PZC Seaports houdt vast aan Sloepoort BEVELANDEN-THOLEN* 14 en 15 n 16 en 17 BEDRIJVENTERREIN Directeur havenbedrijf betreurt gebrek aan historische kennis bij Borselse lijsttrekkers Voetbalplaatjesfanaten achter dranghekken Man onder invloed, rijbewijs kwijt Man aangehouden wegens vechten Aanhouding na stelen van verkeersborden almanak Laptob Floris de Vos kan eindelijk naar Afrika vertrekken Maandag 15 februari 2010 Helmert Woudenberg schept als geen ander gevulde momenten Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Raymond de Frel 'S-HEERENHOEK - Havenbedrijf Zee land Seaports zet alles op alles om bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek alsnog van de grond te krijgen. Directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports is teleurgesteld in de historische kennis van de Borselse lijsttrekkers van WD, D66, PvdA en Lokale Partij Borse- le, die zich onlangs tijdens een ver kiezingsdebat tegen de aanleg van het bedrijventerrein uitspraken. De Raad van State verbood Sloepoort vorig jaar, omdat er tot 2020 genoeg ruimte voor bedrij ven in de gemeente Borsele voor handen zou zijn. De vier partijen willen daarom liever investeren in bestaande bedrijventerreinen. „Het was destijds de gemeente Borsele die het initiatief nam voor dit terrein. Na overleg met de pro vincie is Zeeland Seaports verant woordelijk gesteld voor de invul ling van dit gebied. En dus hebben wij er zo'n acht miljoen euro in geïnvesteerd. Wij leggen ons dan ook echt niet neer bij het besluit van de Raad van State", aldus Van der Hart. Hij voelt wel voor de gedachte van wethouder (en CDA-lijsttrekker) Marga Vermue Zij wil Sloepoort stapsgewijs realiseren, waarbij bij voorbeeld de eerste vijf hectare is bedoeld voor de vestiging van loka le bedrijven. Van der Hart: „Een gefaseerde invulling met oog voor lokale bedrijven is mogelijk, maar je moet ook denken aan de vesti ging van havengebonden bedrij ven die nu nog op een verkeerde plaats in het havengebied zijn gesi tueerd. We gaan er vanuit dat we rond de zomer voldoende munitie hebben om het nut en de nood zaak van Sloepoort aan te tonen. Dan kan de bestemmingsplanpro cedure opnieuw van start, waarin iedereen weer zijn zegje kan doen." Van der Hart benadrukt dat er Zee land Seaports veel aan is gelegen om het bedrijventerrein gestalte te geven. „Wij hebben inmiddels der tig hectare grond in bezit. We heb ben er niet voor niets fors in geïn vesteerd. Elke dag dat er niets ge beurt, loopt de teller op." www.pzc.nl/stemmen GOES - Ze geven er helemaal niets om dat ze in een hoekje zijn geplaatst. Met een gemid delde vangst van 24 zakjes met voetbalplaat jes zijn Danny Jansen, Daan Buckley en Remy Adam meer dan tevreden. Ook zaterdag vul den ze de hele dag in de Albert Heijn in Goes met het scoren van de felbegeerde stickers. Lang niet iedereen geeft ze weg, zegt Danny. „Er zijn ook heel veel opa's en oma's die ze voor hun kleinkinderen meenemen. Maar ze komen dan vaak toch even bij ons langs, om dat ze dubbele plaatjes willen ruilen. Ze heb ben vaak zelfs een lijstje met de nog ontbre kende plaatjes mee." Tal van Albert Heijn-ves- tigingen hebben de voetbalplaatjesfanaten een eigen hoekje gegeven, om bij de kassa's overlast van 'schooiende' jongens en meisjes te voorkomen. foto Willem Mieras Video op www.pzc.nl/bevelanden GOES Een 20-jarige automobilist uit Goes is in de nacht van zaterdag op zon dag in Goes aangehouden wegens het rijden onder invloed. De man negeerde een stopteken van de politie en reed in zijn onver lichte auto tijdens zijn vlucht in de Ruisdaelstraat tegen een geparkeer de auto. Uit de ademanalyse bleek dat de man ruim 2,7 maal te veel had gedronken. Tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt. Zijn rijbe wijs is ingevorderd. 'S-HEERENHOEK Een 18-jarige man uit Goes is in de nacht van zaterdag op zondag rond 04.00 uur aan de Marktstraat in 's-Heerenhoek aangehouden we gens vechten in het openbaar. De man is zondag, met een proces-ver baal op zak, in vrijheid gesteld. In dezelfde nacht is een 22-jarige Middelburger in Goes aangehou den na mishandeling van een Vlis- singse vrouw. Q Video's carnaval op www.pzc.nl/bevelanden SINT ANNALAND Een 19-jarige man uit de gemeente Tholen is in de nacht van zaterdag op zondag rond half vier aangehou den in Sint Annaland. Hij werd op heterdaad betrapt toen hij aan de Koelhuisweg een straatnaambord wegnam. Bij zijn aanhouding ver telde de man dat hij thuis nog meer verkeersborden had. In zijn woning zijn drie verkeersborden aangetroffen. Eén van die verkeers borden had de man gestolen bij de rotonde aan de Veilingweg. Hij is 17, goed bij de tijd en volgt mo- menteel-een stoere opleiding. In het weekend werkt hij hard om de nodige nieuwe apparatuur en speel tjes aan te schaffen Een paar jaar geleden had hij van z'n eerste gespaarde centen een lap top gekocht. Prachtige dingen, als ze het doen. Zijn exemplaar gaf er he laas plots de brui aan. Z'n moeder raadde hem aan de ka potte laptop ter reparatie naar het Tip? redactie@pzc.nl bedrijf terug te sturen. Geen gekke gedachte, maar zoonlief vond dat al lemaal maar vervelend gedoe. En trouwens: hij had voor school toch een nieuwe laptop nodig. Daar was moeders het natuurlijk niet mee eens en het gebakkelei be gon aardig op te lopen. Na een aantal minuten heen-en- weer boksen was hij het helemaal beu: „Het is goed hoor, ik koop wel een kladblok."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29