Drankrijders aanpakken EH ENQUÊTE Zeeuwen willen strenger optreden Georgische rodelaar overlijdt na crash 12 en 13 spectrum 4 en 5 België zet vaart achter verdieping verder REIZEN LAATSTE KANS om uw Oad-Reischeque in te leveren! 'Dag van de liefde' A kent ook schaduwzijde WALCHEREN Bewolkt 2° ZATERDAG 13 februari 2010 - Zeeuwse boeren in Canada Kabinet sluit gelederen na ruzie over Uruzgan PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 37 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688 555547 door Ben Jansen MIDDELBURG - Meer controles op al cohol in het verkeer en overtre ders strenger straffen. De Zeeuwse bevolking heeft het helemaal ge had met rijden onder invloed. Uit een in opdracht van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) uitgevoerde en quête blijkt dat acht a negen op de tien Zeeuwen vindt dat de politie strenger moet controleren op alco holmisbruik en dat de boetes bij overtredingen moeten worden ver hoogd. Wat zeven op de tien be treft moet een algeheel verbod op alcohol in het verkeer worden inge steld en kan het rijbewijs tijdelijk worden ingetrokken bij meer dan één drankovertreding. De helft van de deelnemers aan de enquête is voorstander van een alcoholslot op alle auto's. De enquête is gehouden met het oog op het debat over verkeersvei ligheid dat de PZC dinsdag in sa menwerking met het ROVZ houdt. Het onderzoek geeft te zien dat de Zeeuwen de verkeersveilig heid in de provincie het rapportcij fer 7 geven. Eén op de tien deelne mers vindt de veiligheid onvol doende. De nieuwe wegmarkerin gen (dubbele lijnen in het midden van de weg, al dan niet met een groene baan) roepen verwarring op: waar moet je 80 kilometer per uur rijden en waar mag je 100? Ondanks de ruime aandacht die er aan wordt besteed, heeft de meer derheid van de Zeeuwen weinig benul van de tol die het verkeer jaarlijks eist. Bijna de helft van de deelnemers heeft geen idee over het aantal verkeersdoden (21 in 2009; 28 in 2008) en 66 procent procent weet niet hoeveel mensen door een ongeluk in het zieken huis zijn beland (274 in 2008). pagina 3: commentaar pagina 2/3: strenger optreden ANTWERPEN - Vlaanderen maakt haast met de derde verdieping van de Westerschelde. Het streven is de verlaging van drempels en aan passing van geulranden voor het eind van het jaar gereed te hebben. Vlaams minister Hilde Crevits zei gisteren bij het begin van het bag- gerwerk op Nederlands grondge bied dat de planning uitgaat van vijftien maanden. „Maar ik heb be grepen dat het nog korter kan en dat het karwei nog dit jaar klaar kan zijn. Er zal in elk geval alles op alles voor worden gezet." pagina 30 en 31: van vierde ver- 'V dieping is nu echt geen sprake VANCOUVER - De Georgische rodelaar Nodar Kumaritashvili (21) is gisteravond (Nederlandse tijd) tij dens de training in Whistier verongelukt. Het ongeval vond ongeveer zes uur voor de openingsceremonie van de Olympische Spelen in de Canadese stad Vancouver plaats. De Belg Jacques Rogge, voorzitter van het Inter nationaal Olympisch Comité, zei in een eerste reactie dat de dood van de Georgische sporter 'een schaduw over de Spelen werpt'. Kumaritashvili vloog tijdens een training, bij een snelheid van 140 kilometer per uur, uit de baan en botste tegen een stalen paal niet ver van de finish. Er was meteen eerste hulp ter plaatse, maar re animatie mocht niet baten. De zeven overige Georgi sche atleten in Vancouver overwegen zich terug te trek ken. foto Ricardo Mazalan/AP pagina 34/35: laatste nieuws Olympische Spelen www.pzc.nl/winterspelen Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Economie: 14, 15; Meningen: 18; Cultuur: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 34 t/m 41. Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen, Media, met daarin Televisie: 40 t/m 43. Winterspelen laten me koud reacties: 449 Zeeland moet vierde verdieping uitsluiten eens oneens 20% 80% We hebben een heerlijk keuzemenu samengesteld én natuurlijk: top muziek! T 0113 -23 23 23 www.grandcafejersey.nl Onze koks stellen elke maand een verrassend culinair maandmênu samen uit de beste (streek)producten Kijk snel op: www.amadore.nl www.oad.nl/staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1