180 kilometer per uur gereden. De bestuurder stopte uiteindelijk op de vluchtstrook. DREISCHOR Het weer zit voor ijsliefhebbers niet mee. Of er deze week ge schaatst kan gaan worden, is dus nog maar de vraag. Aan de inzet van het bestuur van IJsvereniging Dreischor zal het niet liggen. Bestuursleden van deze club heb ben twee beregeningsinstallaties op sleetjes gemonteerd, die vanaf de kant over het ijs heen en weer worden getrokken. Het ijs wordt zo niet belast, maar wel onderhouden. DIRKSLAND Cathy Westdorp houdt woensdag 24 februari een lezing over de kle derdracht op Goeree-Overflakkee. Historisch onderzoek heeft het één en ander aan het licht gebracht over dracht tussen circa 1800 en 1920. Maar ook over de kleding die voor die tijd gedragen werd, is steeds meer bekend. De lezing wordt gehouden in de serviceflat Vroonlande in Dirksland, van 14.30 tot 16.30 uur. Aanmelden bij het se cretariaat via info@kcego.nl. MEEST CELEZEN 1) Salud! tapt bij huldiging Kramer 2) Vrijwilligers wegbezuinigd 3) Ijsclub vernevelt met sleetje EN VERDER Neem eens een kijkje op www.pzc.nl/stemmenop schouwenduiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Beeldmateriaal via www.pzc.nl/video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39