zeeland 123 laat zich graag horen Wegverkoop zenz Presentatie van boek 't Gebruis der Zee Kamerlid GroenLinks naar Brouwersdam Archieven Schelde naar gemeente Sieraden van een paar duizend euro gestolen Nieuwe busjes voor brandweerposten L. 'De Piraat' DELSCHER Planeten kijken bij de Zonnewijzer Vakantie na beroerte thema CVA-Trefpunt Inbraken op klaarlichte dag Vrijspraak van overval op pizzakoerier vrijdag 12 februari 2010 2008 weer opgevolgd door musi cus Wim Boer uit Burgh-Haamste- de. De meetlat ligt hier dus hoog. Dat spreekt Ineke Versnel zeer i aan. „Ik zing al mijn hele leven. Vanaf mijn zevende jaar zat ik al in een koortje en later zong ik bij de cantorij in Brielle. Sietse van Wijgerden deed daar Bachcantates en van hem wist ik al van het be staan van het Schouws Kamerkoor af voor wij een jaar of acht gele den in Dreischor kwamen wonen. Mijn man Cees zingt ook heel graag en is eveneens lid van ons koor", vertelt de voorzitter. Los van het Schouws Kamerkoor introduceerde zij op Schou- wen-Duiveland ook de zogeheten Choral Evensong. Dat is kort ge zegd een Engelstalige kerkdienst die vrijwel geheel wordt gezongen en waarin oude katholieke vespers (avondgebed) en completen (laat- iMl foto Dirk-Jan Gjeltema Het percentage in de stip is uw korting. We gaan ruimte maken voor een nog betere collectie: Novastyl. Daarom moet de Zenz collectie eruit. Profiteer nu. Kruiningan Zandweg 1b J (0113) 38 26 26 ste gebeden ter afsluiting van de dag) worden samengevoegd. Ver snel organiseerde deze zangmani festatie ook al in haar voormalige woonplaats en verplaatste die graag naar de Adriaanskerk in Dreischor. Inmiddels staan er twee Evensongs per jaar op de rol: één voor wie dan ook maar mee wil doen en de andere die specifiek door het Schouws Kamerkoor wordt uitgevoerd. Met zestien leden, vrij evenwich tig verdeeld over de verschillende partijen, kan het koor heel tevre den zijn, volgens Versnel. Natuur lijk zou ze aanwas van 'nieuw bloed' toejuichen, maar niet zon der daar ook voorwaarden aan te stellen. „Potentiële nieuwe leden moeten altijd eerst een stemtest doen en krijgen op basis daarvan een advies aan welk onderdeel wat extra moet worden gedaan. Kwali teit staat voorop.Wij zingen over wegend a capella, dus er valt wei nig te verdoezelen. Het moet zui ver en mooi klinken." Met het concert morgenavond in Renesse manifesteert het Schouws Kamerkoor beslist zijn specifieke krachten, vindt Versnel. Het con cert begint met een compositie van William Byrd.- Daarna staan werken van componisten als Tho mas Tallis, Henri Purcell en George Friedrich Handel op het programma om tenslotte uit te ko men bij Benjamin Britten. Een projectie en tussentijdse toelich ting op het programma omlijsten het concert. In het wereldje van de amateurko ren wordt in toenemende mate projectmatig gewerkt. Dat wil zeg gen: gedurende een relatief korte tijd intensief bezig zijn met een re petitieproces, vervolgens de opvoe- ring(en) en daarna is het weer voorbij. Dat is voor velen beter op te brengen dan 'eeuwige vereni- gingstrouw'. Die lijkt niet meer van deze tijd. „Ik weet het", zegt Ineke Versnel. „Aanvankelijk was die aanpak ook de bedoeling bij het Schouws Kamerkoor, maar ik ben toch blij dat de meesten van ons wel heel trouw zijn. Dat we nu dus het tienjarig bestaan kun nen vieren en dat we na dit jubi leumconcert weer gewoon verder gaan met andere uitdagingen." Zaterdag 13 februari, Jacobuskerk. Re- nesse, 19.30 uur. SCHARENDIJKE Kamerlid Mariko Peters van Groen Links komt zaterdagochtend 20 fe bruari in het kader van de verkie zingscampagne naar de Brouwers- dam en Scharendijke. Op de Brouwersdam neemt zij ken nis van de plannen voor de getijde centrale en de Jachthaven van de Toekomst. In grand-café Westen wind aan de jachthaven Scharendij ke praat Peters met afgevaardigden van het Sociaal Economisch Advies Platform over de omslag naar een duurzame Schouwen-Duivelandse economie. Kamerlid, Staten- en raadsleden vervolgen hun tournee met bezoe ken aan Grijpskerke, Vlissingen en Middelburg. VLISSINGEN Het gemeentearchief van Vlissin gen krijgt de archieven van De Schelde in bruikleen. Gisteren droeg de werf de archieven over aan de Stichting Behoud Schelde- collecties: directiestukken, een im mense beeldcollectie met foto's, ne gatieven, dia's, films, boeken, tijd schriften en krantenknipsels. Over de tekeningen worden later afspra ken gemaakt ZIERI KZEE Uit een woning aan de Graven straat in Zierikzee zijn sieraden ge stolen. De sieraden zijn enkele duizenden euro's waard. De dader of daders zijn vermoedelijk door een raam het huis binnengekomen. De inbraak is gepleegd tussen dins dagmorgen tien uur en woensdag avond half elf. ZIERIKZEE De brandweerposten Burgh-Haam- stede en Zierikzee hebben nieuwe busjes gekregen. De busjes vervan gen de oude personenbusjes die de posten al hadden. Naast het vervoe ren van personen tijdens oefenin gen kunnen de busjes ook worden ingezet voor logistieke taken. De bussen zijn geleverd door De Nobelpoort in Zierikzee. www.tmcwoonwinkels.nl OUWERKERK - In het Watersnood museum in Ouwerkerk wordt za terdag het boek 't Gebruis der Zee doet Gij gebaren van Rens Vogelaar gepresenteerd. Het boek 't Gebruis der Zee bevat herinneringen aan de Watersnood ramp. De auteur heeft herinnerin gen opgetekend van mensen uit verschillende delen van het ramp gebied, militairen en een Urker vis ser. Bij de presentatie in het Waters noodmuseum komen ooggetuigen Goud uit Krabbendijke, T. Hu- man uit Stellendam en M. Sinke uit Kruiningen aan het woord. Daarnaast wordt een film over de ramp vertoond en is het museum zelf te bekijken (tot 17.00 uur). Door de grote belangstelling voor de boekpresentatie is gekozen voor een dubbele presentatie; één om 14.00 en één om 15.30 uur. Tijdens de eerste bijeenkomst wordt het eerste exemplaar van het boek overhandigd aan burge meester Gerard Rabelink. De presentaties zijn uitsluitend bij te wonen met een toegangsbon. Die is verkrijgbaar bij uitgeverij/ boekhandel de Ramshoorn in Goes. www.ramshoorn.nl en www.watersnoodmuseum.nl - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle Gesloten t/m Dinsdag 16 februari WOENSDAG 17 februari Geopend met de nieuwe collectie 20101 Grote Markt 11-13, Goes www.delscher.nl ZONNEMAIRE Bij basisschool de Zonnewijzer in Zonnemaire is woensdag 17 februa ri een open avond over het zonne stelsel. Jan Koeman van de sterren wacht in Middelburg geeft dan een presentatie en er zijn telescopen, waarmee bij helder weer mars, de maan en orion te zien zijn. De open avond is van 18.30 tot 20.00 uur. Vandaag bezoeken kinderen uit groep 7 en 8 de sterrenwacht. GOES In Ter Valcke in Goes, vindt mor gen vanaf 14.30 uur een CVA-Tref- punt plaats. Mensen kunnen bij het punt terecht voor informatie en vragen na een beroerte. Dit keer staat het thema 'vakantiemogelijk heden na een beroerte' centraal. Een medewerker van de Nederland se Branchevereniging Aangepaste Vakanties licht het thema toe. OUWERKERK In de Geertruidalaan in Ouwerkerk is donderdag rond 10.30 uur inge broken in een woning. Er is nog niet bekend wat is weggenomen. Ook in Terneuzen is gisteren inge broken. De bewoner van de wo ning kwam rond 12.40 uur zijn wo ning binnen en zag een man zijn woonkamer uitvluchten via een raam. Er is niets weggenomen. TERNEUZEN - Het gerechtshof in Den Haag heeft een Terneuzenaar (30) in hoger beroep alsnog vrijge sproken van de overval op een piz zakoerier op 8 januari 2009. De pizzakoerier werd in de Bilder- dijkstraat in Terneuzen bedreigd met een pistool en moest geld en pizza's afgeven. Tijdens de behan deling van het hoger beroep getuig de de broer van de verdachte dat deze op de bewuste avond bij hem thuis was. De verdachte bekende wel dat hij tien dagen later betrok ken was bij een roofoverval in Ter- neuzen. Van de rechtbank kreeg de Terneuzenaar voor beide over vallen 45 maandeft cel. Het hof maakte daar 36 maanden van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61