PZC Strand bij Dishoek wordt verbreed 14 en 15 n 16 en 17 RECREATIE Gemeenten, provincie en waterschap willen niet wachten op ophogen strand in 2011 En zo ziet de nieuwe schouwburg en omgeving er straks uit Taxatiemiddag in zorgcentrum Simnia Man slaat vrouw in het gezicht Koperdieven gepakt na achtervolging almanak Laptob Verzorgen van reizen voor mensen met zorg is een groeimarkt Maandag 15 februari 2010 Helmert Woudenberg schept als geen ander gevulde momenten Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon DISHOEK - - Het strand tussen Nol- le-Westduin en Dishoek wordt over enkele weken opgehoogd zo dat gedurende het badseizoen er voldoende droog strand is tijdens de vloed. De ophoging gebeurt in opdracht van de gemeenten Veere, Vlissin- gen, Waterschap Zeeuwse Eilan den en de provincie. Samen delen ze ook de kosten. Ingrijpen is no dig, aldus beleidsambtenaar Wal ter Vael van de gemeente Vlissin- gen. „Omdat er op sommige stran den langs dat deel van de Walcher- se kust nauwelijks droog strand bij hoog water aanwezig is." Gemeenten en provincie waren in de veronderstelling dat Rijkswater staat het strand dit jaar zou opho gen, tegelijk met het versterken van de vooroever, het gedeelde van het strand dat altijd onder wa ter ligt. Ondanks een bezwaar schrift van gemeenten en provin cie past Rijkswaterstaat het strand niet aan. Dat gebeurt pas in 2011. Om die reden hebben de gemeen ten, de provincie en het water schap besloten dat ze zelf voor die ophoging moeten zorgen omdat ze vinden dat de toeristen en dag jesmensen ook bij vloed een ruim strand tot hun beschikking moe ten hebben. Wachten tot de op hoging van 2011 wilden ze niet om dat dat wachten nadelige gevolgen kan hebben voor het toerisme en de recreatie. Leen Kaland van de provincie heeft nog geen idee hoeveel het ophogen gaat kosten. Er wordt vol gens hem nog onderhandeld met aannemers. Hij wijst er wel op dat de opdracht gevers boffen omdat er nu vol doende materiaal aanwezig is om de ophoging uit te voeren. „Het moet niet worden aangevoerd." Hij wijst daarbij naar de werken die worden uitgevoerd in verband met het verbreden en versterken van de kustwering nabij Vlissin- gen. Over enige weken is dat pro ject klaar en kunnen de zware ma chines die daar zijn, worden inge zet voor het ophogen van het strand. Volgens Vael zal er dan vooral zand van het natte ebstrand wor den opgeschoven richting het dro ge vloedstrand. MIDDELBURG - Dat was zaterdag voor sommi ge Middelburgers toch wel schrikken toen ze zagen hoe markant de nieuwe schouwburg wordt. Leden van de vereniging Stadspark Mo lenwater hadden met oranje linten en gekleur de ballonnen aangeven welke ruimte die nieu we schouwburg straks in beslag neemt. Voor al de hoogte van de toneeltoren, 25 meter, maakte indruk. Ter verduidelijking hadden ze ook een maquette gemaakt die in de schouw burg werd getoond aan zo'n 350 geïnteres seerden. Tegelijkertijd lieten ze zien dat het Molenwater ook kan worden ingericht als een stadspark met een speel- en ravotbos, vijvers en een koffiehuis waar bezoekers 's avonds ook een glas wijn kunnen drinken. De vereni ging hoopt dat de gemeente op enig moment tot inzicht komt dat een mooi groen stads park toch beter is dan een schouwburg op die plek. foto Ruben Oreel DOMBURG Vier medewerkers van het Zeeuw se Veilinghuis komen dinsdag 16 fe bruari naar het Domburgse zorg centrum Simnia voor een taxatie middag. Zij taxeren die dag vanaf 13.30 tot 16.30 uur schilderijen, porselein, art-deco objecten, boeken, antiek speelgoed en andere bijzonderhe den. De taxatie is gratis en vindt plaats in het restaurant van het zorgcen trum. GOES Een Middelburger (22) is in de nacht van zaterdag op zondag in Goes aangehouden wegens mishan deling van een vrouw. Even voor 04.00 uur werd een 20-jarige vrouw uit Vlissingen in een horecazaak aan de Oude Vis markt lastiggevallen door een haar bekende man. Toen ze hem vroeg weg te gaan sloeg hij haar meerde re malen in haar gezicht. De vrouw hield aan de mishandeling hoofd pijn en pijn in haar gezicht over. KRUININGEN Bij het station Kruiningen-Yerseke zijn in de nacht van vrijdag op za terdag twee mannen (36 en 38) aan gehouden op verdenking van dief stal van koper. Na een melding gingen agenten om drie uur poolshoogte nemen. Ze zagen een personenauto zonder verlichting wegrijden en zetten de achtervolging in. Na een achtervol ging konden de agenten de bestuur der aanhouden. De andere verdach te werd bij het station opgepakt. Tip? redactie@pzc.nl Hij is 17, goed bij de tijd en volgt mo menteel een stoere opleiding. In het weekend werkt hij hard om de nodige nieuwe apparatuur en speel tjes aan te schaffen. Een paar jaar geleden had hij van z'n eerste gespaarde centen een lap top gekocht. Prachtige dingen, als ze het doen. Zijn exemplaar gaf er he laas plots de brui aan. Z'n moeder raadde hem aan de ka potte laptop ter reparatie naar het bedrijf terug te sturen. Geen gekke gedachte, maar zoonlief vond dat al lemaal maar vervelend gedoe. En trouwens: hij had voorschool toch een nieuwe laptop nodig. Daar was moeders het natuurlijk niet mee eens en het gebakkelei be gon aardig op te lopen. Na een aantal minuten heen-en- weer boksen was hij het helemaal beu: „Het is goed hoor, ik koop wel een kladblok."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15