zeeland 115 alsnog koers richting Afrika I Een dikke kus kan goud waard zijn Ophoging strand bij Dishoek en Nolle-Westduin Koperdieven gepakt na wilde achtervolging Pasfoto's Kamuli Filmvertoning bezoek koningin aan Baarland maandag 15 februari 2010 B DISHOEK - Het strand tussen Nol le-Westduin en Dishoek wordt over enkele weken opgehoogd zo dat fcr tijdens het badseizoen bij vloed voldoende droog strand is. De ophoging gebeurt in opdracht van de gemeenten Veere, Vlissin- gen, Waterschap Zeeuwse Eilan den en de provincie. Gemeenten en provincie waren in de veronderstelling dat Rijkswater staat het strand dit jaar zou opho gen, tegelijk met het versterken van de vooroever, het gedeelte van het strand dat altijd onder water ligt. Ondanks een bezwaarschrift van gemeenten en provincie past Rijkswaterstaat het strand niet aan. Dat gebeurt pas in 2011. Om die reden hebben de gemeenten, de provincie en het waterschap be sloten dat ze zelf voor die op hoging moeten zorgen, omdat ze 4 vinden dat de toeristen ook bij vloed een ruim strand tot hun be schikking moeten hebben. KRUIN1NCEN - Bij het station Krui- ningen-Yerseke zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee man nen (van 36 jaar oud zonder vaste woon- of verblijfplaats en 38 jaar oud uit Bergen op Zoom) aange houden op verdenking van dief stal van koper. Na een melding van de spoorweg politie gingen agenten om drie uur poolshoogte nemen. Ze zagen een personenauto zonder verlich ting wegrijden en zetten de achter volging in. De auto reed weg over de A58 in de richting van Bergen op Zoom en bereikte hierbij snelheden van ruim 180 kilometer per uur. De agenten konden de bestuurder van de auto (de 38-jarige man) aanhou den, nadat hij uiteindelijk op de vluchtstrook stopte. In zijn auto zijn inbrekerswerktuigen aange troffen. Ook bleek uit onderzoek al snel dat er een tweede verdach te moest zijn. In de omgeving van de Zanddijk in Kruiningen (waar rollen koper waren achtergeble ven) is hierop gezocht met een po litiehond. De hond pikte een spoor op dat leidde naar de twee de verdachte (de 36-jarige man). De terreinwagen van De Vos is helemaal beplakt met met meer dan 8300 pasfoto's van mensen die zijn pro ject een warm hart toedragen. „Zo kunnen de Afrika nen precies zien wie hen steunen. Dat zegt hen veel meer dan bijvoorbeeld een reclame-uiting op de auto." Floris de Vos doet tijdens zijn reis door Afrika onder meer de Oegandese plaats Kamuli aanwaar de ge meente Goes zorg draagt voor een afvalinzamelpro- -ject. De Vos zal er samen met de lokale bevolking een waterput bouwen. agrariërs. Zomaar een voorbeeld: in Angola is een Amerikaanse t diepvrieskip al goedkoper dan een kip van een lokale boer. Dat gaat j dus echt de verkeerde kant op." De Vos, die een groot deel van zijn jeugd in verschillende Afri- kaanse landen doorbracht, onder- ondersteunen. Zo zien de Afrika nen precies wie hen een warm hart toedragen. De Vos begroot het project op dertigduizend euro. Veertig procent van dat bedrag is sponsorgeld, de rest is eigen ver mogen. „Deze terreinwagen heb ik bijvoorbeeld op de kop getikt bij de brandweer4n Castricum. Die plaatste rond een uur 's nachts een advertentie op inter net. Nog geen vijf minuten later hing ik aan de lijn met de meldka mer in Castricum. Verkocht!" www.hollandwatergoesafrica.com nam in 2006 ook al een-soortgelij ke reis. Toen doneerden ze drie terreinwagens aan een ziekenhuis in Gambia. De huidige terreinwa gen is beplakt met alle 8300 pasfo to's van mensen die zich op een of andere manier hebben ingezet om Holland Water Goes Africa te naar Afrika, waar hij in vijf landen waterputten gaat bouwen. foto Willem Mieras De foto van Dieuwertje Gillissen-de Mul met haar oma leverde Van Moort een nominatie voor de Bruidsfoto Award 2010 op. foto Evert van Moort WILHELMINADORP - Een heel dikke pakkerd. Daar was de oma van Dieuwertje Gillissen-De Mul uit Vlissingen heel blij mee. En foto graaf Evert van Moort uit Wilhel- minadorp misschien nog wel meer. Het vertederende moment in verzorgingscentrum De Molen hof in Zaamslag leverde hem een nominatie op voor de Bruidsfoto Award 2010 in de categorie 'huwe lijk en emotie'. De jury koos uit bijna 700 inzendingen 50 foto's, die in juni kans maken op de hoofdprijs. De uitverkiezing is een initiatief van Bruid en Bruidegom Magazine. Vorig jaar ontving Van Moort de internationale PX3 Ho norable Mention Award in de cate gorie 'wedding'. www.bruidsfotoaward.nl OVEZANDE - Parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart vertoont vrij dag in Het Trefpunt in Ovezande vanaf 20.00 uur films uit de jaren zeventig met beelden van Zuid-Be veland. De films zijn zo'n veertig jaar oud. De filmpjes, veelal vier minuten lang, zijn gemaakt door Bep van der Velde uit Heinkenszand. In de compilatie is te zien hoe belangrijk burenhulp op een boerenbedrijf was. Ook zijn er beelden van Ko ninginnedag in Driewegen en Borssele. Van der Velde legde ook het bezoek van de koningin aan Baarland bij de familie Goud vast. De bewaking bestond destijds uit twee agenten. Video's van de carnavalsoptochten in Kwadendamme, Lewedorp en 's-Hee- renhoek op www.pzc.nl/bevelanden Bepaal op welke partij u stemt op 3 maart met behulp van de stemwijzer: www.pzc.nl/stemmen TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31