Zeeland PZC Goes: wel gul voor het onderwijs Contouren van gangen en kelders Bewoners protesteren tegen tracé BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 almanak Dolle kinders Na twintig jaar mogen eigenaars eindelijk hun camping uitbreiden 21 Vrijdag 12 februari 2010 Fanfarerepetities stuiten op bezwaren in Oud-Vossemeer Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl HUISVESTING SCHOLEN Gemeente vindt zich in diskrediet gebracht door onderzoek Algemene Onderwijsbond door Frank Balkenende GOES - De Algemene Onderwijs bond (AOÈ) heeft zich de toorn van de gemeente Goes op de hals gehaald. Volgens een onderzoek van de AOb besteedt Goes minder geld aan de huisvesting van scho len dan ze jaarlijks binnenkrijgt van het Rijk. „Pertinente onzin. We worden onterecht in diskre diet gebracht", reageert wethouder Sophie van 't Westeinde (WD, fi nanciën, onderwijs). Het AOb maakte voor het onder zoek gebruik van gegevens van het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS). Gemeenten leveren die ge gevens elk kwartaal aan. Volgens het onderzoek zou Goes van elke euro die ze voor onderwijshuisves ting uit Den Haag er gemiddeld 73 cent in schoolgebouwen steken. Volgens wethouder Van 't Westein de slaat het onderzoek wat Goes betreft volledig de plank mis. „We hebben na presentatie van het AOb-onderzoek alles nog eens op nieuw doorgerekend. En wat blijkt? Veel uitgaven zijn niet mee gerekend." Volgens het AOb liggen de Goese uitgaven voor onderwijshuisves ting op 65,9, 79,6 en 70,6 procent in de afgelopen drie jaren. Van 't Westeinde schetst een ander beeld. „In 2007 gaven we welis waar slechts 88,7 procent van het rijksgeld uit, maar in 2008 juist 110,5 procent en afgelopen jaar 99,5 procent. In 2010 en 2011 gaan we naar 110 of 120 procent door de bouw van de brede school in Wol- phaartsdijk, uitbreiding van het Ostrea Lyceum en nieuwbouw van het Pontes Goese Lyceum. We leggen dus geld uit andere potjes bij, zijn juist wel gul voor ons on derwijs. Dat is niet erg, want we willen een onderwijsstad zijn. Het is alleen niet netjes dat de AOb ons zo negatief afschildert." Ook Kapelle bestrijdt het AOb-rapport. Volgens hoofdredacteur Robert Sikkes van het Onderwijsblad, die het onderzoek heeft verricht, heb ben 20 gemeenten inmiddels ande re cijfers gestuurd. „Die plaatsen we netjes op onze website." Sikkes onderstreept dat het onder zoek 'wel deugt'. „We maken ge bruik van gegevens die gemeenten zelf aan het CBS leveren. Als er fouten inzitten, moeten gemeen ten dat laten weten. Op zich blijft de conclusie overeind dat een flink aantal gemeenten nooit de volledi ge rijksbijdrage aan schoolgebou wen uitgeeft en dat daardoor ach terstallig onderhoud ontstaat." GOES - De contouren van de par keerkelders en het verbindend gan genstelsel onder de toekomstige woontorens tekenen zich af op het bouwterrein van het Erasmuspark in Goes. Waar heistellingen, graaf machines en ander groot materieel manoeuvreren, voorzien ontwikke laars RWS en zorgvoorziener SVRZ dat straks de bewoners zich half ondergronds, maar warm en droog van de ene woontoren naar de andere gaan begeven. Om naar het grand café, biljart of biblio theek in de westelijke toren te gaan, bijvoorbeeld, of om één van de 156 appartementen te bezoeken die er in totaal gerealiseerd wor den. Er komen vier torens te staan. In de twee die nu aan aan bouw zijn, moet volgend jaar het merendeel van de huidige bewo ners van de Erasmusflat een nieuw appartement hebben. Een aantal heeft echter geen zin in nieuwe woonruimte. Dat wacht op een uitspraak die de Raad van State binnenkort doet. Daarmee hoopt een huurderswerkgroep de sloop van de dertig jaar oude servi ceflat te voorkomen. De groep be strijdt dat de flat te ouderwets wordt. Daarbij is de werkgroep be ducht voor rondhangende jeugd in het park dat rondom de woon torens wordt aangelegd. foto Willem Mieras Groot materieel manoeuvreert tussen de damwanden in de bouwput voor de nieuwbouw van het Erasmuspark. Tip? redactie@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes moet na gaan of aan kopers van grond aan de Columbusweg is toegezegd dat hun omgeving groen en vrij blijft. Enkele bewoners van de Colum busweg (de woon-werkzone tus sen Ouverture en bedrijventerrein Poel II) protesteerden gisteren in de raadscommissie tegen één van de twee varianten voor aanleg van een zuidelijke verbindingsweg. Het college heeft een voorkeur voor de variant die evenwijdig aan de Columbusweg loopt. Bewoners van de woon-werkzone vrezen dat hun woongenot wordt aangetast en de veiligheid van hun (fietsen de) kinderen in gevaar komt. Enke le fracties willen uitgezocht zien of er inderdaad toezeggingen zijn gedaan en, zo ja, welke dan. Veel fracties spraken nog geen voorkeur uit voor een variant. Zij willen eerst de mening van bewo ners horen. De gemeente heeft 22 februari een informatieavond ge pland. Overigens scoort de variant langs de Columbusweg wel het beste als het gaat om verkeersdoor- stroming en veiligheid van fietsers. De andere variant, die halverwege de Nansenbaan haaks aantakt, scoort lager, belast de Beuken straat zwaar, maar is wel goedko per. De verbindingsweg is nodig als logische aansluiting op een nieuwe afslag A58. Het is een ondernemend baasje, dat jongetje uit Dreischor. Dus toen hij vernam dat kinderen via een website een eigen digitale krant kunnen ma ken aarzelde hij geen moment en kroop achter de computer. In de De Dolle Kinderse Courant (DDKC) be schreef hij vervolgens het dagelijks wel en wee-in zijn woonplaats. Com pleet met verslag van de jongste voet balwedstrijd van def-jes, een korte uiteenzetting over het ontstaan van de nieuwe courant en een gevoelvol relaas over het afscheid van onder- wijsstagiaire 'Juf Daphne' ('Ze weet nog niet zeker of ze juf wilt worden, maar vast wel'). Nuttige raadgevin gen staan er ook in. Bedoeld voor DDKC-medewerkers, maar univer seel Bijvoorbeeld de raad om naar de baas te luisteren (anders komt er niks van). Een gouden tip tot slot: 'Alstublieftgeen zelfontslag nemen. Behalve als we raar doen natuurlijk'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67