Gouden opening Kramer NIEUWS GETIPT VOOR U 7 2 en 3 O I 4 en 5 Nederlands echtpaar gewond bij overval in Rio Minister Verburg wil opkontjes voor topdorpen Zeven gewonden bij botsing in Wissenkerke NIEUWE thee van Zonnatura: Munt citroengras en Munt kaneel verder Bewolkt 0° ZEEUWSE COURANT - Ook Chinezen kampen met creditcardschulden WALCHEREN Zeeland viert carnaval l Familiedrama kent 4> alleen slachtoffers 252e jaargang nr. 38 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20' WINTERSPELEN VANCOUVER - Sven Kramer heeft voor een vliegende start van de Ne derlandse equipe gezorgd tijdens de Winterspelen in Vancouver. De 23-jarige schaatser was al drie jaar ongeslagen op de vijf kilometer en bekroonde die hegemonie met een gouden olympische medaille. Toen Kramer zaterdag eindelijk ze ker was van de olympische titel, klauterde hij de tribunes op om zijn ouders, vriendin en zusje in de vreugde mee te laten delen. „Zij zijn er altijd voor me geweest en hebben me altijd gesteund", zei hij. In Nederland volgden bijna vijf miljoen mensen de gouden ra ce voor de televisie. pagina 25: dit is pas het begin pagina 26-27: vandaag is goud de kleur van Sven Kramer O Kijk voor het verslag van de drie kilometer voor vrouwen op www.pzc.nl/wiriterspelen DEN HAAG - De 37-jarige Nederlan der die vrijdagavond zwaarge wond raakte tijdens een overval in Rio de laneiro, is weer bij bewust zijn. De man liep schotwonden op in een arm en in zijn buik en ligt op de afdeling intensive care van een ziekenhuis in de stad. De echtgeno- 8Ba&8Bg»a>n^yffSIHnMBrlW'lri'''i'lltr WWBgaPBBBggSBBW te (37) van de man kreeg een klap op haar hoofd met een pistool, en raakte lichtgewond. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zei gisteren dat de toestand van de man repa triëring vooralsnog niet toelaat. De Nederlandse consul heeft het slachtoffer bezocht. Het stel werd vrijdagavond be laagd in de zuidelijke wijk Cosme Velho. De 'zeer jonge crimineel' die hen belaagde raakte kennelijk in paniek na zijn daad, want hij sloeg op de vlucht en liet zijn buit - een camera, een portefeuille, een rugzak en een handtas - achter op de plaats van het misdrijf DELDEN - Minister Gerda Verburg van Landbouw en Natuurbeheer wil extra steun voor 'topdorpen' op het platteland. Zij wil daarvoor korten op het geld dat nu naar de prachtwijken gaat. De 'opkontjes' voor het platteland achtte de bewindsvrouw van het CDA méér dan gerechtvaardigd want zonder een sterk platteland kan de stad niet groeien, stelde zij. Verburg sprak tijdens het 'platte landsdebat' in Delden. Vorige week haalde de WD hard uit naar het CDA. De partij werd verweten dat het met de land bouwpolitiek het platteland 'op slot' zet. Het CDA zou het platte land zelfs vergeten. Verburg maakte zaterdag korte metten met die kritiek: „De WD is de weg helemaal kwijt. Het is zelfs andersom. Het is Rutte die de boeren in de steek laat. Hij wil het nationale landbouwbeleid de nek omdraaien. Als het aan hem ligt, dan worden de boeren omge vormd tot een soort veredelde parkbeheerders. Dat moeten we echt niet willen." De focus van de politiek ligt in de ogen van minister Verburg te veel op de Randstad. WISSENKERKE - Op de Oost West- weg (N255) bij Wissenkerke zijn gistermiddag rond half vijf zeven mensen gewond geraakt bij een ernstig verkeersongeluk. Een van hen, een 18-jarige jonge man uit de gemeente Noord-Beveland, is zwaargewond afgevoerd. Twee au to's botsten door onbekende oor zaak tegen elkaar. T\vee traumaheli kopters en vijf ambulances rukten uit. In de eerste auto zat een echt paar (31 en 27 jaar) uit Helvoirt met hun 2-jarige dochter en hun (schoon)ouders (59 en 58) uit Til burg. In de tweede auto zaten de r8-jarige man en een nog onbe kend persoon. Zonnatura heeft nu twee nieuwe heerlijke smaken thee met 100% natuurlijke ingrediënten: Munt citroengras: een frisse, licht fruitige melange van echte muntblaadjes en citroengras Munt kaneel: een frisse melange van pure muntblaadjes met het zoete van kaneel U vindt ze in het Zonnatura schap. Zonnatura. van nature lekkerder Extra steun van Verburg voor topdorpen is verkiezingspraat reacties: 550 Winterspelen laten me koud eens -UNMI 54% oneens jR 46% Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Weer: 10; Strips: 11 Televisie: 22, 23; Sport: 25 t/m 39. 1 Ver. Staten 1 12 4 2 Zuid-Korea 1 10 2 3 Frankrijk 10 12 4 Nederland 1 0 0 1 Zwitserland 1 0 0 1 Slowakije 1 0 0 1 7 Canada 0 10 1 Duitsland 0 10 1 Noorwegen 0 10 1 Polen 0 10 1 Sven Kramer bezorgde zijn vader Yep (linksboven) tranen op de wangen met zijn gouden medaille op de olympi sche vijf kilometer. foto Robin Utrecht/ANP Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.3 miljoen lezers: 2.6 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1