binnenland 17 seriemoordenaar GOES Zwemleraar beticht van zeker 40 ontuchtzaken Bedreiger journalist zit langer vast Krantenbezorgen wordt man fataal Mannen kunnen thuis vruchtbaarheid testen Verdonk wil voortaan Trots heten aanpak van asbest te letten Rieu geeft naam als onderpand Sleepwalking Back Again Tour Pt II I ZATERDAG 10 APRIL ZAAL OPEN 21.00 UUR vrijdag 12 februari 2010 de aanpak van asbest te letten. On derzoeksbureau Bartels constateer de recent dat er bij het verwijde ren van asbest in 50 tot 80 procent van de gevallen sprake is van illega le praktijken. Milieuminister Cramer en haar col lega Piet Hein Donner van Sociale Zaken, verantwoordelijk voor de arbeidsomstandigheden, werken nu aan strengere regelgeving. „Eindelijk een verstandige keuze", vindt de Rotterdamse hoogleraar epidemiologie Lex Burdorf Hij is geregeld getuige-deskundige bij rechtszaken tegen sloopbedrijven en denkt dan: „Hoe is dit moge lijk?!" Burdorf deed in 2005 ook onder zoek naar de bodemverontreini ging in Hof van Twente. In deze ge- NIJMEGEN De 18-jarige Nijmegenaar die vori ge week een redacteur van de Gel derlander met de dood bedreigde, blijft nog veertien dagen in bewa ring zitten. Dat besloot de rech- ter-commissaris in Arnhem giste ren. De jongen eiste dat de krant een interview met zijn zus en moe der niet zou publiceren. Hij is een broer van een van de verdachten van een dodelijk scooterongeluk. COEVORDEN Een 83-jarige man uit Coevorden is gisterochtend in zijn woonplaats door een ongeval om het leven ge komen. De man wilde uit zijn auto stappen om een krant te bezorgen, toen zijn wagen plots ging rijden. Met geopend portier kwam de wa gen tegen een boom tot stilstand. De man raakte met zijn hoofd be kneld tussen auto en portier. meente was asbest verwerkt in fietspaden en de bodem van land goederen. „Bedrijven die met sloop en verwerking van asbest te maken hebben, weten meestal donders goed wat ze doen", stelt Burdorf „Dus ook als ze ermee rot zooien. Wat natuurlijk interessant is, omdat het veel kosten scheelt." Nu is asbest niet meer zozeer een gevaar voor de volksgezondheid, maar met name voor de mensen die er direct mee in contact ko men. Zoals werknemers van sloop bedrijven die worden ingehuurd voor renovaties van vooroorlogse huizen en gebouwen die voor 1980 zijn neergezet. Burdorf: „De kans dat je er aan dood gaat, is niet heel groot, maar het risico is volstrekt onaanvaardbaar." ENSCHEDE Over twee jaar kunnen mannen thuis hun vruchtbaarheid testen, zo verwachten onderzoekers van Universiteit Twente. Nu moet een man meerdere keren een potje sperma naar het ziekenhuis breng en, maar dat is dan niet meer no dig. Het instituut voor nanotechno- logie van de Universiteit Twente heeft de vruchtbaarheidschip ont wikkeld. DEN HAAG Rita Verdonk, de leidster van Trots op Nederland, wil dat de naam van haar partij voortaan wordt afgekort tot Trots. De afkorting TON die vaak in de media opduikt valt bin nen de partij niet in de smaak. „TON klinkt niet lekker en komt wat hard over", zei een woordvoer der gisteren. „Wij worden graag aangesproken met Trots." van sloopafval. archieffoto Ed Oudenaarden/ANP MAASTRICHT - André Rieu heeft na zijn Stradivarius-viool ook het merk André Rieu als onderpand gegeven aan de Rabobank. Dat blijkt uit de jaarrekening 2008 die zijn bedrijf heeft ingediend bij de Kamer van Koophandel. De bezittingen van het bedrijf van de Maastrichtse violist, en nu dus ook de naam, dienen als onder pand voor de leningen die het be drijf heeft gekregen van de bank. Mocht het onverhoopt ooit mis gaan met de Rieu-holding bv, dan heeft de bank recht op de merk naam en de spullen van André. Op zich lijkt het niet voor de hand liggen dat de bv ooit failliet gaat, maar de meest recente cijfers (van 2008) geven geen positief beeld. Het bedrijf heeft over 2008 een fors verlies geleden van 11 miljoen euro, na belastingen. De holding heeft veel extra kosten gemaakt in 2008, maar haalde ook flink meer geld binnen: 46,2 miljoen euro te genover 29,2 miljoen in 2007. De Rieu Holding was gisteren niet bereikbaar voor een toelichting. DEN BOSCH - Justitie beschuldigt de Bossche zwemschoolhouder Ben- no L. (59) van zeker veertig geval len van kinderporno of seksueel kindermisbruik. Officier van justi tie Juliette Nederlof heeft dat giste ren onthuld over de definitieve tenlastelegging die ze eind deze maand klaar heeft. De spraakmakende ontuchtzaak te gen zwemleraar Benno L. lijkt daarmee minder groot dan tot dus ver werd aangenomen. Op de voor lopige tenlastelegging tegen Benno t. stond sinds september één ver krachting plus de niet nader uitge werkte verzameling van 98 on tuchtzaken. In het recent afgeron de einddossier van 4200 pagina's zijn in totaal 63 zaken beland, werd duidelijk tijdens een zoge noemde pro-formazitting. Op de zitting erkende justitie dat telefoongesprekken van de ver dachte kort na zijn aanhouding zijn getapt. Volgens advocaat Pie- ter van der Kruijs kan het haast niet anders dat zo vertrouwelijke gesprekken tussen hem en zijn cliënt zijn afgeluisterd, omdat hij de enige was met wie Benno L. vanuit de gevangenis contact had. De raadsman wil weten of en hoe lang deze taps zijn bewaard en of het beroepsgeheim is geschonden. Een verzoek van de advocaat om een kopie van reeds in de recht bank getoonde beelden van on tucht te ontvangen, wees de recht bank omwille van de privacy van de ontuchtslachtoffertjes af. Ande re nog niet getoonde beelden krijgt de advocaat voorlopig ook niet, omdat nog niet duidelijk is welke filmpjes en foto's relevant zijn. De zaak gaat verder op 1 april. De inhoudelijke behandeling, die stond gepland vanaf 31 mei, loopt mogelijk gevaar omdat psychische onderzoeken langer op zich laten wachten dan werd ingeschat. am J ^»!^do9/2oio^ ZEELANDHALLEN Staplaatsen voorverkoop 25,- aan de zaal 30,- Zitplaatsen voorverkoop 28,- aan de zaal 33,- Verkijgbaar via www.blueeagleevents.nl en aan de balie Zeelandhallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7