zeeland 123 de been gehouden' Zenz Wegverkoop Ostrea Lyceum breidt uit met noodlokalen zenz Bibliotheek Zwake trekt veertig leden Nieuw bedrijf op zoek naar talent en passie Kuzee bouwt nieuwe wasstraat in Goes 'Besluit zelfstandig Seaports uitstellen' 'De Piraat' DELSCHER. Zang- en orgelavond mannenkoor Lofzang Workshop tapas maken in ROC Goes Vakantie na beroerte thema CVA-Trefpunt Bijeenkomsten mantelzorgers in Noord-Beveland 'S-GRAVENPOLDER De vernieuwde bibliotheek in mul tifunctioneel centrum De Zwake in 's-Gravenpolder heeft sinds de opening op 1 december veertig nieuwe leden ingeschreven. BibliOosterschelde omschrijft dat aantal als een succes. Nieuw in de bibliotheek is de zelfbedienings- apparatuur, waarmee leden makke lijk zelf boeken en andere spullen (zoals dvd's) gratis kunnen lenen. Bij een 'bestsellerservice' zijn de meest recente en populaire boeken te leen en op de jeugdafdeling kan gebruik worden gemaakt van een Wii-spelcomputer. Mensen die zich voor 1 maart als lid aanmelden, lenen de eerste drie maanden gratis. HEINKENSZAND Joan Hofland uit Heinkenszand probeert sinds 1 januari talenten en passies van mensen tussen acht en tachtig jaar te (her)ontdekken. Met het bedrijf Binnenstebuiten gaat zij met cliënten op zoek naar een juiste manier om een omme zwaai in hun levens te brengen. Q Meer informatie op www.binnenste- buitenzeeland.nl. GOES Bergingsbedrijf Kuzee bouwt bij Car Village in Goes een wasstraat. In het wascentrum worden naast een 'automatische' wasstraat ook zelfwasboxen opgetuigd. Ook komt er een onbemand tankstation (met aardgas, diesel en benzine). De was straat is na de zomer klaar. Kuzee heeft ook al een wascentrum in Oost-Souburg. TERNEUZEN Terneuzen moet een besluit over de verzelfstandiging van Zeeland Seaports uitstellen, vindt raadslid Pim Broekhuysen (Top Gemeente belangen). Aanleiding is dat de ge meente Vlissingen de volledige his torische bijdrage van 6,5 miljoen euro aan ZSP wil vangen. Borsele ging vorige week wel akkoord, op voorwaarde dat er geen politici in het nieuwe havenbestuur komen. t- gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle Gesloten t/m Dinsdag 16 februari WOENSDAG 17 februari Geopend met de nieuwe collectie 2010! Grote Markt 11-13, Goes www.rielsnher.nl GOES Christelijk mannenkoor De Lof zang houdt morgen zijn jaarlijkse zang- en orgelavond in de Sionkerk in Goes. Dirigent Ron van Ommen en organist Jos Oreel begeleiden het koor, dat Nederlandstalige psal men, geestelijke en vaderlandse lie deren zingt. Gastkoor is het Vee- nendaals Christelijk Mannenkoor. Aanvang 19.00 uur, gratis toegang. GOES Belangstellenden kunnen maandag meedoen met een workshop tapas maken in het ROC in Goes. De workshop duurt van 18.30 tot 21.30 uur en kost 43 euro, inclusief ingre diënten. De organisatie is in han den van de Zeeuwse Volksuniversi teit. Aanmelden is verplicht en kan via de website volksuniversiteitzee- land.nl of telefonisch 0118 - 634800. GOES In Ter Valcke, centrum voor zorg en reactivering in Goes, vindt mor gen vanaf 14.30 uur een CVA-Tref- punt plaats. Mensen kunnen bij het punt terecht voor informatie en vragen na een beroerte. Dit keer staat het thema 'vakantiemogelijk heden na een beroerte' centraal. Een medewerker van de Nederland se Branchevereniging Aangepaste Vakanties licht het thema toe. vrijdag 12 februari 2010 B door Ellen Jobse GOES - Het Ostrea Lyceum aan de Fruitlaan in Goes breidt uit met vier noodlokalen. Over een paar weken kunnen leerlingen de ge bouwen in gebruik nemen. Ze zul len er onder meer scheikunde- en biologielessen gaan volgen. „De noodlokalen zijn moderner en vijftig vierkante meter groter dan de 'oude' lokalen. Dat biedt voor ons huidige onderwijs meer mogelijkheden. Maar je moet het plaatsen van deze noodlokalen vooral zien als onderdeel van een totaalplan", zegt rector Jos Brand. Daarmee doelt hij op de nieuw bouw van negen lokalen en twee gymzalen, waarmee de school dit najaar hoopt te beginnen. De noodlokalen staan op de plek waar tot voor kort parkeerplaatsen waren van docenten. Ze blijven staan tot de nieuwbouw is afge rond. Volgens de huidige planning is dat begin 2012. Het is de bedoe ling dat de permanente bouw uit eindelijk alle noodlokalen van het Ostrea Lyceum vervangt. „Daarna moet waarschijnlijk nog gerenoveerd worden in het be staande gebouw. Ik sluit niet uit dat de lokalen dan ook nog blijven staan, om ervoor te zorgen dat alle lessen gewoon doordraaien." WISSENKERKE - Het Steunpunt Vrij willigerswerk en Mantelzorg Noord-Beveland houdt vanaf 3 maart bijeenkomst voor mantel zorgers van dementerende men sen. Tijdens zeven bijeenkomsten en een terugkomdag komen onder meer vraagstukken als 'wat is de mentie', 'hoe is mijn leven veran derd' en 'hoe ga ik om met ge dragsveranderingen' aan de orde. De eerste bijeenkomst is in De Pompweie in Kortgene van 13.30 tot 15.30 uur. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden op tel. 0113-377377 of steunpuntvwm@noord-beve- land.nl stand tussen de caravans komen. Ten tweede werden de caravans steeds groter en vroegen gasten om een royalere plek. Je moest uit breiden om je bedrijf levensvat baar te houden." Dat moet toch in een paar jaar te regelen zijn?, dachten Jasperse en Verburg. Niets bleek minder waar. Ze raakten verstrikt in een kluwen van steeds wijzigende regels en een soms weerbarstige overheid. Stan Jasperse schudt het hoofd: „Om maar te beginnen met de ge meente. De raad had op zich geen bezwaar tegen onze uitbreidings plannen. Toenmalig wethouder Thijs 't Hart (PvdA, red.) heeft de boel echter getraineerd. Hij zei steeds dat het wel goed zou ko men. In onze naïviteit gingen we daar van uit, maar er gebeurde niets..." Jasperse noemt een saillant detail: „Dat ruilverkavelingsbosje had de bestemming 'agrarisch'. Toen we de aanvraag deden om die bestem ming om te zetten in 'camping' werd de bestemming plots omge zet in bos." Het leek meer op tegen- dan op medewerking. In 2002 vond wet houder Sophie van 't Westeinde (WD) dat er een slinger aan de kar moest worden gegeven. Een doorbraak leek op handen, maar inmiddels waren verschillende jaar strijd eindelijk hun bedrijven uitbreiden. foto Willem Mieras overheden en instanties bezig met een nieuw recreatie- en natuur- plan: de Gebiedsvisie Veerse Meer. Daar moesten de plannen van bei de campings worden ingepast, wat natuurlijk tot vertraging leidde. „Maar", blikken Verburg en Jasper se terug, „in 2006 werd het sys teem van verevening geïntrodu ceerd: als je uitbreidt, moet je ook investeren in natuurcompensatie. Het vergde nieuwe ondernemers plannen, want uitbreiding werd zo een stuk kostbaarder. Natuurlijk vrat dat ook weer tijd." De daarop volgende ruimtelijke procedure liep stuk op de (verkeer de) toepassing van Boswet. De boel moest worden overgedaan. Uiteindelijk duurde het nog drieënhalf jaar tot de bevrijdende tik van de hamer in de Goese raad klonk. Jasperse en Verburg onderstrepen dat het huidige college van B en W niets valt te verwijten. „Wet houder Rinus Dieleman (CDA, red.) was echt de motor achter on ze uitbreidingsplannen. Hij kon het ook niet helpen dat we steeds zijn ingehaald door veranderende regels." Jasperse en Verburg zaten in het zelfde schuitje en zijn in die twin tig jaar broeders in misère gewor den. „We zijn altijd samen opge trokken. We hadden het ook niet gered zonder elkaar. We hebben el kaar op de been gehouden, want er waren momenten dat we het bijltje erbij neer wilden gooien. Nu kunnen we uitbreiden en dat voelt als een bevrijding. Je knapt er van. op." Gek genoeg heeft Jasperse de buik niet vol van politiek. Hij staat num mer 5 op de kandidatenlijst van de WD. „Tja, als je vaak roept hoe het wel moet, word je zo lid ge maakt en voor je het weet, sta je op de lijst." Het percentage in de stip is uw korting. We gaan ruimte maken voor een nog betere collectie: Novastyl. Daarom moet de Zenz collectie eruit. Profiteer nu. Kruintngen Zandweg 1b j (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69