34 [sport Vier wissels zorgen nog bijna Rentmeester dicht bij damtitel Fortis: alles op dubbel tegen Merwede Voor de korfballers van Tjoba stond er zaterdag niets meer op het spel. Dat was duidelijk zichtbaar in het duel met GKV. Amazone Cindy Perdaen eist in Stal de Kroo de plekken één, twee en drie voor zich op maandag 15 februari 2010 taamasgii. w mm [imwiin 'S-gravenpolder - Dammer Mar- tijn Rentmeester heeft op 6 maart aan een gelijkspel tegen zijn ach tervolger Johnny de Leeuw ge noeg om zijn tweede Zeeuwse ti tel veilig te stellen. Vrijdagavond won de 21-jarige student uit 's-Gra- venpolder van Martin van Dijk. In een lange partij maakte de middenmoter uit 's-Heer Abtsker- ke pas in een stand met weder zijds vier schijven de beslissende fout. Het was al de zevende overwin ning van de jonge titelhouder. Een dag later won ook Johnny de Leeuw, waardoor zijn achterstand beperkt blijft tot één punt. Het slachtoffer van de Goesenaar was Kees de longe, die met meerdere opsluitingen te kampen kreeg en kansloos werd weggetikt. Daaf Kasse verzekerde zich zater dag door een overwinning op Kees Rijk van een plaats bij de eer ste drie. De Middelburger had suc ces met een omsingeling en combi neerde zich op de 25e zet naar een gewonnen eindspel. Nog zes spelers komen in aanmer king voor de twee degradatieplaat sen. Behalve Kees de Jonge pakten alle kandidaten een punt. Jaap Veerhoek en Piet Allaart speelden in een rustige partij remise en Rianka Rentmeester hield Jan van de Weteringh in bedwang. Niels Roelofsen had tegen Arjo Kouse maker zelfs even uitzicht op meer dan een punt, maar de oud-kam pioen uit Heinkenszand vocht zich naar een gelijkspel. In de promotieklasse gaat de strijd om de titel tussen Danny Wattel en Jos de Wild. Wattel speelde ge lijk tegen Ko Louwerse en was er daarna getuige van hoe zijn con current tegen Ludwig Wilson van uit een totaal verloren positie nog won. Aart Slager is zaterdag kampioen geworden in de eerste klasse. De man uit Scherpenisse versloeg zijn enig overgebleven concurrent Nico de Winter en is niet meer in te halen. TJOBA-CKV 19-21 GKV scoorde zaterdag zeven ke.er uit een doodspelmoment: vijf keer uit een vrije baltwee keer uit een strafworp. Tjoba-korfballer Gerben van Boven komt in het sprongduel met GKV-speler Rachid Maachi net tekort. Maachi was een plaag voor de thuisploeg. Hij nam bijna de helft van de Gorkumse doelpunten voor zijn rekening. foto Willem Mieras door JaapJan Ritsema middelburg - Waar de korfballers van TOP al veilig zijn in de eerste klasse, strijdt Fortis nog voor lijfs behoud. Beide ploegen verloren za terdag. Voor de Arnemuidenaren was dat niet al te erg, maar de Sou burgers kwamen verder in de pro blemen. Maassluis-Fortis 20-14: Een feller en slimmer Maassluis verwees For tis naar de laatste stek. De Soubur gers hadden (weer) moeite om het spel te bepalen en stonden na vier minuten al op een flinke achter stand: 4-0. Fortis verkleinde de marge nog wel tot twee doelpun ten, maar zag de thuisploeg vervol gens weer weglopen. Bij 17-10 was het duel gelopen. Aan coaches Robin Wisse en Leo nard Debbaut nu de zware taak om de ploeg op te laden voor de cruciale dubbele confrontatie met Merwede. Niets anders dan vier punten zijn vereist voor lijfsbe houd van Fortis. Scores Fortis: Niels Bebelaar 6, Remco Crucq 4, Jordy Sleijpen 2, Esther Kasse en Chaïm Koole 1 IJsselvogels-TOP 20-14: Het was Een plichtmatig optreden van TOP. De zekerheid van lijfsbehoud inspireerde de Arnemuidse eerste klasser onvoldoende, terwijl de ploeg bij winst IJsselvogels op de ranglijst was gepasseerd. Scores TOP: Petra de Ridder 5, Jordi Meulmeester, Comé Bezemer en Jeani- ne Marijs 2, Leon van Belzen, Peter van Belzen en Wilma de Ridder 1. Swift-Valto 20-16: Valto, de num mer zeven in de tweede klasse, speelde opportunistisch, waardoor het een open wedstrijd werd met een grillig scoreverloop in de eer ste helft. Swift kwam vooral kort na rust goed uit de verf. Bij 17-13 vielen de Middelburgers stil, maar de verdediging stond als een huis. Scores Swift: Richard Geldof, Paul van de Berg en Matthijs Pouwer 4, Roel Klootwijk 3, Anita Hoekstra en Elvera Wattel 2 en Alinde Huisman 1. RWA-All Ready 22-6: All Ready leed in de tweede klasse alweer de tiende nederlaag. Het Zierikzeese achttal ging ten onder in een tame lijk fysieke wedstrijd. Scores All Ready: Remy Quist 2, Mar- tijn Peeren, Henk de Graaf, Anouk van Tiggelhoven, Debby Voshart 1 Togo-Ondo 7-14: Derdeklasser On- do had duidelijk de drive om iets goed te maken na het verlies tegen Sagitta. Vooral de jeugdige man nen waren nauwelijks af te rem men. Togo kwam nagenoeg niet onder de druk uit, hoewel Ondo pas na rust (5-5) echt het verschil maakte. Het ontbeerde de Goese- naren aan schotkracht en na het uitvallen van Marcel Viergever ook aan reboundende kracht. Scores Togo: Marscha van Belzen 3, Marcel Viergever, Jan-Kees Goossens, Marten Postema en Anouk Hazelaar 1. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Jeroen Mesu 5, Joris Hoogwerf en Renee Groenleer 1. door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Cindy Perdaen was zaterdag in de spring- wedstrijd van Stal de Kroo in de klasse Z oppermachtig. Met het Zeeuwse kampioenschap voor de boeg blijken de paarden van de amazone uit Sas van Gent in topvorm. Ze eiste alle ereplaatsen op. De wedstrijd van zaterdag werd door veel ruiters als een laatste test voor het ZK gezien. Gezien de pres taties blijkt men klaar voor de pro vinciale titelstrijd, die zaterdag in Heikant wordt gehouden. Perdaen lijkt in de Z en ZZ de te kloppen persoon. In de barrage deelde de amazone een morele tik uit aan haar concurrenten Anniek van der Linde en Sandy den Exter. De start in de beslissende ronde was voor de Zeeuws-Vlaamse overi gens allesbehalve fortuinlijk. Met What's In A name haalde ze met de finish in zicht twee palen naar de bodem. Maar haar belagers kon den hier niet van profiteren. Door een weigering en tijdoverschrij- ding kreeg Van der Linde met Zan- dora Z tien strafpunten aan haar broek. Ook Den Exter moest met Capitalice het antwoord schuldig blijven. De routinier uit Kortgene kreeg twaalf strafpunten. Dat het foutloos kon, bewees Per daen met Waloniki. Ze klokte 40,28 seconden. En met een foutlo ze rit en een tijd van 40,88 gaf ze aan dat ze ook met Mumbo een ti telkandidate heeft. Ook in de klasse M greep Van der Linde (Quintina Z) naast het oran je erelint. Maar met een tweede plaats achter de Zuid-Hollander Jel- mer Hoekstra (Minardi) stelde de amazone uit 's-Heer Arendskerke zich toch duidelijk kandidaat voor de Zeeuwse titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34