'Onderlinge betrokkenheid buurt steunen' Vlissingse rolstoelster 141 zeeland Jachtclub Veere wil meer ruimte voor bruine vloot In Ter Reede in Vlissingen werd zaterdag de eerste Zeeuwse Vakantiebeurs met Zorg gehouden voor mensen die afhankelijk zijn van zorg. Woningen beschadigd bij ongeval De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! maandag 15 februari 2010 WMO Christen-democraten komen met plan mmmmmsm middelburg - De Middelburgse CDA-fractie wil de onderlinge be trokkenheid tussen buurtbewo ners ondersteunen en versterken. De fractie dient vanavond tijdens de vergadering van de gemeente raad een initiatiefvoorstel in om dat beleid vorm te geven. Dingen voor elkaar doen en onder linge betrokkenheid was volgens CDA-raadslid lan Zwemer vroeger vanzelfsprekender dan tegenwoor dig. Volgens hem bestaat er echter meer en meer behoefte aan een grotere betrokkenheid onder el kaar. Volgens hem biedt de Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo) mogelijkheden. Buurtbe- trokkenheid is volgens hem iets dat goed past in het Middelburgse beleid dat al steunt op zaken als wijkontwikkeling, woonservicezo- nes en wijkplannen. In het voorstel van het CDA gaan wijkbewoners, 'nog meer dan nu', met elkaar bespreken op welke ma nier de sociale samenhang in hun wijk of dorp verbeterd kan wor den. „Dat kan leiden tot concrete voorstellen zoals culturele wijkini- tiatieven, initiatieven die het veilig- CROEIMARKT door Emile Calon heidsgevoel verbeteren, het schoon houden van de buurt, sa men werken aan goede speelplek ken, het opstellen van straatregels, een straatfeest, aanbieden van hand- en spandiensten op buurtni- veau of een straatspeeldag samen met een school." Hij benadrukt dat zulke initiatie ven niet ondersteund moeten wor den door welzijnswerkers of wel- zijnsinstellingen maar dat de ver antwoordelijkheid gelegd moet worden bij de inwoners zelf „Door verantwoording dicht bij de wijkbewoners te leggen, door ze ruimte te geven om de sluimeren de onderlinge betrokkenheid meer te laten zien aan elkaar." De christen-democraat benadrukt dat bij het plan niet gedacht moet worden aan de stoornissen en pro blemen die kunnen ontstaan maar vooral te denken aan de mogelijk heden en een beroep te doen op de zelfverantwoordelijkheid van buurtbewoners. Wat het CDA betreft wordt het Wmo-geld de komende tijd dan ook gebruikt om dit soort activitei ten in wijken en dorpen te onder steunen. De 76-jarige Liesbeth Ver meulen wil graag eens olifanten en giraffen in het echt zien. Niet van achter een hek in de dierentuin, niet op het scherm van haar tv maar echt, in het wild. De Vlissingse hoorde zaterdag dat haar wens probleemloos in vervul ling kan gaan. Dat ze heel moeilijk loopt en meestal in een rolstoel rijdt, is geen enkel probleem. Zij kan deze zomer in het Kriiger National Park in Zuid-Afrika oli fanten zien, giraffen, buffels, anti lopen en nog veel meer dieren, zo hoorde ze die dag tijdens de Va kantiebeurs met Zorg in woon zorgcentrum Ter Reede. En ze kan ook naar Robbeneiland en enkele echte gamedrives ma ken. Mogelijk ziet ze dan zelfs ja gende leeuwen. Er zijn tal van organisaties die haar wens in vervulling kunnen la ten gaan. Vervoer vanaf Vlissingen naar Schiphol, begeleiding op het vliegveld en vervoer en verblijf in Zuid-Afrika zelf Alleen, samen met een begeleider, samen met an dere ouderen die slecht ter been zijn. „Alles kan", aldus de dolgeluk kige Vlissingse die binnenkort twee kleindochters gaat verrassen om samen met haar deze zomer naar Zuid-Afrika te gaan. „Wat zul len ze opkijken." Een Rijncruise was jarenlang het reisje dat mensen die zorg nodig hebben, konden maken. Volgens David Leijs van De Zonnebloem blijft dat reisje langs de Rijn, on danks alles, een van de toppers. Nog elk jaar varen er heel wat bo ten van zijn organisatie de Rijn op en af met mensen die dan eens lek ker weg zijn. Maar er is veel meer mogelijk, weet David Raaymakers van Flowreizen. Costa Rica bijvoor beeld of een huttentrektocht door de Dolomieten. Hij vertelde wel dat een dergelijke trektocht alleen geschikt is voor licht verstandelijk gehandicapten die redelijk zelfstan dig kunnen functioneren. Dat zijn er volgens hem meer dan voldoen de. De begeleiders zorgen ervoor dat de reizigers op tijd hun medi cijnen krijgen, helpen bij het leg gen van contacten en zorgen er voor dat de deelnemers een onver getelijk avontuur beleven. Iets waar ze echt een jaar op kunnen teren. Het hele atrium van Ter Reede was zaterdag omgetoverd tot een grote vakantiebeurs met tal van standjes. Het verzorgen van reizen voor mensen met zorg is een groei markt, aldus Els Kneefel van Vita V-Reizen, een organisatie die ge specialiseerd is in vakanties voor mensen met een zorgbehoefte. Ook die groep wil profiteren van de globalisering, van de mogelijk heid om op vakantie te gaan naar exotische bestemmingen. Zwitser land, Zweden, Zambia, bijna alles kan. Maar Zambia is niet het land voor mensen die afhankelijk zijn van een tillift, aldus Kneefel. Zo iemand moet ook niet naar Nepal willen want ook daar zijn nauwe lijks tot geen tilliften. Maar Cana da, dat kan volgens haar goed, om maar eens een verre bestemming te noemen. Reizen voor mensen met een be perking zijn duurder dan reizen voor 'gezonde' reizigers. Gemid deld eenderde duurder, aldus El len Versluis van Gehandicaptenrei- zen. Maar veel hangt volgens haar af van de graad van beperking. Liesbeth Vermeulen hoeft sinds kort niet op een euro te kijken, ver telde ze zaterdag. „Op m'n oude dag heb ik nog een leuke erfenis gekregen. Daar wil ik nu van profi teren. Ik wil nu olifanten en giraf fen zien. In het echt." arnemuiden - Twee woningen aan de Doeleweg in Arnemuiden raakten vrijdag rond 20.50 uur beschadigd bij een merkwaardig verkeersongeval. Ze liepen scheuren in de gevel op. Ook raakte een deurpost ontzet en werd glaswerk beschadigd. Dat alles gebeurde toen de auto van de twintigjarige vanaf de Molenweg de Doeleweg opreed, de chauffeur de macht over het stuur kwijtraakte en de auto vervolgens op z'n kant terecht kwam in de verdiepte ruimte tussen de weg en de beide woningen, die ongeveer een meter lager lig gen dan de rijbaan. Direct na het ongeval verdween de bestuurder. Hij meldde zich zaterda gochtend bij de politie en is gehoord. Zijn auto raakte total-loss. Verschillende standjes boden informatie over reizen voor mensen die zorg nodig hebben. foto Ruben Oreel veere - De Jachtclub Veere wil dat er ruimte komt voor het aanme ren van de bruine vloot. Die wens is zaterdag informeel kenbaar ge maakt aan het gemeentebestuur van Veere tijdens de viering van het vijftigjarig jubileum van de wa tersportvereniging. Volgens secretaris Hans van Pagee is er nu nauwelijks ruimte voor het aanmeren van schepen van de bruine vloot. Veel van de schepen varen nu op de Oosterschelde en doen nauwelijks het Veerse Meer aan wegens gebrek aan ligplaatsen, weet hij. Volgens de secretaris zul len extra ligplaatsen voor die oude re houten schepen het historisch karakter van Veere goed doen waardoor het stadje nog aantrekke lijker wordt voor toeristen en recre anten. „Zulke schepen trekken mensen." Van Pagee liet ook weten dat de jachtclub hoopt dat er samen met de gemeente een plan opgesteld kan worden om de steigers te ver beteren. Het gaat dan zowel om de steigers in de stadshaven als de bui tenhaven. De Jachtclub Veere telt zo'n 450 le den en heeft 150 vaste ligplaatsen in de haven van Veere. De lacht- club ontstond na het afsluiten van het Veersche Gat en het vertrek van de vissersvloot uit Veere. IN ZEELAND Auto bijna tegen woning gelanceerd. Auto te water in Westkapelle. 't Puntje op weg naar Vlissingen. STEMWIJZER Bepaal op welke partij u stemt op 3 maart met behulp van de stemwijzer: www.pzc.nl/stemmen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16