Scheldeoord zoekt oplossing migranten De Vos zet 141 zeeland Brandweer redt man uit sloot Oplichters actief als vrijwilligers Rode Kruis CAMPING Eigenaar wil vermenging met campinggasten tegengaan De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! Graaf van Buren houdt jamsessie Te weinig animo voor tennismarathon Haïti Inzameling kleding en Magda Witsiers geeft schoenen voor Dorcas lessen in wijsheid GOED DOEL Floris de Vos moest zijn reis door Afrika een jaar uitstellen vanwege de economi sche crisis. De Goesenaar gaat nu alsnog. Protestantse kerken vieren Vastentijd f. ■-- maandag 15 februari 2010 wmm'tótmsï door Raymond de Frel baarland - Eigenaar Robbert Nor- tholt van camping Scheldeoord in Baarland wil een permanente op lossing om vermenging van zijn campinggasten met arbeidsmigran ten te voorkomen. De arbeidsmigranten huizen nu veelal in huisjes op het bungalow park naast de camping, maar de toestroom is de voorbije jaren zo toegenomen dat een overloop naar het campingterrein niet altijd is 'tegen te houden, zegt Northolt. „Er is wildgroei ontstaan. Het be gon met een bevriende boer, die vroeg of wij een paar seizoensar beiders konden huisvesten. Maar van lieverlee groeide het uit tot zo'n honderdvijftig buitenlandse werknemers, die op Scheldeoord bivakkeren", aldus Northolt. Hij bezit op het bungalowgedeelte tien van de bijna honderd huisjes. Northolt: „Daarin zitten arbeids migranten. Maar ook een aantal particuliere huisjes wordt ver huurd aan buitenlandse werkne mers. In dat laatste geval is het voor de gemeente lastig om bij overlast de verantwoordelijke aan te spreken. Daarom kijken we sa men hoe we dat kunnen oplos- KORTGENE Café Graaf van Buren in Kortgene houdt zondag een jamsessie voor bandjes. Vanaf 16.30 uur kan iedere (beginnende) muzikant het po dium beklimmen. Drie muzikan ten starten de middag en houden de sessie draaiende. Apparatuur (versterkers, drumstel en zangmi crofoon) zijn aanwezig. Deelnemers hoeven zich niet voor af aan te melden, maar het mag wel via graafnl@hotmail.com KAPELLE Een nachtelijke tennismarathon voor de slachtoffers van de aardbe ving in Haïti in het Racketcentrum in Kapelle is zaterdag bij gebrek aan belangstelling afgelast. Volgens Heidi Rombout van het Racketcen trum speelde het carnavalsweek end en een ander tennistoernooi in Goes het initiatief parten. De be doeling was om van 23.30 tot 8.30 uur onafgebroken te tennissen. Er wordt een nieuwe datum gezocht. WISSENKERKE GOES De diaconie van de Protestantse Ge meente Geersdijk-Wissenkerke houdt zaterdag een inzameling van kleding en schoeisel voor Dorcas. Tussen 9.30 en 11.30 uur kunnen schone gedragen kleding, schoe nen, lakens en kussenslopen in een gesloten vuilniszak worden ingele verd bij de Ontmoetingskerk in Geersdijk of bij de Opstandings- kerk in Wissenkerke. Magda Witsiers verzorgt donder dag een interactieve lesavond over de leer van de Leraren uit de We reld van de Wijsheid. De les in De Spinne aan de Joseph Lunslaan in Goes is er op gericht om de mens te laten groeien in zijn bewustzijn. Daarvoor wordt ingespeeld op actu ele thema's. De aanvang is om 20.00 uur. www.wereldvandewijsheid.nl Executieverkoop Voor alle exècutieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst sen." Daarbij is nieuwbouw een se rieuze optie. „Voldoende mogelijk heden voor vertier zijn ook een vereiste om overlast te voorko men. Daarnaast gaat het vaak om Polen tussen de twintig en dertig jaar. De meesten kunnen niet ko ken en weten niet wat poetsen is. Als je ook familieleden laat meeko men, zorg je ervoor dat ze niet uit hun sociale structuur worden ge plukt." Ook het opwaarderen van de huidige bungalows uit de jaren zeventig wordt bestudeerd. Northolt houdt alle opties nog open en heeft nog geen termijn voor de uitvoering in gedachten. westkapelle - Duikers van de brandweer hebben zaterdag rond 05.00 uur een man gered die met zijn auto in de sloot was geraakt, ter hoogte van discotheek De Hooizolder bij Westkapelle. Mogelijk door een slip kwam de auto, op z'n kop, in de sloot te recht. Die auto lag bijna geheel on der water in een vier meter brede sloot, aldus officier van dienst Ri- nus Corbijn. „Gelukkig kon de be stuurder zijn hoofd net boven wa ter houden in een luchtzak, achter in de auto." Duikers van de duikploeg Middel- burg-Vlissingen haalden de man uit zijn auto. Hij is met onderkoe- lingsverschijnselen per ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. door Raymond de Frel KORTGENE De gezamenlijke protestantse ker ken op Noord-Beveland vieren woensdag vanaf 19.00 uur het be gin van de 'Grote Vastentijd' met een dienst in de Nicolaaskerk in Kortgene. Het is mogelijk een as- kruisje te ontvangen, als teken van bereidheid tot inkeer en boete, tot dienst aan uw naaste en het verster ken van uw relatie met God. De zanggroep Noord-Beveland ver leent medewerking. Ken je die mop van die Goesenaar die naar Afri ka ging? Hij ging niet. De financiële crisis gooide roet in het eten en dus zit Floris de Vos (35) nog altijd thuis. Tot vanavond, want ruim een jaar na de oorspronkelijke vertrekdatum zet zijn terreinwagen alsnog koers naar Afrika. Eerst probeert De Vos vanavond in Kortgene nog wat sponsorgeld op te halen bij een bijeenkomst van de Rotary club Goes-De Beve- landen, maar daarna reist hij met een richting Gibraltar. Eindelijk, ja eindelijk komt het er dan toch van: hij kan voor zijn stichting Hol land Water Goes Africa in vijf Afri kaanse landen waterputten gaan bouwen. „We wilden eigenlijk in januari 2009 vertrekken, maar op het aller laatste moment trokken twee hoofdsponsors uit de autobranche zich vanwege de economische cri sis terug. Dat hakte er behoorlijk in, we konden echt niet meer ver trekken. Daarom hebben we ons vervolgens op het inzamelen van materiaal gericht. Geld lospeute ren is in deze tijd lastig, maar met het beschikbaar stellen van materi aal ligt dat gelukkig anders. Overi gens laten we na afloop van dit project alle spullen achter in Afri ka. Ook de terreinwagen en onze boorinstallatie. We nemen alleen onze kleding en paspoorten mee terug", aldus De Vos. Tijdens zijn reis, die een jaar duurt, wordt De Vos bijgestaan door twaalf studenten, die hem in estafettevorm achterna reizen. Sa men met de lokale bevolking bou wen zij waterputten in vijf dorpen in Gambia, Kenia, Tanzania, Mala wi en Oeganda (in Kamuli, waar de gemeente Goes een afvalproject steunt). Dat doen ze handmatig, met behulp van eenvoudig materi aal. „Grote hulporganisaties gebruiken vaak high tech-materiaal. Dan ma ken ze een waterput, maar vervol gens kan de bevolking bij gebrek aan geld of kennis de put niet meer onderhouden. Wij doen ook juist kleine dorpen aan, omdat er nu veel mensen richting de steden trekken voor voorzieningen. Ge volg? Een afname van het aantal - ,',U: IBgi door Raymond de Frel oud-vossemeer - In Oud-Vosse- meer zijn de afgelopen weken meerdere mensen in aanraking ge komen met oplichters, die zich voordeden als vrijwilliger van het Rode Kruis. De oplichters, hoofdzakelijk vrou wen, verkochten aan de deur dag tochten en probeerde donateurs te werven voor een nieuw gebouw van Mappa Mondo, een project voor kinderen met een levensbe dreigende chronische ziekte. „Wij hebben alleen signalen uit Oud-Vossemeer gekregen, maar we weten dat dit probleem zich ook in andere delen van het land voordoet", aldus lany Boog aard-De Lint van de afdeling Tholen/Sint Philipsland van het Rode Kruis. De vrouwen zijn vooral bij verzor gingstehuizen en aanleunwonin gen actief Het Rode Kruis waar schuwt dat dagtochten nooit aan de deur worden verkocht en dat er geen nieuw Mappa Mondo-huis komt. Het Rode Kruis gaat alleen langs de deur tijdens de collecte week, die dit jaar van 20 tot 26 juni is, en werft het hele jaar dona teurs. In beide gevallen kunnen de vrijwilligers zich volledig legitime-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30