De optochten moesten 21 zeeland 't Gebruis der Zee slaat toch aan PZC maandag Straks te T&* De krant 5 weken voor 15 euro! maandag 15 februari 2010 door Wim Hofman Hoe zal het zijn, straks, als alles hier weer on der water staat: overal zoute modder, dode bo men met op de stammen zeepok ken en mossels, en als er weer in gepolderd moet worden? Straks, als Europa weer uiteenvalt en we weer guldens krijgen, sommigen van ons ontvangen daalders, ande ren stuivers. Straks, als Nederland weer een re publiek is en we allemaal een soort Engels dialect spreken en weer allerlei dingen mogen zeg gen die we niet willen. Straks, als de politici het weer voor het zeggen hebben en ons een voorbeeld willen stellen en niet doen wat ze zeggen te belo ven. Straks, als er her en der doe-het-zelfziekenhuizen staan en we allemaal amateur dokter zijn geworden. Straks, als euthanasie gewoon ruimen wordt genoemd. Straks, (misschien aanstaande zondag al), als dominee nu einde lijk eens precies uitgeknobbeld heeft hoe het zit met god. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T:0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer, Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener efl zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken.bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Straks, als we weten dat de ge schiedenis ons niets leert. Straks als we niet meer weten wat waar is en wat niet en we maar het onzekere voor het zeke re nemen. Straks, als alle wegen omwegen blijken te zijn. Straks, als alle hon den het vertikken naar het park te lopen, maar steeds rechtstreeks thuis naar de wc gaan. Straks, als de paus een condoom in zijn bla zoen heeft geplaatst. Straks, als de school met de helft is ingekort, omdat we er achter zijn gekomen dat de kinderen inmiddels veel slimmer zijn geworden. Straks, als de tv verdwenen is en er geen bekende Nederlanders meer zijn. Straks, als regelmatig de stroom wegvalt om ons alvast te laten wennen aan duister, kou en gebrek aan elektronisch con tact en informatie. Straks, als we beseffen dat er geen sprake kan zijn van een kant-en-klaarbestaan en als we ge leerd hebben tevreden te zijn met onze ontevredenheid. Straks dus. Voor meer columns: www.pzc.nl/coiumns door Eugène Verstraeten en Raymond de Frel hulst/'s-heerenhoek - Het was bibberen geblazen tijdens de vele carnavalsoptochten die in het afge lopen weekeinde door de dorpen en steden in Zeeland trokken. Met een temperatuur van rond het vriespunt, een grauwe bewolking en zondag zelfs een pak sneeuw, niet echt aangenaam. Niet voor de deelnemers aan de optochten, maar ook niet voor de toeschou wers. Toch stonden die overal weer in grote aantallen langs de routes om de vaak prachtige praal wagens en loopgroepen te bewon deren. Het resultaat van vele vrije uurtjes werk. „Nu weet ik waar het gezegde 'steenkoud' vandaan komt", zei een als clown uitgedoste deelne mer aan de optocht in Sint-Jan steen, klapwiekend met zijn ar men om de kou te verdrijven. Een groep die zich had uitgedost als sneeuwpoppen had in ieder geval de weersomstandigheden mee. De belangstelling voor festiviteiten bij de Kloorianen in Kloosterzande groeit met het jaar. Prins Tinus voerde zaterdagmiddag eerst de kinderoptocht aan. 's Avonds was de hoogwaardigheidsbekleder met zijn aanhang present bij de licht- stoet. Niet alleen veel voetvolk met de gekste lichtattributen maar ook prachtig verlichte grote wa gens zorgden voor een feeëriek schouwspel. Op de Markt in Hulst zag een wat oudere man die zijn hondje uitliet het feestgedruis met verbazing 's-Heerenhoek foto Ronald den Dekker - fA- f - - Kwadendamme foto Willem Mieras Op weg naar de optocht in Hulst. ia. ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA 14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,- Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050. 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Woonplaats Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In Heft u nadere informatie door Esme Soesman ouwerkerk - 871 pagina's vol her inneringen. „En dan nog is het maar een impressie", verwijst Rens Vogelaar naar de omvang van de Watersnoodramp van 1953. Vogelaar presenteerde zaterdag in het Watersnoodmuseum in Ou werkerk zijn boek 't Gebruis der Zee doet Gij bedaren. In dat boek heeft hij herinnerin gen van mensen aan de ramp nacht uit heel het getroffen gebied samengebracht: van Zeeuws-Vlaan- deren tot de Alblasserwaard. Inclu sief vele niet eerder gepubliceerde foto's. M. Ruissen van de Goese uitgeve rij De Ramshoorn noemt het boek 'een waardevolle herinnering aan Gods daden in die bange dagen'. De vrees van de uitgever dat er geen belangstelling voor 't Gebruis der Zee zou zijn blijkt niet terecht. „We zijn beschaamd. De belang stelling voor dit soort boeken neemt eerder toe dan af" De druk te bij de presentatie wijst in dezelf de richting: het aantal belangstel lenden was zo groot dat de ploeg in tweeën werd gesplitst. De eerste exemplaren 'van het boek overhandigde Vogelaar aan burgemeester Gerard Rabelink van de gemeente Schouwen-Duive land en aan Watersnoodmuseum directeur Jaap Schoof. 'r Gebruis der Zee doet Gij bedaren van L. Vogelaar is te koop in de boekhandel. Tot 1 maart voor 22 euro 50, daarna voor 27 euro 50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2