221 zeeland 'Brede school heeft gevolg voor 't Honk' 'We hebben elkaar op CDA Goes opent weer verkiezingswinkel €0r99 RECLAME Fijn Volkoren Krabbendijkse school beschoten met luchtbuks Minder leerlingen naar basisschool LIJDENSWEG Campings mogen na twintig jaar eindelijk uitbreiden Borsele verhelpt ergernis met extra afvalbakken voor plastic materiaal vrijdag 12 februari 2010 vrijdag en zaterdag: Nu voor Brood-en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER krabbendijke - De politie is op zoek naar getuigen van een inci dent dat afgelopen dinsdag plaats vond in de Appelstraat Krabbendij ke. Tijdens een klasse-avond op het Calvijn College hoorden leer lingen rond 20.15 uur een harde tik tegen één van de ruiten. Uit on derzoek is gebleken dat er moge lijk met een luchtdrukwapen een kogeltje tegen de ruit is geschoten. Hierdoor is een gaatje gekomen in één van de ruiten. Aanwezige leer lingen hebben een personenauto gezien rond genoemd tijdstip. De ze auto reed weg in de richting van de Bramestraat in Krabbendij ke. De school heeft aangifte ge daan van vernieling. door Frank Balkenende goes - Plok. Met een droog hamer tikje is gisteravond een eind geko men aan een twintig jaar lange procedurele lijdensweg van de campingeigenaren Stan Jasperse uit Wolphaartsdijk en Piet Ver burg uit Oud-Sabbinge. „Het voelt als de afsluiting van een tijdperk." De Goese gemeenteraad stemde gisteravond in met de bestem mingsplannen voor camping De Haas in Oud-Sabbinge en 't Veerse Meer in Wolphaartsdijk. Beide campings mogen uitbreiden op aangrenzende, nog te kappen ruil verkavelingsbosjes. 't Veerse Meer met ruim 3 hectare, De Haas met 2,4 hectare. Het groen dat verloren gaat, wordt gecompenseerd met een nieuw dorpsbos dat ten noord westen van Oud-Sabbinge zal wor den ingeplant. De weg naar uitbrei ding was lang, moeizaam en frus trerend. In campingland durven ze hun verhaal bijna niet te vertel len. „Dat zou bijna niemand gelo ven", zeggeri de campinghouders. Met frisse moed trekken ze in 1990/ 1991 naar het stadskantoor. „Er waren twee redenen waarom we meer ruimte nodig hadden. Ten eerste werden de brandweerei- sen scherper. Er moest meer af- door Luc Oggel kapelle - De bouw van de toekom stige brede school aan de Vroon- landseweg in Kapelle heeft moge lijk gevolgen voor het leerlingen aantal van christelijke basisschool 't Honk. Dat staat in het Integraal Huisvestingsplan Onderwijs (IHP) 2010-2013 van de gemeente Kapel le. Volgens onderzoeks- en adviesbu reau Pronexus, dat het IHP voor Kapelle heeft gemaakt, zouden toe komstige bewoners van de in aan bouw zijnde wijk Zuidhoek eerder geneigd zijn om hun kinderen naar basisschool De Linge te stu ren als 't Honk en De Moolhoek in een brede school aan de Vroon- landseweg samengaan. Een verkla ring voor dat vermoeden wordt echter niet gegeven. Raadslid André Schmid van Ge meentebelang, die tegen een brede school aan de Vroonlandseweg is, vroeg deze week opheldering over de passage aan wethouder Leo Kos ten. Die liet weten de prognose van Pronexus 'ter kennisgeving aan te nemen'. Volgens Kosten gaat het om maximaal 25 leerlin gen. „Voor De Linge hoef je de eer ste vijfjaar in elk geval niets te ver wachten. Dat is ook vastgesteld in overleg met de Alpha Scholen- groep (de overkoepelende organi satie voor christelijk basisonder wijs, red.)" Schmid stelde dat Kosten de situa tie bagatelliseert. „Dit kan grote ge volgen hebben voor een groot pro ject als de brede school." Overigens heeft de gemeente de percelen aan de Vroonlandseweg uit het deze week vastgestelde be stemmingsplan Kapelle-Biezelinge gehouden. Daarmee is het voor keursrecht dat Kapelle op de gron den heeft gevestigd in elk geval tot 13 mei gegarandeerd. Er zijn name lijk nog geen directe bouwmoge lijkheden toegekend aan de loca tie, omdat de plannen zich nog in een te vroeg stadium bevinden. Mocht de rechter het bestem mingsplan daardoor eventueel on verbindend verklaren, dan vervalt ook het voorkeursrecht. De toe komstige ontwikkeling van de per celen (inclusief de sportvelden) kan in een structuurvisie worden opgenomen. Op basis daarvan kan ook opnieuw voorkeursrecht wor den gelegd op de gronden. door Raymond de Frel heinkenszand - Het inzamelen van plastic afval is in de gemeente Borsele zo'n groot succes, dat het resulteerde in klachten over over volle afvalbakken. „De bakken zitten soms erg vol. Bijkomend probleem was dat on ze inzamelwagen te kampen kreeg met een storing, waardoor het op halen van het plastic afval tijdelijk niet mogelijk was", zegt de Borsel- se wethouder Jan Zandee. Vanwege het succes worden in Le- wedorp, Oudelande, 's-Heeren- hoek en aan de Middenstraat in 's-Gravenpolder extra bovengrond se inzamelcontainers geplaatst. In negen Borselse dorpen heeft de gemeente inmiddels een grotere ondergrondse bak geplaatst. Van wege het winterweer is het nog niet mogelijk om* de bestrating rondom de bakken in orde te ma ken. Borsele verwacht op negen tot twaalf kilo plastic afval per jaar per huishouden te komen. goes - Het CDA in Goes trapt zijn verkiezingscampagne morgen af met de opening van een CDA-win- kel aan de Gasthuisstraat 3 in de Goese binnenstad. Deze winkel zal het kloppend hart van de cam pagne worden. In en vanuit de winkel zullen aller lei activiteiten worden georgani seerd. Zo zijn er koffieochtenden voor ouderen, is er een kindermid dag, wordt er een college financiën gegeven, is er stoelmassage moge lijk en is er een ondernemersbor rel waarbij Kamerlid Ad Koppejan aanwezig is. De winkel is morgen vanaf 10.00 uur open voor een kop koffie. De officiële opening wordt een uur la ter verricht door lijsttrekker Io-An- nes de Bat, waarbij ook Wim van de Camp, fractievoorzitter van de CDA-delegatie in het Europees Par lement aanwezig zal zijn. Aansluitend aan de opening vindt er een flyeractie in de binnenstad plaats. De winkel is bijna dagelijks open. De lijsttrekker en andere kandida ten zijn er zeer regelmatig te vin den om met bezoekers in gesprek te gaan over het CDA-programma in aanloop naar de verkiezingen. Ook in 2002 en 2006 had de partij een eigen winkel. www.cda.nl/goes www.pzc.nl WEBLOG MICROKREDIET Verslaggeefster Mieke van der Jagt zoekt wereldburgers op www.pzc.nl/microkrediet. MEEST GELEZEN 1. School beschoten met luchtbuks 2. Leuk dat ze nu naar ons luisteren! 3. Transportbedrijf krijgt dwangsom TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Piet Verburg van camping De Haas in Oud Sabbine en Stan Jasperse van camping 't Veerse Meer kunnen na twintig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68